به وبسایت گروه صنعتی مگا خوش آمدید

عوامل مهم در انتخاب بهترین مکانیزم درب بالابر

معرفی بهترین مکانیزم درب بالابر

عوامل مهم در انتخاب بهترین مکانیزم درب بالابر

مکانیزم درب بالابر یکی از بخش های مهم در رابطه با راه اندازی آسانسورها می باشد. در واقع در کنار کابین ها، و مکانیزم حرکتی خود آسانسور، درب ها نقش مهمی در کارکرد این وسیله دارند. از همین رو علاوه بر مکانیزم های مختلف، شاهد تولید انواعی از آن ها هستیم. که به شیوه های مختلفی باز و بسته می شوند. کنترل ترافیک، سرعت استاندارد، میزان دوام و راندمان و تاثیر آن بر عملکرد سایر بخش ها، از جمله مهم ترین ویژگی های این بخش می باشد. که باید با دقت بالا و انتخابی صحیح انجام شود. از همین رو سعی داریم در ادامه به معرفی بهترین مکانیزم های حرکتی در بازار اشاره کنیم. تا با انتخاب بهترین آن به کارکرد بهتر آسانسور خود و افزایش کیفیت آن کمک کنید.

آشنایی با انواع مکانیزم درب بالابر

برای حرکت درب ها از انواع مکانیزم ها، مانند درب سلکوم و یا فرماتور به عنوان بهترین ها استفاده می کنند. در واقع اگر در همین ابتدا بخواهیم به معرفی بهترین ها در این زمینه اشاره کنیم، باید به این دو مدل بپردازیم. در واقع مدل های سلکوم و فرماتور به عنوان دو مکانیزم اصلی، در اگثر کشورهای پیشرفته و البته کارخانه های با کیفیت مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که دارای ساختار و کیفیت بسیار بالایی بوده و کم تر مکانیزمی در حال حاضر توان رقابت با این دو مدل را دارد. به همین خاطر از این مدل های مکانیزم درب بالابر به عنوان بهترین ها در این بخش استفاده می شود. دلایل استفاده از این دو نیز به دلیل کیفیت ساخت بسیار بالا، روانی حرکت، ساختار استاندارد، نصب و راه اندازی آسان و طول عمر بالا آن اشاره کرد.

نوع حرکت درب های آسانسور به شیوه ای مختلفی انجام می شود. در واقع علاوه بر نوع ظاهری آن، می توان با توجه به نوع کاربری ساختمان، میزان فضا در دسترس، از یکی از انواع درب ها استفاده کرد. درب های اتوبوسی، آکاردئونی، به عنوان مدل های قدیمی تر، و درب های طبقه سانترال و تلسکوپی به عنوان مدل های جدیدتر مورد استفاده قرار می گیرند. که در این مدل ها می توان درب را به صورت وسط باشو یا ار کناره ها انتخاب کرد. که در مدل های وسط بازشو سرعت کمی بیشتری برای سوار و پیاده شدن مسافران وجود دارد. به همین خاطر سبب کم تر شدن ترافیک موجود در ساختمان می شود. ضمن اینکه درب های از چپ یا راست بازشو نیز دارای کیفیت فنی و ظاهری بالایی بوده و در بسیاری از پروژه ها استفاده می شود.

کشورهای سازنده مکانیزم های درب

کشورهای سازنده مکانیزم های درب آسانسورها

در جهان کشورها و کارخانه های مطرحی هستند که اقدام به طراحی و تولید بخش های مختلف آسانسوری می کنند. در واقع هر یک از شرکت های موجود، دارای برخی از ویژگی های مطرح هستند. به عنوان مثال در کشور ایتالیا، ساخت موتورهای آسانسوری مدل ساسی بسیار معروف هستند. و یا در دیگر کشورها به دلیل طرحی انواع کابین آسانسور خاص و یا آسانسورهای با ارتفاع بالا شناخته می شوند. شرکت های ژاپنی دارای سرعت بالا، و یا برخی دیگر مانند کشور اسپانیا تولیدکننده مدل های مکانیزم سلکوم می باشند. در حال حاضر نیز کارخانه گروه صنعتی مگا با توجه به اهمیت کیفیت فنی تمامی بخش ها، اقدام به واردات بهترین مکانیزم درب بالابر کرده است. که مدل های سلکوم و فرماتور را از کشورهای اسپانیا و چین وارد می کند.

