به وبسایت گروه صنعتی مگا خوش آمدید

نکات طلایی هنگام خرید آسانسور

خرید آسانسور

نکات طلایی هنگام خرید آسانسور

خرید آسانسور استاندارد که علاوه بر زیبایی از کیفیت و ایمنی بالایی برخوردار باشد، بسیار مهم است. امروزه بالابرها به عنوان یکی از مهم ترین وسایل در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. به گونه ای که خرابی و نبود آن می تواند اختلالات و مشکلات زیادی را به وجود بیاورد. از همین رو در میان انواع آساسورها انتخاب یک بالابر با کیفیت و زیبا بسیار مهم است. در صورت استفاده از آسانسور بی کیفیت و یا عدم شناخت نسبت به انجام سرویس های دوره ای، می تواند علاوه بر ایجاد حادثه، هزینه های بسیاری را نیز با خود داشته باشد. به همین دلیل نیز قصد داریم نکات مختلفی که در این امر مهم و حیاتی هستند را برایتان شرح دهیم. تا با شناخت بیشتر نسبت به این موضوع، آسانسور مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

نکات مهم زمان خرید آسانسور

همان طور که می دانید انتخاب یک بالابر با کیفیت و مناسب از چندین جنبه با اهمیت است. ایمنی، راندمان و کارکرد، کیفیت و عدم نیاز به تعمیر زود هنگام، و البته زیبایی. به همین جهت زمانی که قصد خرید دارید، باید چندین مولفه را رعایت نمایید. اولین نکته شرکتی است که قصد خریداری آسانسور از آن را دارید. رزومه، کیفیت و اعتبار و سابقه شرکت مربوطه از اهمیت بالایی برخوردار است. نکته بعدی به مدل و نوع آسانسور مربوط می شود. که پس از مشورت با افراد متخصص، باید متناسب با نیاز و نوع ساختمان آن را انتخاب نمایید. رعایت استانداردها، جواز و پروانه نصب، ابعاد متناسب با چاه آسانسور و طول مسیر از دیگر نکات با اهمیت است.

پس از این موارد می توانید به ظاهر آسانسور خود نیز اهمیت دهید. که چه ویژگی های داشته باشد، نوع کابین با چه طرحی انتخاب شده و درب ها چطور باز شوند. که با توجه به تنوع کابین ها و مکانیزم های درب آسانسور دست مشتریان در این زمینه باز است. چرا که همواره درب ها، در کنار کابین ها، نه تنها در اهر، بلکه در افزایش سرعت رفت و آمد مسافران و همچنین کنترل ترافیک ساختمان نیز نقش دارند. به همین خاطر نیز مکانیم های مختلفی از آن، همانند از کنار (چپ و راست) بازشو و همچنین از وسط بازشو وجود دارند. تا با سرعت بیشتری نسبت به باز و بسته شدن درب، با سرعت استاندارد عمل کنند. به همین خاطر درب ها نیز نه فقط در امر زیبایی و تاثیر در دکوراسیون ساختمان، بلکه از لحاظ فنی نیز بسیار مهم هستند.

مهم ترین عوامل موثر بر قیمت آسانسور

عوامل موثر در قیمت خرید آسانسور

عموما فاکتورهای مختلفی وجود دارند که بر قیمت خرید آسانسور اثرگذار هستند. این مولفه ها شامل نوع درب، کابین آسانسور، استفاده از موتور گیربکس، سیستم پاراشوت و… می شود. این قطعات همان طور که اشاره شد، علاوه بر تنوع بسیار و تعداد بالایی که دارند، توسط شرکت های مختلفی نیز تولید می شوند. همچنین باید توجه داشته باشید که در ساخت یک آسانسور از قطعات ریز و درشت بسیاری استفاده می شود، که تعویض و یا سرویس آن ها هزینه در بر خواهند داشت. به همین خاطر علاوه بر اینکه باید هماهنگی مناسبی بین آن ها وجود داشته باشد، باید کیفیت بالایی داشته و به نوعی از قطعات اورجینال و اصلی در راه اندازی آسانسور استفاده شود.

