به وبسایت گروه صنعتی مگا خوش آمدید

نکات طلایی هنگام خرید آسانسور

خرید آسانسور

نکات طلایی هنگام خرید آسانسور

خرید آسانسور استاندارد که علاوه بر زیبایی از کیفیت و ایمنی بالایی برخوردار باشد، بسیار مهم است. امروزه بالابرها به عنوان یکی از مهم ترین وسایل در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. به گونه ای که خرابی و نبود آن می تواند اختلالات و مشکلات زیادی را به وجود بیاورد. از همین رو در میان انواع آساسورها انتخاب یک بالابر با کیفیت و زیبا بسیار مهم است. در صورت استفاده از آسانسور بی کیفیت و یا عدم شناخت نسبت به انجام سرویس های دوره ای، می تواند علاوه بر ایجاد حادثه، هزینه های بسیاری را نیز با خود داشته باشد. به همین دلیل نیز قصد داریم نکات مختلفی که در این امر مهم و حیاتی هستند را برایتان شرح دهیم. تا با شناخت بیشتر نسبت به این موضوع، آسانسور مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

نکات مهم زمان خرید آسانسور

همان طور که می دانید انتخاب یک بالابر با کیفیت و مناسب از چدین جنبه با اهمیت است. ایمنی، راندمان و کارکرد، کیفیت و عدم نیاز به تعمیر زودهنگام، و البته زیبایی. به همین جهت زمانی که قصد خرید دارید، باید چندین مولفه را رعایت کنید. اولین نکته شرکتی است که قصد دارید از آن آسانسور خریداری نمایید. رزومه، کیفیت و اعتبار و سابقه آن از اهمیت بالایی برخوردار است. نکته بعدی مربوط نوع آسانسور است که پس از مشورت با افراد متخصص، باید متناسب با نیاز و نوع ساختمان آن را انتخاب نمایید. رعایت استانداردها، جواز و پروانه نصب، ابعاد متناسب با چاه آسانسور و طول مسیر از دیگر نکات با اهمیت است.

پس از این موراد می توانید به ظاهر آسانسور خود نیز اهمیت دهید. که چه ویژگی های داشته باشد، نوع کابین با چه طرحی انتخاب شده و درب ها چطور باز شوند. که با توجه به تنوع کابین ها و مکانیزم های درب آسانسور دست مشتریان در این زمینه باز می باشد.

مهم ترین عوامل موثر بر قیمت آسانسور

عوامل موثر در قیمت خرید آسانسور

عموما فاکتورهای مختلفی وجود دارند که بر قیمت خرید آسانسور اثرگذار هستند. این مولفه ها شامل نوع درب، کابین آسانسور ، استفاده از موتور گیربکس، سیستم پاراشوت و… این قطعات همان طور که اشاره شد، علاوه بر تنوع بسیاری که دارند و شرکت های مختلفی آن ها تولید می کنند، تعداد بالایی نیز دارند. در ساخت یک آسانسور از قطعات ریز و درشت بسیاری استفاده می شود که تعویض و یا سرویس آن ها هزینه در بر خواهند داشت.

همچنین در کنار این موارد نوع کاربری آسانسور متناسب با میزان ظرفیت، طول مسیر نیز از جمله عومل تاثیر گذار بر قیمت آن هستند. اما این نکته را باید در نظر داشته باشید که صرف نظر از میزان هزینه، همیشه از قطعات اصلی و متناسب با نوع بالابر خود استفاده نمایید. چرا که علاوه بر کیفیت، در ایمنی نیز بسیار اثرگذار هستند. استفاده از قطعات بی کیفیت نه تنها صرفه جویی نیست، بلکه علاوه بر ایجاد حادثه، هزینه های جبران بسیار سنگین تری را نیز به ما تحمیل می کند.

در ادامه بیشتر به مهم ترین عوامل موثر بر قیمت انواع آسانسور می پردازیم.

1- تعداد طبقات ساختمان

با توجه به اینکه هر چه تعداد طبقات بیشتر باشد، توقف آسانسور نیز بیشتر می شود، به همین دلیل استفاده از قطعات با قدرت تر برای بالابر لازم است. یکی از این قطعات موتور آن می باشد که بسیار موثر است و البته در میزان هزینه نیز اثرگذار می باشد.

