به وبسایت گروه صنعتی مگا خوش آمدید

بهترین نمایندگی قطعات آسانسور در تهران

نمایندگی قطعات آسانسور

بهترین نمایندگی قطعات آسانسور در تهران

نمایندگی قطعات آسانسور در تهران باید متناسب با فاکتورها و همراه با بالاترین و بهترین کیفیت به فروش برسد. اما مهم ترین نکته شناخت فاکتورها و الزامات یک نمایندگی و مرکز پخش قطعات با کیفیت است. تا بتوانیم با شناخت صحیح نسبت به آن متناسب با نیاز خود قطعات جانبی مختلف را خریداری نماییم. چرا که از بخش های مهم تشکیل دهنده هر آسانسوری با هر نوع کاربری و مدلی، کیفیت و اصل بودن قطعات تشکیل دهنده آن است. به همین منظور لازم است تا شناخت خوبی از انواع قطعات آسانسور داشته باشیم. تا در زمان خرید و یا در صورت نیاز بدانیم باید چه قطعه ای را با چه ویژگی تهیه نماییم. ضمن اینکه برخی از مدل ها و قطعات تقلبی نیز ممکن است در بازار موجود باشد، که در صورت تهیه آنان با مشکلات مختلفی رو به رو خواهیم شد.

همان طور که می دانید آسانسورها از قطعات مکانیکی و الکتریکی متعددی ساخته می شوند. این قطعات نقش مهم و تعیین کننده ای را در کیفیت و راندمان نهایی آسانسور ما ایفا می کند. در واقع تشکیل دهنده یک آسانسور، و یا یک بخش از آن از تعداد زیادی قطعات مختلف به وجود آمده است. که کاملا با یکدیگر مرتبط بوده و کارکرد هر کدام بر دیگری اثرگذار است. ما نیز با توجه به اهمیت این موضوع علاوه بر معرفی مهم ترین تجهیزان و بخش های تشکیل دهنده یک آسانسور، شما را با بهترین نمانیدگی ها و مراکز پخش این قطعات آشنا می کنیم. تا با تهیه بهترین آن ها به راندمان آسانسور خود و البته طول عمر آن کمک کنید. همچنین بتوانید تمامی قطعات اصل و اورجینال را با قیمتی مناسب تهیه نمایید.

نمایندگی قطعات آسانسور در تهران

برای پیدا کردن بهترین نمایندگی فروش کابین آسانسور و انواع قطعات مکانیکال آسانسور مرتبط با آن، باید شرایط مختلفی را بررسی نمایید. اولین نکته در این مورد پیدا کردن یک شرکت معتبر برای فروش قطعات مکانیکی آسانسور می باشد. شرکت مورد نظر باید قطعات با کیفیت و مطابق با استاندارد را تولید و طراحی نماید. چرا که کیفیت قطعات در نوع حرکت و راندمان آسانسور نقش بسزایی دارد. همچنین میزان سابقه، پروژه های انجام شده، عضویت در اتحادیه های صنعت آسانسور و… از دیگر مزایای یک نمایندگی و یا شرکت فروش انواع قطعات می باشد. که همگی این عوامل جزو مهم ترین نکات در زمان انتخاب نمایندیگ معتبر قطعات و تجهیزات آسانسور می باشد.

از دیگر نکات مهم در این رابطه که باز هم مرتبط با کیفیت محصول است، گارانتی و متریال تشکیل دهنده آن قطعه می باشد. در واقع هر چقدر قالب گیری و طراحی و ساخت قالب با کیفیت بالاتری انجام شود، در زمان نصب و یا اتصال به سایر قسمت ها، کار راحت تر و روان تر انجام می شود. و در نتیجه حرکت آن قطعه و یا استحکام آن با شرایط بهتری انجام می شود. چرا که در بسیاری از موراد این قطعات دارای رزوه و یا نمره خاصی هستند که باید با دیگر بخش ها هماهنگی داشته باشند. از همین رو یک قطعه مناسب علاوه بر تنوع باید دارای تمامی این شرایط و تضامین کیفیت باشد. از همین رو در ادامه بیشتر به این ویژگی ها خواهیم پرداخت. و شما را با مهم ترین شاخصه های کیفی در انواع قطعات به کار رفته در آسانسور آشنا می کنیم.

