به وبسایت گروه صنعتی مگا خوش آمدید

تشخیص موتور ساسی آسانسور اصل از تقلبی

موتور ساسی آسانسور

تشخیص موتور ساسی آسانسور اصل از تقلبی

موتور ساسی آسانسور محصولی از کشور ایتالیا است که به عنوان یکی از بهترین موتورهای آسانسور در جهان شناخته می شود. این موتور گیربکس با استفاده از تکنولوژی روز و با بهترین متریال طراحی و تولید می شود. به همین دلیل هم به عنوان یکی از پرطرفدارترین محصولات وارداتی در صنعت آسانسور کشور شناخته می شود.

کیفیت و کارایی این محصول دلیل اصلی محبوب بودن آن است. اما برخی از افراد با تولید تقلبی آن و فروش به عنوان محصول اصل، ضربه مهلکی به بدنه این صنعت وارد کرده اند. به همین دلیل نیز در این مقاله قصد داریم تا به شکلی جامع علاوه بر معرفی مشخصات فنی، ویژگی های موتورهای اصلی این برند را شرح دهیم. تا به راحتی بتوانید محصول اصل از تقلبی را تشخیص دهید. پس با ما همراه باشید.

تاریخچه شرکت آلبرتو ساسی

معرفی شرکت آلبرتو ساسی

شرکت آلبرتو ساسی برای تولید موتورهای آسانسور در سال 1946 میلادی در میلان شروع به کار کرد. این شرکت به سرعت تبدیل به یکی از بهترین تولیدکنندگان موتورهای گیرلس و کششی شناخته شد. با گذشت زمان شرکت ساسی علاوه بر افزایش تولیدات خود و صادرات آن، سهم مهمی از فروش این محصول در جهان را به خود اختصاص داد. به شکلی که امروزه موتور ساسی را به عنوان یکی از بهترین قطعات در صنعت آسانسور می شناسند.

مشخصات موتور ساسی ایتالیا

زمان کابین سازی جهت استفاده از موتورهای ساسی، ظرفیت 6 نفره همراه با سرعت 1 متر بر ثانیه در نظر گرفته می شود. از دیگر مشخصات این قطعه می توان به ابعاد آن اشاره کرد. که اتندازه ای کوچک داشته تا به راحتی قابل نصب و راه اندازی باشد. با کمک چرخ فلکه و محور شفت مخروظی شکل می توان آن را به صورت افقی و یا عمودی قرار داد.

ترمز این موتور توانایی چرخش به دور محور به شکل مارپیچ را داشته تا به موقع بتواند از حرکت آسانسور جلوگیری کند. همچنین کیفیت بالای متریال به کار رفته در آن سبب شده تا علاوه بر کارکد مناسب، طول عمر بالایی نیز داشته باشد. همین طور علاوه بر حالات افقی و عمودی می توان این موتور را به دیگر اشکال متناسیب با نوع نیاز نصب کرد.

ترفندهای تشخیص موتور ساسی آسانسور اصل از تقلبی

تشخیص موتور ساسی اصل از تقلبی

روش اول

در کشور ما برای موتورهای ساسی طرح لئو موارد تقلبی ساخت هشده است. اما در دیگر مدل ها مانند MF48 و مدل های دیگر، در ایران محصولی ساخته تولید نمی شود. پس نکته اول این است که به هنگام خرید مدل لئو از اصل بودن آن مطمئن شوید. برای انی کار باید توجه مایید که مدل لئو دارای توان 5.5 کیووات و همین طور 7.3 می باشد. در غیر این صورت و هرگونه توان دیگری نشان دهنده نوع تقلبی آن است. برای مثال اگر مدل لئویی دیدی که دارای توان 7.5 یا 6.3 بود بدانید مدل تقلبی است.

روش دوم

باید شمار سریالی که بر قسمت بالایی موتور هک شده با سریال روی پلاک یکی باشد. این شیوه نیز یکی از روش های تشخیص موتور ساسی آسانسور اصل از تقلبی است.

روش سوم

جعبه ترمینال ساخت این موتورها ساخت کشور آلمان هستند. اما موتورهای تقلبی دارای جعبه ترمینال ایرانی در داخل خود می باشند.