همچنین در کنار تمامی این موارد، نوع کاربری آسانسور متناسب با میزان ظرفیت و همین طور طول مسیر، از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت آن می باشد. اما این نکته را باید در نظر داشته باشید که صرف نظر از میزان هزینه، همیشه از قطعات اصلی و متناسب با بالابر خود استفاده نمایید. چرا که علاوه بر کیفیت، در ایمنی نیز بسیار اثرگذار هستند. استفاده از قطعات بی کیفیت نه تنها صرفه جویی نیست، بلکه علاوه بر ایجاد حادثه، هزینه های جبران ناپذیر بسیار سنگینی نیز به ما تحمیل می کند. مه می تواند منجرب به خسارات سنگین، آسیب به سمارفان و همچنین خرابی بخشی از ساختمان شود.

در ادامه بیشتر به مهم ترین عوامل موثر بر قیمت انواع آسانسور می پردازیم.

1- تعداد طبقات ساختمان

با توجه به اینکه هر چه تعداد طبقات بیشتر باشد، توقف آسانسور نیز بیشتر می شود، به همین دلیل استفاده از قطعات با قدرت تر برای بالابر لازم است. یکی از این قطعات موتور آن می باشد که بسیار موثر بوده و البته در میزان هزینه نیز تاثیر بسزایی دارد. همچنین با توجه به نیروهای وارده برای طی کردن مسیرهای طولانی لازم است تا قطعات مناسب با آن نیز انتخاب شود. چرا که سیم بکسل و یا ریلی که برای یک ساختمان 20 طبقه در نظر گرفته می شود، با یک ساختمان 3 طبقه متفاوت است. تا بتوانند توانایی جا به جایی کابین و تحمل بار آن، و همچنین ایمنی بالا در زمان پاراشوت را نیز داشته باشند. به همین علت هر چه تعداد طبقات بیشتر باشد، قیمت خرید آسانسور نیز بالاتر می رود.

نکته دیگر در این رابطه میزان آهنی است که در راه اندازی سازه از آن استفاده می شود. چرا که در چاه و به منظور ایمنی و راه اندازی آسانسور باید از سیستم آهن کشی در داخل چاه استفاده شود. که این امر نیز همان طور که سیم بکسل و یا سایر بخش ها در صورت ارتفاع بیشتر، نیاز به میزان و هزینه بیشتری دارند، یکسان است. چرا که هزینه های آهن با توجه به قیمت آن در بازار امری است تاثیر گذار در چاه آسانسور. ضمن اینکه ابعاد چاه نیز در این امر مهم هستند. چرا که با افزایش تعداد طبقات، نیاز است تا از کابین های با ظرفیت بیشتر استفاده شود. در همین رابطه با افزایش طرفیت کابین، نیاز به چاه با ابعاد بیشتر است. که این امر نیز سبب افزایش میزان آهن و سایر بخش های مورد نیاز در چاه می شود.

2- میزان تردد

تردد در زمان خرید بالابر

هرچه میزان استفاده از بالابر بیشتر باشد، نیاز به سرویس و تعویض قطعات در آن افزایش پیدا می کند. به همین خاطر نیز عمدتا در مراکز تجاری و فروشگاه ها بیشتر از بالابر استفاده می شود تا یک ساختمان مسکونی. به همین علت و متناسب با میزان استفاده، قیمت خرید آسانسور نیز بالاتر می رود. ضمن اینکه در بعضی از این مراکز از دو درب برای یک کابین استفاده می شود. تا سرعت انتقال و جا به جایی افراد بیشتر شود. تا به نوعی بتوان با این ترفند تا حدودی از ترافیک ناشی از حضور مسافران در طبقه جلوگیری کرد. و شرایط را برای استفاده راحت تر مسافران مهیا کنند.

در مراکز و ساختمان هایی که میزان ترافیک یا تردد بیشتر است، عوامل مختلفی سبب می شوند تا از آسانسور بهتری بهره ببریم. چرا که همان طور که اشاره کردیم تمامی قطعات آسانسور باید متناسب با سرعت و میزان کارکرد انتخاب شوند. تا اصطکاک ایجاد شده به دلیل تردد بالا باعث خرابی یا اختلال در کار آسانسور نشود. به همین جهت پیش از راه اندازی کارشناسان مربوطه توجه زیادی به نوع کاربری آسانسور می اندازند. تا متناسب با آن نوع آسانسور و قطعات و نحوه راه اندازی آن را انتخاب کنند. عاملی که توسط بازرسان بررسی شده و پس از دریافت تاییدیه های لازم، جهت دریافت گواهینامه آسانسور باید هر ساله اقدام کنند. تا بدین شکل هر ساله توسط بازرسان آسانسور مربوطه بررسی و مشکلات آن رفع شود.