ویژگی های نمایندگی معتبر فروش قطعات آسانسور

بهترین مرکز پخش قطعات آسانسور

همان طور که اشاره کردیم برای پیدا کردن مرکز پخش قطعات آسانسور فاکتورهای مختلفی وجود دارد. که با بررسی هر یک از آن ها می توانیم به شرکت مد نظر خود برای خرید انواع قطعات برسیم. چرا که اهمیت به قطعات جانبی، در راه اندازی سیستم بالابرها بسیار مهم و حیاتی است. و بسیاری از افراد هستند که این بخش را حتی مهم تر از ظاهر، و بخش های دیگر می دانند. ضمن اینکه این موارد مربوط به قطعات انواع آسانسورها می شود. مانند آسانسور خانگی، هیدرولیکی، کششی و… به طور کلی این ویژگی ها شامل موراد ذیل هستند.

 • میزان سابقه و رزومه
 • بهره بردن از بهترین متریال هنگام ساخت
 • رضایت مشتریان در پروژه های انجام شده
 • ضمانت نامه و خدمات پس از فروش
 • نحوه ارسال و نصب قطعات
 • میزان زمان دسترسی به قطعات
 • بهره بردن از متخصصان این حوزه برای ارائه انواع خدمات (از قبیل فروش، نصب و…)

بهره گیری از کارشناسان فروش

کارشناس مرکز پخش قطعات آسانسور

همان طور که می دانید خرید آسانسور پروسه راحت و سریعی نخواهد بود. چرا که بر خلاف سایر اجناس خانگی و یا پوشاک نیاز به کارشناسی و توجه به آیتم های مختلفی دارد. یکی از بخش هایی که نیاز به دقت و توجه بیشتری دارد، بخش قطعات و لوازم جانبی آسانسورها می باشد. که تاثیر زیادی در کیفیت و کارکرد آن ایفا می کنند. به همین دلیل یک نمایندگی قطعات آسانسور با کیفیت و معتبر از کارشناسان خبره در این زمینه استفاده می کند. تا با مشاوره های لازم و اطلاعات کامل نسبت به راهنمایی مشتریان کمک کند. البته که تمامی قطعات، نوع کارکرد، همخوانی آن با سایر قطعات به کار رفته و در نتجه راندمان حرکت آسانسور توسط بازرسان و کارشناسان فنی بررسی می شود. تا مشکلی در زمان راه اندازی و استفاده مسافران وجود نداشته باشد.

کارشناس خبره در این زمینه باید از جنبه های فنی و ایمنی مختلفی آگاه باشد. از قبیل انواع آسانسور و کارکرد آن، تعداد توقف کابین، نسبت ظرفیت و تعداد طبقات، سرعت و… پس برای یک خرید با کیفیت با مشاوره گرفتن از افرد آگاه و متخصص، علاوه بر حفظ ایمنی، راندمان آسانسور خود را نیز افزایش دهید. همچنین در صورتی که شرکت مذکور خود کارخانه ای در زمینه طراحی کابین و یا سایر تجهیزات نیز باشد که بسیار عالی خواهد بود. چرا که از ریزترین و کوچک ترین نکات فنی و ظاهری تمامی بخش ها آگاهی دارد. چرا که همان طور که می دانید به طور مثال برای طراحی یک کابین، نه تنها دستورالعمل های مرتبط با خود آن با اهمیت است، بلکه همخوانی آن با سایر بخش ها و مطابقت با آیتم های دیگر نیز با اهمیت است.

لیست کامل قطعات مهم آسانسورها

برای حرکت و انتقال کابین آسانسور، قطعات و قسمت های مختلفی درگیر می شوند، تا این کار انجام شود. به همین منظور و برای شناخت بیشتر شما، می خواهیم به مهم ترین قسمت ها و قطعات آن اشاره کنیم. چرا که بسیاری اهمیت کابین آسانسور و درب را از سایر قسمت ها بیشتر می دانند. به همین علت نیز ممکن است گاهی از اهمیت و کیفیت قطعات جانبی غافل شوند. در صورتی که قطعات جانبی و مکانیکی اورجینال نبوده و از کیفیت کمی برخوردار باشند، علاوه بر خرابی زودهنگام در راندمان آسانسور نیز اثر منفی می گذارند. البت که که این بخش ها نیز جزو مهم ترین و موثر ترین بخش ها به حساب می آیند. که باید در کنار زیبایی ظاهری، به نکات فنی و کارکرد آن ها نیز توجه کرد.