2- میزان تردد

تردد در زمان خرید بالابر

هرچه میزان استفاده از بالابر بیشتر باشد، نیاز به سرویس و تعویض قطعات پیدا می کند. عمدتا در مراکز تجاری و فروشگاه بیشتر از بالابر استفاده می شود تا یک ساختمان مسکونی. به همین علت و متناسب با میزان استفاده، قیمت خرید آسانسور نیز بالاتر می رود.

3- مشخصات ساختمان

علاوه بر طول مسیر و ظرفیت، نوع ساختمان نیز در قیمت آسانسور موثر است. چرا که در ساختمان های لوکس از طراحی ها و کابین های خاص تری استفاده می کنند تا در طراحی و زیبایی ساختمان موثر باشد. این کار یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت نهایی بالابر می باشد.

4- سرعت آسانسور

نقش سرعت در قیمت خرید آسانسور

اگر از یک موتور با کیفیت و همراه با آن از قطعات پر قدرت تری استفاده کنیم، سرعت آسانسور نیز افزایش پی دا می کند. به همین نسبت نیز اگر بخواهیم آسانسوری با سرعت بالاتر داشته باشیم، باید هزینه بیشتری نیز انجام دهیم.

5- نوع آسانسور

همان طور که می دانید آسانسورها انواع مختلفی دارند. کششی، هیدرولیکی، خانگی، بیمارستانی، شیشه ای ، پنوماتیک و… که البته کارایی آن ها تا حدودی یکسان اما هر کدام دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند. همچنین در برخی از آن ها مانند انواع کششی و هیدرولیک، نوع مکانیزم حرکت متفاوت هستند. که همه این عوامل سبب می شود که قیمت آن ها نیز متفاوت باشد. امروزه یکی از مهم ترین دلایل تفاوت قیمت ها در انتخاب نوع و کاربری آسانسور می باشد. به طور مثال قیمت آسانسورهای گیرلس نسبت به گیربکس دار بیشتر است. چرا که علاوه بر بازدهی و راندمان بیشتر، میزان مصرف انرژی کم تری نیز دارند.

6- عمر مفید قطعات

عمر مفید قطعات و اهمیت آن هنگام خرید آسانسور

همان طوری که می دانید در ساخت و راه اندازی آسانسورها از قطعات مختلفی استفاده می شود. برخی از این قطعات به صورت مصرفی مورد استفاده قرار می گیرند. که همین امر سبب می شود که آن ها پس از مدتی و پایان عمر خود نیاز به تعویض داشته باشند. در این بین برخی از برندها اقدام به ساخت و تولید قطعات با کیفیت تری می کنند که باعث افزایش عمر آن ها می شود. همین امر در قیمت آن ها نیز اثرگذار بوده و باید پول بیشتری بابت خرید آن ها انجام داد. پس می توان دریافت که کیفیت و نوع قطعات نیز یکی دیگر از عوامل مهم در قیمت آسانسورها محسوب می شود.

7- میزان ظرفیت

همان طور که می دانید متناسب با نوع ساختمان و کاربری آن از آسانسورهای مختلف با ظرفیت های متفاوتی استفاده می شود. به طور مثال آسانسورهای ساختمان مسکونی با تعداد طبقات بالا، بیمارستانی و یا تجاری از میزان ظرفیت بیشتری برخوردار هستند. و یا یکسری از آسانسورها برای حمل بار و یا بیمار مورد استفاده قرار می گیرد، که علاوه بر ظرفیت بالا، فضای بیشتری را نیز دارا است. به همین علت متناسب با این مورد قاعدتا قیمت آن نیز متفاوت می باشد. هر چه میزان ظرفیت کابین بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند. در شرایط معمول کابین ها در ظرفیت های 1 تا 21 نفر طراحی و ساخته می شوند. پس اگر در ساختمن خود عبور و مرور زیادی ندارید، بهتر است از کابین های کم ظرفیت تر بهره ببرید تا هزینه کم تری پرداخت نمایید. البته تشخیص بهتر این موضوع باید توسط کارشناس این حوزه بررسی و اجرا شود.