3- مشخصات ساختمان

علاوه بر طول مسیر و ظرفیت، نوع ساختمان نیز در قیمت آسانسور موثر است. چرا که در ساختمان های لوکس از طراحی ها و کابین های خاص تری استفاده می کنند تا در طراحی و زیبایی ساختمان موثر باشد. این کار یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت نهایی بالابر می باشد. اصلی ترین قسمت هایی که در این حالت اهمیت پیدا می کند، درب و کابین هستند. چرا که این بخش ها، دو قسمت اصلی آسانسور را تشکیل می دهند. استفاده از درب و کابین های استیل، آهنی، شیشه ای و… از جمله این موارد می باشند. استفاده از المان های خاص، در کنار افزایش هزینه، می تواند وزن کابین را نیز افزایش دهد. به همین خاطر به موازات آن باید از سایر قطعات محکم تر برای توانایی حمل کابین بدون ایجاد اختلال در آن بهره برد.

معمولا آسانسورهای لوکس از بخش های زیبا و خاصی نیز تشکیل شده اند. ضمن اینکه اضافه شدن هر آپشن به آسانسور علاوه بر افزایش قیمت آن، بر وزن کابین نیز اثر می گذارد. با توجه به اینکه پیش از لایه رویی کابین که می تواند از جنس های استیل، ام دی اف و… باشد، یک ورق فولادی نیز قرار می گیرد؛ تا مقاومت آن را افزایش دهد. به همین خاطر باید بدانیم تا چه از دیگر لوازم استفاده کنیم تا باعث افزایش وزن آن نشویم. این کار هنگام طراحی و ساخت کابین بسیار مهم بوده و باید به خوبی محاسبه شود. البته که در کنار تمامی زیبایی ها و المان هایی که در افزایش جذابیت کابین نقش دارند، باید این را در نظر داشته باشیم که اولویت برای طراحان ایمنی و رعایت اصول استانداردها است. که بعد از آن به طراحی و زیباسازی اهمیت می دهند.

4- سرعت آسانسور

نقش سرعت در قیمت خرید آسانسور

اگر از یک موتور با کیفیت و همراه با آن از قطعات پرقدرت تری استفاده کنیم، سرعت آسانسور نیز افزایش پیدا می کند. به همین نسبت نیز اگر بخواهیم آسانسوری با سرعت بالاتر داشته باشیم، باید هزینه بیشتری نیز انجام دهیم. ضمن اینکه متناسب با نوع موتور، همه قطعات اعم از کابل و سیم ها، پیچ، ریل و… نیز باید متناسب با نوع آن انتخاب شود. که این عوامل سبب افزایش قیمت آسانسور می شود. البته که سرعت های بالاتر بیشتر در برج ها و ساختمان های بلند مدنظر است. آن هم در چهارچوب مشخص شده که توسط سازمان های استاندارد سازی تعیین می شود. اما در مجموع استفاده از آسانسورهای پر سرعت بی شک در قیمت نهایی آن اثر گذار خواهد بود.

امروزه موتورهای مختلفی هستند که کیفیت بالایی داشته و سبب افزایش راندمان و سرعت آسانسور می شوند. از جمله موتورهای ساسی ساخت ایتالیا، یا دیگر محصولاتی که در کشورهای مختلف همچون آلمان و… ساخته می شوند. البته برخی از این موتورها نیز در کشور ساخته می شوند که می توانند موثر باشند. اما در پروژه های عظیم و یا مهم بهتر است از موتورهای با کیفیت استفاده کرد. تا به خوبی توانایی جابجایی کابین با سرعت مناسب را داشته باشد. ضمن اینکه اینگونه موتور از طول عمر خوبی نیز برخوردار بوده و کم تر نیاز به تعمیر پیدا می کنند. البته در برخی از مدل ها در زمان خرید آسانسور نیز می توان از موتور استفاده نکرد که این مورد به مکانیزم اصلی و مدل آسانسور باز می گردد.

5- نوع آسانسور

همان طور که می دانید آسانسورها انواع مختلفی دارند. کششی، هیدرولیکی، خانگی، بیمارستانی، شیشه ای ، پنوماتیک و… که البته کارایی آن ها تا حدودی یکسان اما هر کدام دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند. همچنین در برخی از آن ها مانند انواع کششی و هیدرولیک، نوع مکانیزم حرکت متفاوت هستند. که همه این عوامل سبب می شود که قیمت آن ها نیز متفاوت باشد. امروزه یکی از مهم ترین دلایل تفاوت قیمت ها در انتخاب نوع و کاربری آسانسور می باشد. به طور مثال قیمت آسانسورهای گیرلس نسبت به گیربکس دار بیشتر است. چرا که علاوه بر بازدهی و راندمان بیشتر، میزان مصرف انرژی کم تری نیز دارند. که این امر در صرفه جویی و کارکرد بهینه آسانسور نقش مهمی دارد.