به طور کلی آسانسورها از پنج بخش اصلی تشکیل می شوند. موتور، ریل، درب آسانسور ، تابلو فرمان و کابین از جمله مهم ترین قسمت های آسانسور می باشند. هر یک از این بخش ها خود از بخش ها و قطعات جزئی تشکیل شده اند، که شامل یک و یا چند قطعه می شود. به همین علت هنگام خرید از یک نمایندگی قطعات آسانسور معتبر به کیفیت قطعات آن توجه نمایید. اما این بخش ها قسمت های اصلی یک آسانسور بوده و در مدل های مختلف برخی از قطعات متفاوت هستند. چرا که نوع مکانیزمی حرکتی به طور مثال در آسانسورهای کششی، هیدرولیکی و یا شیشه ای ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد. به همین خاطر تمامی قطعات در آن ها یکسان نخواهد بود.

آشنایی با قطعات اصلی آسانسورهای کششی و هیدرولیکی

قطعات آسانسور کششی و هیدرولیکی

همان طور که می دانید، در بین خیل عظیمی از مدل ها و مدل های آسانسور، دو نوع مکانیزم آن بیشترین استفاده و کاربرد را دارد. آسانسورهای هیدرولیکی و کششی دو مدلی هستند که بیشترین سهم را در ساختمان های مختلف به خود اختصاص داده اند. از همین رو بسیاری از افراد نیز در زمان تهیه قطعات آسانسور، به دنبال تجهیزاتی هستند که با این مدل از آسانسورها سازگار باشد. به صورت کلی محل قرارگیری هر آسانسور با توجه به شایط مختلف از سه بخش اصلی تشکیل شده است. موتورخانه، چاهک و چاه آسانسور. که متناسب با این موارد محل نصب و راه اندازی یک آسانسور تعیین می شود. در کنار این عوامل مهم ترین قطعات که در این مدل ها استفاده می شوند به شرح ذیل است.

 • کاراسلینگ
 • plate یا صفحات نگهدارنده
 • سیلندرها
 • محفظه روغندان
 • پاور یونیت
 • ریل های راهنما به همراه براکت های آن
 • موتور پمپ و پیستون ها
 • شاسی موتور
 • لقمه چدنی
 • دیکتاتور
 • سیم های بکسل به همراه سربکسل
 • کفشک های هیدرولیک
 • شالتر
 • تابلو فرمان و تابلو برق سه فاز
 • فلکه هرزگرد
 • گاورنر و قلکه بالایی آن
 • فلکه پایین گاورنر به همراه کادر وزنه
 • پنل های شستی کابین و طبقات
 • زنجیرهای جبران
 • تراولینگ کابل ها
 • کابین و یوک
 • جعبه ریزیون
 • سیستم ضد سقوط یا پاراشوت
 • قلاب های سربکسل
 • لقمه ریل

مهم ترین تفاوت در تجهیزات آسانسورها

تفاوت در تجهیزات و قطعات آسانسور در مدل های مختلف

همان طرو که اشاره کردیم و قطعا می دانید، تمامی قطعات به کار رفته در همه آسانسورها یکسان نیست. و هر مدل از مکانیزم های به کار رفته با برخی از تجهیزات و قطعات همخوانی و هماهنگی دارند. از همین رو تفاوت اصلی که سبب شده تا آسانسورهای کششی با مدل های هیدرولیکی و یا روملس تفاوت داشته باشد، همین متفاوت بودن قطعات آن ها است. به طور مثال در مدل های هیدرولیک فقط از پاوریونیت، جک و یا شیر اطمیان استفاده می شود. در واقع این قطعات در سایر مدل ها به کار نمی رود.

دیگر نکته جالب در این مورد، محل نصب انواع آسانسورها است. به صورت کی به جز آسانسورهای روملس یا بدون اتاق، که نیازی به موتورخانه و چاهک ندارند، محل نصب سایر آسانسورها به دسته اصلی تقسیم می شود. که بنا بر شرایط موجود و عوامل مختلف می توان از هر یک از آن ها استفاده کرد. این قسمت های قابل نصب و اجرا شامل موارد ذیل می شود.