8- کیفیت آسانسور

آسانسورهای تولید توسط شرکت های مختلف به وسیله متریال و قطعات مختلف با کیفیت متفاوت ساخته می شوند. طبیعتا هر چقدر قیمت کم تر می تواند برای خریدار مهم و خوشایند باشد، نشانگر استفاده از قطعات کم کیفیت تر نیز است. به همین علت زمان خرید نه تنها صرفا به قیمت، بلکه باید به کیفیت و نوع قطعات به کار رفته در آن نیز توجه نمایید. به طور مثال استفاده از ریل نامناسب  می تواند با ایجاد نیرو بیشتر و یا زمان استفاده از پاراشوت خم شده و موجب خارج شدن کابین از مدار اصلی چاه گردد. که این عامل زین بار بوده و خسارات زیادی را به وجود می آورد.

نکته دیگر درمورد کیفیت مناسب آسانسور هنگام خرید، می توان به افزایش طول عمر و کارایی آن اشاره کرد. گرچه ممکن است برای خرید آسانسور با کیفیت تر پول بیشتر بیشتری پرداخت نمایید، اما از بالابر با طول عمر بیشتر و کارآمدتر بهره خواهید برد.

مشخصات خرید بالابر با کیفیت

مشخصات خرید آسانسور با کیفیت

تا اینجا به صورت کلی با ویژگی های یک آسانسور با کیفیت آشا شدیم. همچنین می دانیم چه عواملی بر قیمت آن اثرگذار است. اما در ادامه می خواهیم به صورت جامع تر به ویژگی های یک بالابر مناسب بپردازیم. این ویژگی ها را می توان جزو مهم ترین نکاتی دانست که زمان خرید آسانسور باید به آن توجه کنیم.

• ابعاد آسانسور

ابعاد آسانسور متناسب با نوع آن، و البته ابعاد چاهک متغیر است. اما به طور کلی می توان آن را 120 در 120 سانمتی متر در نظر گرفت. همچنین باید دقت کنید تا متناسب با نوع و چاهک خود ابعاد بالابر را در نظر بگیرید. بهترین روش در این امر مشورت با افراد کارشناس و متخصص در این زمینه می باشد.

میزان ظرفیت

در صورتی که بالابر را برای یک ساختمان با استفاده معمولی در نظر دارید، می توان تا 1 تن بار (وزن) را جا به جا کند. این میزان متناسب با نوع و کارایی بالابرها متغیر می باشد. ضمن اینکه متناسب با نوع ظرفیت سایر قطعات نیز انتخاب و نصب می شوند. تا بتوانند توانایی حمل وزن مورد نظر را داشته باشند.

استاندارد ساخت و ایمنی

استاندارد ساخت و ایمنی خرید آسانسور

شاید مهم ترین و ابتدایی ترین مسئله زمان راه اندازی این وسیله، مربوط به موارد ایمنی باشد. همیشه پیش از تجه به زیبایی باید مسائل ایمنی آسانسور را در نظر بگیریم. یک بالابر استاندارد باید علاوه بر سیستم ضد سقوط، دارای تلفن درون کابین، زنگ هشدار، ترمز زنجیری و حامیت زمان خرابی و نقص فنی و برقی را دارا باشد.

ضمانت محصول

هنگام خرید از یک شرکت معتبر، از خدمات پس از فروش آن و گارانتی قطعات و نصب اطمینان حاصل نمایید. آسانسورها به عنوان وسایلی که علاوه بر راحتی، باید دارای تضامین ایمنی نیز باشند. همواره انتخاب یک برند مناسب و معروف خود می تواند تضمین کننده کیفیت محصول نیز باشد. عمدتا برندهایی که در این زمینه برجسته هستند، گرچه قیمت بالاتری نسبت به رقبای خود دارند، اما محصول با کیفیت تر و خدمات پس از فروش بهتری را نیز ارائه می دهند.

قیمت آسانسور

یک آسانسور با کیفیت و مناسب، از قیمت نسبتا خوبی نیز برخوردار می باشد. عوامل مهم و موثر در این زمینه را پیش تر اشاره کردیم. اما این نکته را در نظر داشته باشید که قیمت خرید آسانسور را فدای کیفیت و ایمنی آن نکنید. و همواره از بهترین برند و با کیفیت ترین محصول بهره ببرید. چرا که این کار علاوه بر راندمان بهتر آسانسور، دارای طول عمر بیشتر و همچنین صرف هزینه کم تر برای تعمیر و نگهداری نیز دارد. البته پیش از خرید و برای اطمینان حتما از برند مربوطه و پروژه های انجام داده مطلع شوید.