در واقع انتخاب مکانیزم های حرکتی بسته به محل استفاده از آسانسور و تشخیص کارشناس دارد. گرچه هر دو مدل های کششی و هیدرولیک کیفیت بالایی دارند، اما ویژگی ها و مزایای متفاوتی نیز نسبت به یکدیگر دارند. این را می توان در مکانیزم های حرکتی درب نیز پیدا کرد. که البته در این بخش اکثر مکانیزم های اصلی دارای کیفیت بالایی هستند. به عنوان مثال مکانیزم درب سلکوم یکی از بهترین های بازار بوده که از کشور های مختلفی همچون چین به کشور وارد می شود. این بخش و استفاده از این قسمت در قسمت درب علاوه بر افزایش چشمگیر کیفیت آن، می تواند بر قیمت نهایی خرید آسانسور نیز اثرگذار باشد.

6- عمر مفید قطعات

عمر مفید قطعات و اهمیت آن هنگام خرید آسانسور

همان طوری که می دانید در ساخت و راه اندازی آسانسورها از قطعات مختلفی استفاده می شود. که در زمان خرید آسانسور باید به آن ها توجه داشته باشید. برخی از این قطعات به صورت مصرفی مورد استفاده قرار می گیرند. که همین امر سبب می شود که آن ها پس از مدتی و پایان عمر خود نیاز به تعویض داشته باشند. در این بین برخی از برندها اقدام به ساخت و تولید قطعات با کیفیت تری می کنند که باعث افزایش عمر آن ها می شود. همین امر در قیمت آن ها نیز اثرگذار بوده و باید پول بیشتری بابت خرید آن ها انجام داد. پس می توان دریافت که کیفیت و نوع قطعات نیز یکی دیگر از عوامل مهم در قیمت آسانسورها محسوب می شود.

اما تشخیص یک قطعه اصلی از فرعی می تواند شرایط مختلفی را به همراه داشته باشد. در واقع می توان علاوه بر شناخت ویژگی های یک کالا اورجینال از تقلبی، برای اطمینان بیشتر محصول را از نمایندگی یا کارخانه معتبر تهیه کرد. به عنوان مثال در بحث واردات مکایزنم های درب، گروه صنعتی مگا از معدود شرکت های کشور بوده که به صورت اورجینال مکانیزم هایی همچون درب فرماتور را از کشور اسپانیا وارد می کند. با توجه به اینکه ممکن است مدل های تقلبی این مکانیزم نیز در بازار موجود باشد، اما با توجه به سابقه این کارخانه، و البته اهمیت این قطعه در کارکرد بهتر درب، می توان آن را از این مجموعه تهیه نمایید.

7- میزان ظرفیت

متناسب با نوع ساختمان و کاربری آن از آسانسورهای مختلف با ظرفیت های متفاوتی استفاده می شود. به طور مثال آسانسورهای ساختمان مسکونی با تعداد طبقات بالا، بیمارستانی و یا تجاری از میزان ظرفیت بیشتری برخوردار هستند. و یا یکسری از آسانسورها برای حمل بار و یا بیمار مورد استفاده قرار می گیرد، که علاوه بر ظرفیت بالا، فضای بیشتری را نیز دارا است. به همین علت متناسب با این مورد قاعدتا قیمت آن نیز متفاوت می باشد. هر چه میزان ظرفیت کابین بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند. در شرایط معمول کابین ها در ظرفیت های 1 تا 21 نفر طراحی و ساخته می شوند. پس اگر در ساختمان خود عبور و مرور زیادی ندارید، بهتر است از کابین های کم ظرفیت تر بهره ببرید تا هزینه کم تری پرداخت نمایید. البته تشخیص بهتر این موضوع باید توسط کارشناس این حوزه بررسی و اجرا شود.