به صورت کلی در مورد این دو مکانیزم شاهد ساخت آن ها در کشورهای مختلف هستیم. که هر یکی از شرکت های تولیدکننده این دو مدل، دارای استانداردهای لازم می باشند. به همین خاطر با توجه به خاص بودن این مکانیزم ها و عدم امکان آن توسط همه کارخانه، می توان به مدل های وارداتی دارای علائم استاندارد اطمینان کرد. البته که لازم به ذکر است که ممکن است در بازار مدل های تقلبی از این دو مدل نیز وجود داشته باشد. به همین خاطر باید در زمان تهیه نسبت به انتخاب کارخانه یا شرکت عرضه کننده محصول توجه نمایید. چرا که ممکن است مدلی با نام تجاری اصلی، اما کالا تقلبی تهیه کنیم. که بعد از مدتی کوتاه شاهد خرابی آن، و یا عدم کارکرد صحیح آن در طول مدت زمان لازم باشیم.

روش های تشخیص مکانیزم اصلی چیست؟

برای تشخیص یک مکانیزم بالابر با کیفیت می توان از ترفندهای مختلفی استفاده کرد. همان طور که پیش تر نیز اشاره کردیم، از نوع ظاهر، علائم تجاری، رنگ، ساختار تشکیل شده و … اما با توجه به اینکه اکثر افراد تجربه زیادی در این زمینه ندارند، تنها یک کارشناس خبره می توان این کار را انجام دهد. به همین منظور در کنار آگاهی از مدل های اورجینال مکانیزم درب بالابر، بهتر است تا تمرکز اصلی بر روی انتخاب کارخانه و یا شرکت عرضه کننده محصول باشد. چرا که رزومه، گارانتی لازم و کیفیت کارخانه مذکور می تواند نشان دهنده عرضه کالاهای اصل باشد. به همین خاطر قدم اصلی در انتخاب چه مکانیزم، و چه سایر بخش های آسانسور برای راه اندازی آن، بهتر است بر روی انتخاب کارخانه باشد.

خرید مکانیزم درب بالابرها با بهترین کیفیت

خرید بهترین مکانیزم درب بالابر با کیفیت بالا

کیفیت در آسانسور در تمای بخش ها حرف اول را می زند. چرا که به عنوان وسیله ای برای جابجایی افراد در ارتفاع، باید دارای استانداردهای لازم باشد. از همین رو علاوه بر بررسی های بسیاری که می شود، باید دارای کیفیت بالا نیز باشد. تا در آینده ای نزدیک قطعه دچار مشکل نشده و سبب تهدید برای مسافران نباشد. به همین خاطر نیز گروه مگا به عنوان طراح و تولیدکننده انواع کابین های استیل و نیمه استیل و شیشه ای، عرضه کننده بهترین درب های آساسنوری نیز می باشد. که با مکانیزم های با کیفیت همچون درب فرماتور و سلکوم تولید شده اند. از همین رو شما می توانید آسانسورهای خود را با این مدل ها تکمیل نمایید. تا از کیفیت بالاتری نیز برخوردار بوده و راندمان بهتری داشته باشند.

همان طور که می دانید هر یک از مکانیزم های حرکتی آسانسور و یا کابین های مختلف، می تواند دارای برخی ویژگی های خاص باشد. که با توجه به شرایط راه اندازی آسانسور می تواند کارآمد باشد. البته که در برخی موارد ساختار کلی برخی قطعات به شکلی است که تنها برند آن متفاوت بوده و در کارکرد شاهد تفاوت آنچنانی نخواهیم بود. اما آنچه که هست در مورد مکانیزم های فرماتور و سلکوم به عنوان بهترین مکانیزم درب بالابر موجود در جهان، می توانید در پروژه های مختلف استفاده کرد. از همین رو برای کسب اطلاعات بیشتر برای انتخاب این درب ها، انتخاب نوع بازشو آن و همچنین طرح و رنگ هر یک از درب ها، با کارشناسان مگا تماس حاصل فرمایید. تا شما را در این زمینه به بهترین شکل راهنمایی کنند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
امتیازدهی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button