نوع بالابر

تاثیر انواع آسانسور بر قیمت خرید بالابر

آسانسورها متناسب با کارایی خود در انواع مختلفی طراحی و تولید می وشند. انواع هیدرولیکی، کششی، شیشه ای، پنوماتیک، طرح های لوکس و… از جمله این موارد هستند. شما نیز باید مطابق با نیاز، سلیقه و البته نوع ساختمان خود یکی از آن ها انتخاب نمایید. چرا که انتخاب نوع آسانسور صرفا به سلیقه افراد مرتبط نیست و باید فاکتورهای مختلفی از جمله کاربری ساختمان، میزان ظرفیت، سرعت مناسب و… مدنظر قرار بگیرد.

میزان کیفیت قطعات جانبی

یکی از موارد مهمی که هنگام خرید باید به آن توجه نمایید، کیفیت و اصلت قطعات مکانیکی و جانبی آن است. این قطعات در راندمان و کیفیت بالابر ما نقش مهمی را ایفا می کنند. شاید برخی از این قطعات غافل شند، اما در نظر داشته باشید برای استفاده از یک آسانسور با کیفیت باید از قطعات جانبی مناسب و اورجینال نیز استفاده نمایید.

خرید از شرکت معتبر

همان طور که پیش تر نیز اشاره کردیم، شرکت سازنده نیز یکی از عوامل مهم هنگام انتخاب آسانسور با کیفیت و مناسب است. تعداد پروژه های فعالیت و کیفیت طراحی و ساخت در کنار رعایت استانداردها جزو مهم ترین مسائل در انتخاب شرکت مناسب است. همچنین سابقه آن نیز دیگر امر مهم و حیاتی می باشد.

مراکز خرید آسانسور چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

همان طور که گفته شد یک آسانسور با کیفیت دارای مزیت های مختلفی است. همچنین هنگام خرید باید به مولفه های مختلفی دقت نمایید. اما بادی بدانید که خرید از یک شرکت معتبر نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. امروزه انواع آسانسورها و قطعات آن به صورت حضوری در محل و یا اینترنتی به فروش می رسند. مهم ترین فاکتورهای یک شرکت فرشونده با کیفیت را می توان در ذیل خلاصه کرد.

۱- پیش از خرید سابقه، اعتبار و گواهینامه های استاندارد شرکتی که قصد خرید از آن را دارید، مطالعه نمایید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از کیفیت شرکت مورد نظر رزومه و پروژه های انجام شده را نیز بررسی نمایید.

2- در صورت خرید از سایت شرکت مورد نظر، حتما از دریافت نمادهای لازم اطمینان حاصل نمایید. تا با خیالی آسوده نسبت به خرید آن اقدام کنید. اما بهتر است برای این مورد حتما یکبار به صورت حضوری تمامی جوانب را بررسی و از کیفیت قطعات بیشتر مطمئن شوید.

۳- پیش از خرید از تمامی خدمات، ضمانت نامه ها، مراحل نصب و… اطلاعات به دست بیاورید. پس از کسب ضمانت های اجرایی لازم نسبت به خرید اقدام نمایید.

خرید آسانسور با بهترین کیفیت

خرید بهترین آسانسور

در این مقاله قصد داشتیم تا شما را با ویژگی های یک بالابر با کیفیت و همین ظور عوامل مهم در قیمت آن بیشتر آشنا کنیم. همان طور که بارها اشاره شد یکی از مولفه های خرید یک بالابر مناسب انتخاب شرکت مناسب در این زمینه می باشد. از همین رو باید بگوییم که گروه صنعتی مگا به عنوان یکی از مجموعه های عضو در صنعت آسانسور کشور ارائه دهنده بهترین محصولات در این زمینه می باشد. از طراحی و تولید انواع کابین، درب، قطعات جانبی تا واردات بهترین مکانیزم های درب.

به همین دلیل شما نیز اگر به دنبال یک خرید با کیفیت و مناسب می باشید، این مجموعه یکی از بهترین گزینه ها در این زمینه می باشد. تا علاوه بر زیبایی، کیفیت و ایمنی را نیز داشته باشید. برای کسب اطلاعات تکمیلی و دریافت مشاوره همین حالا با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید. کار شناسان ما منتظر صدای گرم شما هیتند.