8- کیفیت آسانسور

اهمیت کیفیت در تعیین قیمت آسانسور

آسانسورهای تولید شده توسط شرکت های مختلف به وسیله متریال و قطعات مختلف با کیفیت متفاوت ساخته می شوند. طبیعتا هر چقدر قیمت کم تر می تواند برای خریدار مهم و خوشایند باشد، نشانگر استفاده از قطعات کم کیفیت تر نیز است. به همین علت زمان خرید نه تنها صرفا به قیمت، بلکه باید به کیفیت و نوع قطعات به کار رفته در آن نیز توجه نمایید. به طور مثال استفاده از ریل نامناسب می تواند با ایجاد نیرو بیشتر و یا زمان استفاده از پاراشوت خم شده و موجب خارج شدن کابین از مدار اصلی چاه گردد. که این عامل زین بار بوده و خسارات زیادی را به وجود می آورد.

نکته دیگر درمورد کیفیت مناسب آسانسور هنگام خرید، می توان به افزایش طول عمر و کارایی آن اشاره کرد. گرچه ممکن است برای خرید آسانسور با کیفیت تر پول بیشتر بیشتری پرداخت نمایید، اما از بالابر با طول عمر بیشتر و کارآمدتر بهره خواهید برد. ضمن اینکه از صرف هزینه های بیشتر برای تعمیر وسرویس نیز جلوگیری کرده و رفاه و سلامت خود را تامین می نمایید.

9- برآورد هزینه ها و نگهداری در مدت زمان طولانی

همان طور که گفته اهمیت به سرویس و نگهداری و همچنین خدمات پس از فروش از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین خاطر و به دلیل اهمیت این موضوع و اجبار به انجام آن، کاهش هزینه ها در این کار می تواند بسیار موثر باشد. چرا که یکی از ترفندهایی که شرکت ها و فروشندگان برای فروش آسانسورهای خود انجام می دهند، ارائه هزینه های سرویس بسیار پایین می باشد. تا افراد ترغیب به تهیه آن و راه اندازی شوند. به همین خاطر شما نیز در زمان خرید به هر دو فاکتور قیمت و هزینه های سرویس و نگهداری توجه نمایید. چرتا که در برخی از اوقات هزینه های نگهداری در برابر قیمت خود آسانسور بسیار بالاتر هستند. پس با بررسی هر دو عامل در زمان خرید آسانسور یک تصمیم منطقی و صحیح بگیرید.

10- تعداد آسانسور مورد نیاز

قیمت تعداد آسانسور مورد نیاز

همان طور که می دانید بررسی ترافیک ساختمان یکی از مهم ترین عواملی است که در زمان راه اندازی آسانسور و یا بالابر باید به آن توجه نمایید. چرا که در ساختمان هایی که ترافیک بیشتری دارند، علاوه بر سرعت بیشتر باید از تعداد بیشتری آسانسور استفاده کنند. به همین خاطر این عامل می تواند سبب افزایش قیمت نهایی برای راه اندازی آسانسور برای شما شود. البته که این عامل می تواند کارآمد و مفید هم باشد. چرا که در صورتی خرابی هر یک از آن ها افراد می توانند از دیگر آسانسور استفاده کردهو مانع از ایجاد مشکلات بیشتر می شود.

11- ارزیابی خدمات و سرویس فروشنده

همواره احتمال خرابی زودهنگام و یا اختلال در کارکرد آسانسور وجود دارد. ضمن اینکه شرکت ها و فروشندگان احتمالا همیشه در دسترس نبوده و در حال خدمات رسانی به دیگر افراد باشند. به همین علت همواره پیش از خرید آسانسور خود از شرکت یا نماینده فروش در مورد احتمال خرابی، اطمینان از کارکرد صحیح و یا سرویس خارج موعد مقرر اطلاعات کاملی به دست بیاورید. به همین علت همواره پیش از تهیه بالابر با مشاوران و کارشناسان این زمینه مشورت کرده تا شاهد راندمان بالا در بالابر خود باشید.

12- طول عمر مفید آسانسور

همیشه یکی از نکات مهمی که برای خرید هر وسیله به آن باید توجه کرد، میزان طول عمر مفید و مدت زمانی است که می توان از آن استفاده کرد. این قضیه در به صورت کلی در مورد آسانسورها نیز صدق می کند. چرا که با توجه به هزینه های جانبی زیادی که دارد و همچنین میزان تعداد سرویس ها، باید بدانید که طول عمر مفید آن چقدر است. البته که این مورد به عوامل مختلفی بستگی دارد. که می تواند به مدل آن، محل کاربری و میزان استفاده از آن، قطعات به کار رفته در ساخت آن، شرکت تولید کننده و… که هر کدام در این امر موثر هستند.