 • چاه یا کانال که همان بخشی است که کابین و متعلقات آن در آن قرار می گیرد. که می توان گقت چاه آسانسور محل نصب کابین، ریل، درب ها و … می باشد
 • بخش موتورخانه آسانسورها که محل نصب قطعات اصلی و مهمی همچون، تابلو فرمان، کاهش دهنده سرعت و کنترل کننده آن، و همچنین فلکه هرزگرد می باشد.
 • دیگر قسمتی که می توان به عنوان محل نصب قطعات آسانسور در نظر گرفت، چاهک است. که در این بخش نیز جهت نصب و راه اندازی بافرها و یا ضربه گیر آسانسور استفاده می کنند.

ویژگی های شرکت ارائه دهنده خدمات آسانسور

از ویژگی های شرکت ارائه دهنده خدمات این است که باید تمامی خدمات مرتبط با آسانسور را به شکل کامل و به نوعی صفر تا 100 انجام دهد. که در همین حال شرکت هایی هستند که با رعایت الزامات و قوانین این کار را انجام می دهند. البته همان طور که می دانید ویژگی ها، سختگیری ها و الزامات یک شرکت که تولید کننده و ارائه دهنده خدمات است، تا حدود زیادی متفاوت از نمایندگی فروش است. چرا که نمایندگی عرضه کننده قطعات آسانسور صرفا ارائه دهنده خدمات مرتبط با محصولات شرکت است. اما در برخی موارد یک شرکت علاوه بر طراحی و تولید محصول، وظیفه فروش محصول و یا ارائه خدمات را خود بر عهده می گیرد. به همین دلیل سازمان ها و در تلاش برای بررسی میزان خدمات شرکت مذکور هستند.

یکی از مواردی که شرکت ها باید آن را رعایت کنند، دریافت گواهی و پروانه عضویت در سندیکا آسانسور است. همچنین در صورت تولید باید دارای پروانه و مجوز رسمی طراحی و مونتاژ از وزارت صنایع و معادن نیز باشند. به همین دلیل تمامی این شرکت ها باید طبق یک سری از قوانین و در چارچوب قواعد تعریف شده عمل کنند. البته که مهم ترین اصل در این رابطه رضایتمندی مشتریان از محصولات و خدمات است. که تاثیر زیادی در روند کارکرد یک شرکت ارائه دهنده خدمات آسانسوری دارد. که این رضایت ارتباط مستقیمی با کیفیت محصول تولید شده و رعایت استانداردها و ابعاد آن دارد. به همین خاطر سعی کنید شرکت خود را به دقت انتخاب کنید. چرا که هر شرکتی که تولید کننده در این زمینه است، نمی تواند قابل اطمینان و مناسب باشد.

چرا کیفیت قطعات در آسانسورها مهم است؟

نمایندگی قطعات آسانسور و اهمیت کیفیت آن

همان طور که می دانید برای ساخت هر نوع وسیله و یا سازه ای، استفاده از متریال با کیفیت در نتیجه نهایی کار اثرگذار است. این تاثیر در حفظ و دوام، راندمان و البته جلوگیری از خرابی و یا حادثه مهم هستند. در ساخت آسانسور نیز به دلیل استفاده از قطعات و بخش های مختلف اهمیت این موضوع دو‌چندان می شود. به همین دلیل نیز همواره برای بررسی بیشتر و جلوگیری از هرگونه حادثه از سرویس های نگهداری دوره ای استفاده می شود. تا در صورت وجود هرگونه مشکل قطعه تعویض و یا تعمیر شود. به همین علت است که استفاده از قطعات با کیفیت و اورجینال بسیار مهم می باشد.

ضمن اینکه همانطور که گفته شد، سرویس و بررسی ماهیانه توسط کارشناس برای هر آسانسوری لازم است. با توجه به استفاده از قطعات الکتریکی و همچنین مکانیزم های مختلف، باید از روند صحیح و کیفیت آن ها در هر ماه مطلع شد. تا در صورت کوچک ترین مشکل سریعا مشکل مربوطه رفع شده، و مانع از آسیب به سایر بخش ها و قطعات شویم. همچنین این مورد سبب صرفه جویی در هزینه ها نیز می شود. چرا که رفع ایراد وارده هر چه سریع تر باشد، از خرابی بیشتر و سرایت به سایر بخش ها جلوگیری می کند. شما می توانید این خدمات را از همان نمایندگی های مجاز نیز دریافت کنید. که اگر این چنینی باشد، به دلیلی آشنایی نصابان و کارشناسان با نوع کارکرد خود، می توانند کمک بهتری به آسنسور شما داشته باشند.