روش چهارم

یکی دیگر از روش های ساده تشخیص موتور اصل از تقلبی رنگ آن است. موتورهای ساخت کشور ایتالیا همگی به رنگ آبی هستند. به همین دلیل همه موتورهایی که به رنگ سبز و مشکی تولید می شوند تقلبی هستند.

روش پنجم

پلاک های کار شده بر روی موتورهای اصلی به رنگ کاملا مشکی هستند. این پلاک همچنین دارای لبه های گردی هستند که به قسمت درب یا همان ترمینال پرچ می شوند. همچنین عددهای نوشته شده بر روی پلاک همگی بزرگ و به صورت بولد نوشته شده اند. ضمن اینکه نوشته ها نیز واضح بوده اما مثل اعداد به شکل بولد نیستند.

روش ششم

روش دوم تشخیص موتورهای تقلبی مربوط به فلکه های موتور است. قطر این فلکه به ترتیب در ابعاد 45، 48، 56 و 60 سانتی متر طراحی و تولید می شوند. که این ابعاد باید به طور واضح بر روی پلاک موتور درج شود. در صورتی که ابعاد دیگری به غیر از این موارد بر روی پلاک مشاهده نمدید، بدانید موتور شما تقلبی است.

روش هفتم

دیگر روش بررسی سال ساخت و شماره سریال موتور است. همواره پس از تولید موتور بر روی آن سریالی نوشته می شود. که دو رقم اول آن نمایان گر سال تولید موتور ساسی شما است.

روش هشتم

تمامی سیم های کار شده در موتورهای ایتالیایی تولیده شده توسط شرکت رادوکس هستند. به همین علت اگر در موتور خود دیدی که سیم های کار شده ایرانی هستند و یا بدون لیبل به کار فته اند، آن موتور اصل نبوده و تقلبی است.

روش نهم

نهمین روش برای تشخیص موتور ساسی آسانسور اصل، داشتن مهر ساخت اروپا است. در ساسی های ایرانی اغلب پالت ها چوبی بوده که دارای خوردگی نیز هستند. که با این شیوه نیز می توان ساسی تقلبی از اصل را تشخیص داد.

روش دهم 

استاتور و روتورهای ایرانی که با طرح ساسی ساخته می شوند، جهت بررسی نیاز به سرویس و باز شدن دارند. به همین دلیل اغلب کیفیت بالایی را ندارند.

روش یازدهم

روکش استفاده شده بر روی موتورهای ساسی اصل نایلونی و به رنگ آبی هستند. این موتورها در پالت هایی با پلاستیک هایی از این جنس و رنگ پوشیده می شود. هرگونه عدم استفاده از پلاستیک، یا استفاده از سایر رنگ ها مثل رنگ سبز و… نشان دهنده تقلبی بودن آن می باشد.

خرید موتور ساسی آسانسور ارزان و با کیفیت

خرید موتور ساسی آسانسور

همان طور که در این مقاله اشاره کردیم، موتورهای ایتالیایی ساسی به عنوان یکی از برترین موتورهای آسانسور معرفی شده است. به همین علت خرید محوصول اصلی از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که تاثیر بسزایی در حرکت کابین آسانسور و راندمان کلی حرکت آن دارند. ضمن اینکه علاوه بر روش های ذکر شده مشورت با افرد کارشناس و متخصص در این زمینه می تواند به ما کمک کند.

یکی دیگر از روش های مطمئن جهت خرید محصولی اصل، تهیه آن از یک شرکت معتبر می باشد. در همین راستا گروه صنعتی مگا به عنوان یکی از بهترین شرکت های آسانسوری کشور همواره از محصولات با کیفیت و اصل در کارهای خود استفاده می کند. به همین علت نیز برای خرید انواع موتورهای آسانسور می توانید با شماره های ذیل تماس بگیرید. تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند. منتظر صدای گرم شما هستیم.

۰۲۱-۷۶۲۱۷۹۰۷

۰۲۱-۷۶۲۱۷۷۳۰

 

 

جدیدترین مقالات