یکی دیگر از نکات مه ماین است که با سرویس و تعمیر چقدر می توان طول عمر مفید یک آسانسور را افزایش داد. که این مسیئله نیز باید به دقت بررسی شده و در صورت افزایش نیاز به سرویس حتما طول مدت زمان برای انجام این کار را به حداقل برسانید. اما این نکته را نیز باید در نظر داشت که بسیاری از بخش های اصلی نیز قابل جایگزین کردن نبوده و باید متناسب با نیاز و بودجه خود بهترین انتخاب را داشته باشید. به همین دلیل حتما در زمان خرید آسانسور به این نکات توجه نمایید.

مشخصات خرید بالابر با کیفیت

مشخصات آسانسور با کیفیت و قیمت آسانسور

تا اینجا به صورت کلی با ویژگی های یک آسانسور با کیفیت آشا شدیم. همچنین می دانیم چه عواملی بر قیمت آن اثرگذار است. اما در ادامه می خواهیم به صورت جامع تر به ویژگی های یک بالابر مناسب بپردازیم. این ویژگی ها را می توان جزو مهم ترین نکاتی دانست که زمان خرید آسانسور باید به آن توجه کنیم. به همین علت نیز با دقت بالاتری به نکاتی که خواهیم گفت توجه نموده تا در زمان خرید، یک آسانسور با کیفیت و مناسب داشته باشید.

• ابعاد آسانسور

ابعاد آسانسور متناسب با نوع آن، و البته ابعاد چاهک متغیر است. اما به طور کلی می توان آن را 120 در 120 سانمتی متر در نظر گرفت. همچنین باید دقت کنید تا متناسب با نوع و چاهک خود ابعاد بالابر را در نظر بگیرید. بهترین روش در این امر مشورت با افراد کارشناس و متخصص در این زمینه می باشد. ضمن اینکه تهیه نقشه توسط کارشناس پیش از شروع عملیات نیز می تواند به ما کمک کند، تا درب و کابین متناسب با چاه خود را خریداری نماییم.

همچنین در صورتی که ابعاد چاه را بخواهیم عمیق تر کرده یا برخی از تغییرات را انجام دهیم، باید از قبل به وطر کامل آن را محاسبه کنیم. چرا که هرگونه تغییر و یا اندازه چاه می تواند جای گذاری قطعات را تغییر دهد. به طور مثال عرض چاه رابطه مستقیمی با محل نصثب درب ها دارد. که به همین خاطر باید به خوبی نقشه چاه طراحی و به درستی اجرا شود. همچنین در زمان شاقول ریزی نیز باید دقت بالایی به خرج داد، تا برای رفع هرگونه ناشاقولی نیاز به افزایش دیواره چاه نباشد.

میزان ظرفیت

در صورتی که خرید آسانسور را برای یک ساختمان با استفاده معمولی در نظر دارید، می توان تا 1 تن بار (وزن) را جا به جا کند. این میزان متناسب با نوع و کارایی بالابرها متغیر می باشد. ضمن اینکه متناسب با نوع ظرفیت سایر قطعات نیز انتخاب و نصب می شوند. تا بتوانند توانایی حمل وزن مورد نظر را داشته باشند. همواره میزان ظرفیت از مولفه های مهم ایمنی و استاندارد در هر آسانسور بوده است. تا جایی که در داخل کابین هر آسانسور میزان بار، وزن و یا تعداد افراد مجاز در آن نوشته شده است. ضمن اینکه با استفاده از قطعاتی خاص، در صورتی که بار استاندارد آسانسور بیشتر از حد مجاز باشد، به منظور پیشگیری از صدمه به قطعات و وقوع حادثه، کابین تا زمان کاهش وزن به مقدار استاندارد حرکت نمی کند.

استاندارد ساخت و ایمنی

استاندارد ساخت و ایمنی خرید آسانسور

شاید مهم ترین و ابتدایی ترین مسئله زمان راه اندازی این وسیله، مربوط به موارد ایمنی باشد. همیشه پیش از توجه به زیبایی باید مسائل ایمنی آسانسور را در نظر بگیریم. یک بالابر استاندارد باید علاوه بر سیستم ضد سقوط، دارای تلفن درون کابین، زنگ هشدار، ترمز زنجیری و حاصیت زمان خرابی و نقص فنی و برقی را دارا باشد. به همین دلیل نیز چه در زمان راه اندازی و دریافت مجوزهای لازم، و در چه در زمان دریافت گواهینامه استاندارد سالیانه، به این موارد بسیار توجه می شود. چرا که وجود برخی از المان ها مانند تلویزیون در داخل کابین و یا تهویه های خاص، جزو موارد اصلی به حساب نمی آیند. اما هر آنچچه که در داخل و یا طراحی آن مورد نیاز است، باید فراهم شود.