بورس لوازم آسانسور در تهران

پیش تر در بخشی از متن به استفاده از متریال با کیفیت هنگام ساخت قطعات اشاره کردیم. یکی از بخش های مهم در هر آسانسور که علاوه بر ایمنی و افزایش راندمان آسانسور، در زیبایی، امنیت و البته آرامش خاطر مسافران نیز نقش مهمی دارد کابین ها هستند. یکی از مولفه های مهم در کابین سازی طراحی مناسب و اجرای صحیح آن است. گروه صنعتی مگا به عنوان یکی از برترین شرکت هایی که در ساخت کابن فعالیت می کند، همواره از بهترین متریال نیز بهره می برد. به همین جهت نیز این شرکت را به عنوان یکی از اصلی ترین مراکز بورس قطعات با کیفیت در تهران می شناسند.

در واقع در کنار تولیدات، خدمات متنوع، و کیفیت بالا، تنوع محصولی در بخش قطعات توسط این کارخانه بسیار زیاد است. به همین خاطر قادر است تا در پروژه های بزرگ و به شکلی انبوه نیز قطعات با کیفیت و استانداردی را روانه بازار کند. در واقع این کارخانه متشکل از بخش های مختلف، و با بکارگیری مهندسان با تجربه، دستگاه های پیشرفته و نرم افزارهای بروز، و همچنین آشنا به قوانی بروز جهانی و کشوری محصولات و قطعات آسانسور خود را عرضه می کند. به همین منظور نیز نه تنها در تهران بلکه در کشور این مجموعه شناخته شده و دارای کارنامه کاری مناسبی است. که سبب شده در سراسر کشور پروژه های مختلفی توسط این مجموعه اجرا شود.

قیمت خرید قطعات آسانسور

یکی از نکات مهم در زمان تهیه این بخش، قیمت محصولات است. در واقع آسانسور جزو آن دسته از محصولاتی است که به دلیل پیچیدگی از بخش های متعددی تشکیل شده است. که بسیاری از این بخش ها باید بهشکل دوره ای سرویس و یا در صورت نیاز تعمیر و تعویض شوند. به همین خاطر برای صرفه جویی در هزینه ها بسیار مهم است که علاوه بر استفاده از قطعات اورجینال که در کارکرد بهتر و ایمنی نیز اثرگذار است، استفاده نماییم. به همین خاطر و با توجه به شرایط موجود، قیمت قطعات و بخش های مختلف آسانسوری ثابت نبوده و در حال تغییر هستند. ضمن اینکه هر یک از این قطعات ممکن است مدل های مختلفی داشته و در برخی شرایط به صورت اختصاصی طراحی و تولید شوند. که در تنوع قیمتی آن نقش مهمی دارد.

مرکز پخش قطعات آسانسور

خرید از بهترین مرکز پخش قطعات آسانسور

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با مهم ترین قطعات و البته اهمیت کیفیت و نقش آن ها آشنا کنیم. به همین علت نیز قصد داریم تا یکی از بهترین مراکز بخش و نمایندگی قطعات آسانسور در تهران را به شما معرفی کنیم. گروه صنعتی مگا با سال ها تجربه در زمنیه طراحی و تولید، ارائه دهنده انواع قطعات مکانیکی، کابین، درب سلکوم و همچنین درب فرماتور و… می باشد. این مجموعه به عنوان عضو رسمی اتحادیه و صنف آسانسور کشور، یکی از بهترین شرکت ها در کش.ر می باشد. به همین علت و با توجه به سوابق این مجموعه شما می توانید انواع قطعات جانبی را با بهترین کیفیت از این مجموعه خریداری نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره می توانید با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید. تا کارشناسان ما متناسب با نوع کاربی و آسانسورتان شما را در خرید بهتر راهنمایی کنند. همچنین می توانید کاتالوگ آسانسور این مجموعه را نیز در دو حالت تمام محصولات و محصولات درب تهیه نمایید. تا با جزئیات بیشتری در مورد محصولات اطلاعات لازم را کسب نمایید. چرا که همواره آشنایی با مشخصات فنی و ظاهری می تواند در زمان تهیه و راه اندازی آسانسور لازم باشد. ضمن اینکه می توانید مشاوره لازم را در مورد انواع مکانیزم ها، شرایط نصب و اجرا، انتخاب بهترین مدل مکانیزم های حرکتی و … را نیز از کارشناسان این مجموعه دریافت نمایید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
امتیازدهی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button