ضمانت محصول

هنگام خرید از یک شرکت معتبر، از خدمات پس از فروش آن و گارانتی قطعات و نصب اطمینان حاصل نمایید. آسانسورها به عنوان وسایلی که علاوه بر راحتی، باید دارای تضامین ایمنی نیز باشند. همواره انتخاب یک برند مناسب و معروف خود می تواند تضمین کننده کیفیت محصول نیز باشد. عمدتا برندهایی که در این زمینه برجسته هستند، گرچه قیمت بالاتری نسبت به رقبای خود دارند، اما محصول با کیفیت تر و خدمات پس از فروش بهتری را نیز ارائه می دهند. به همین دلیل حتما از شرکت درخواست کننده خدمات و یا در زمان تهیه قطعات و آسانسور، حتما گواهینامه و گارانتی های لازم را دریافت نمایید.

قیمت آسانسور

یک آسانسور با کیفیت و مناسب، از قیمت نسبتا خوبی نیز برخوردار می باشد. عوامل مهم و موثر در این زمینه را پیش تر اشاره کردیم. اما این نکته را در نظر داشته باشید که قیمت خرید آسانسور را فدای کیفیت و ایمنی آن نکنید. و همواره از بهترین برند و با کیفیت ترین محصول بهره ببرید. چرا که این کار علاوه بر راندمان بهتر آسانسور، دارای طول عمر بیشتر و همچنین صرف هزینه کم تر برای تعمیر و نگهداری نیز دارد. البته پیش از خرید و برای اطمینان حتما از برند مربوطه و پروژه های انجام داده مطلع شوید.

همچنین یکی از مهم ترین دلایل افزایش قیمت نهایی، درخواست آپشن های اضافی در داخل کابین است. که این مورد در صورتی که به ایمنی و استاندارد آسانسور شما مرتبط نباشد، الزامی نیستند. امروزه یکی از عوامل افزایش هزینه های آسانسور، طراحی خاص و درخواست های مرتبط در این زمینه می باشد. به طور مثال امروزه آسانسورهایی که فاقد موتورخانه هستند، علاوه بر کیفیت بالا، از راه اندازی اتاق موتورخانه نیز معاف هستند. که این امر به کاهش فضا نیز کمک می کند. اما در عین حال هزینه های راه اندازی آسانسور شما را نیز چند برابر می کند. در هر صورت اولویت اول باید به استاندارد و ایمنی، سپس کیفیت و بعد از آن به زیبایی و آپشن های اضافی باشد. که دو مورد آخر کاملا به نظر خود مشتری بستگی دارد.

نوع بالابر

تاثیر انواع آسانسور بر قیمت آسانسور

آسانسورها متناسب با کارایی خود در انواع مختلفی طراحی و تولید می وشند. انواع هیدرولیکی، کششی، شیشه ای، پنوماتیک، طرح های لوکس و… از جمله این موارد هستند. شما نیز باید مطابق با نیاز، سلیقه و البته نوع ساختمان خود یکی از آن ها انتخاب نمایید. چرا که انتخاب نوع آسانسور صرفا به سلیقه افراد مرتبط نیست و باید فاکتورهای مختلفی از جمله کاربری ساختمان، میزان ظرفیت، سرعت مناسب و… مدنظر قرار بگیرد. که تمامی این موارد ابتدا با نظر کارشناس و محاسبه ابعاد چاه در نظر گرفته می شود. و پس از آن بر اساس خواسته مشتری و میزان بودجه آن، نقشه کشی، تعیین مکانیزم آسانسور و عملیات نصب و راه اندازی آغاز می شود.

میزان کیفیت قطعات جانبی

یکی از موارد مهمی که هنگام خرید آسانسور باید به آن توجه نمایید، کیفیت و اصلت قطعات مکانیکی و جانبی آن است. این قطعات در راندمان و کیفیت بالابر ما نقش مهمی را ایفا می کنند. شاید برخی از این قطعات غافل شوند، اما در نظر داشته باشید برای استفاده از یک آسانسور با کیفیت باید از قطعات جانبی مناسب و اورجینال نیز استفاده نمایید. هرگونه استفاده از قطعات تقلبی یا بی کیفیت به زودی بر راندمان آسانسور شما تاثیر گذاشته و سبب ایجاد اختلال یا خرابی بیشتر می شود. که می تواند هزینه های بیشتری را برای مشتریان به بار بیاورد. که در این مجموعه نیز مقالات مختلفی را در رابطه با قطعات و موتورهای تقلبی و تفاوت های آن با قطعات اصل بیان کرده ایم.

خرید از شرکت معتبر

قیمت آسانسور عرضه شده توسط شرکت معتبر

همان طور که پیش تر نیز اشاره کردیم، شرکت سازنده نیز یکی از عوامل مهم هنگام انتخاب آسانسور با کیفیت و مناسب است. تعداد پروژه های فعالیت و کیفیت طراحی و ساخت در کنار رعایت استانداردها جزو مهم ترین مسائل در انتخاب شرکت مناسب است. همچنین سابقه آن نیز دیگر امر مهم و حیاتی می باشد. با اطلاع از تمامی این موارد و کارنامه شرکت مذکور، می توان عملیات راه اندازی آسانسور و خرید قطعات را از آن داشته باشید. همچنین تمامی ضمانت ها و خدمات پس از فروش نیز برای سرویس و نگهداری بهتر آسانسور باید دریافت شود.

مراکز خرید آسانسور چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

همان طور که گفته شد یک آسانسور با کیفیت دارای مزیت های مختلفی است. همچنین هنگام خرید باید به مولفه های مختلفی دقت نمایید. اما بادی بدانید که خرید از یک شرکت معتبر نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. امروزه انواع آسانسورها و قطعات آن به صورت حضوری در محل و یا اینترنتی به فروش می رسند. مهم ترین فاکتورهای یک شرکت فرشونده با کیفیت را می توان در ذیل خلاصه کرد.

۱- پیش از خرید سابقه، اعتبار و گواهینامه های استاندارد شرکتی که قصد خرید از آن را دارید، مطالعه نمایید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از کیفیت شرکت مورد نظر رزومه و پروژه های انجام شده را نیز بررسی نمایید. هرچه شرکت پروژه های با کیفیت تری را داشته باشد، قابل اطمینان تر است.

2- در صورت خرید از سایت شرکت مورد نظر، حتما از دریافت نمادهای لازم اطمینان حاصل نمایید. تا با خیالی آسوده نسبت به خرید آن اقدام کنید. اما بهتر است برای این مورد حتما یکبار به صورت حضوری تمامی جوانب را بررسی و از کیفیت قطعات بیشتر مطمئن شوید. البته که بیشتر فروش این محصولات به صورت حضوری بوده تا از ابعاد و مولفه های مورد نیاز افراد مطلع شوند. تا بتوانند محصول و خدمات بهتری را ارائه دهند.

۳- پیش از خرید از تمامی خدمات، ضمانت نامه ها، مراحل نصب و… اطلاعات به دست بیاورید. پس از کسب ضمانت های اجرایی لازم نسبت به خرید اقدام نمایید. چرا که در کنار کیفیت و اصلی بودن قطعات، خدمات پس از فروش و دریافت سرویس های نگهداری و تعمیر از اهمیت بالایی برخوردار می باشند.

خرید آسانسور ارزان همراه با بهترین کیفیت

خرید بهترین آسانسور

در این مقاله قصد داشتیم تا شما را با ویژگی های یک بالابر با کیفیت و همین طور عوامل مهم در قیمت آن بیشتر آشنا کنیم. همان طور که بارها اشاره شد یکی از مولفه های خرید یک بالابر مناسب انتخاب شرکت مناسب در این زمینه می باشد. از همین رو باید بگوییم که گروه صنعتی مگا به عنوان یکی از مجموعه های عضو در صنعت آسانسور کشور، ارائه دهنده بهترین محصولات در این زمینه می باشد. از طراحی و تولید انواع کابین، درب و قطعات جانبی گرفته تا واردات بهترین مکانیزم های درب. که همگی این قطعات به شکل اورجینال بوده، و تمامی مراحل توسط کارشناسان و متخصصان خبره در این زمینه انجام می گیرد.

به همین دلیل شما نیز اگر به دنبال خرید آسانسور با کیفیت و مناسب می باشید، این مجموعه یکی از بهترین گزینه ها در این زمینه می باشد. تا علاوه بر زیبایی، کیفیت و ایمنی را نیز به دست بیاورید. برای کسب اطلاعات تکمیلی و دریافت مشاوره همین حالا با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما منتظر صدای گرم شما هستند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
امتیازدهی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button