به وبسایت گروه صنعتی مگا خوش آمدید

آسانسور خانگی چیست و چه کاربردی دارد؟

آسانسور خانگی

آسانسور خانگی چیست و چه کاربردی دارد؟

آسانسور خانگی یا home lift به بالابری گفته می شود که دارای اکثر امکانات آسانسورهای معمولی است. به نوعی این بالابر شباهت هایی با آسانسورهای معمولی که در ساختمان ها استفاده می شوند را دارد، اما با آن تفاوت هایی نیز دارد. به اینگونه بالابرها هوم لیفت نیز گفته می شود. این محصول امکاناتی کم تر از آسانسور معمولی اما با کاربردها و امکانات بیشتر نسبت به بالابرها مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به اهمیت سلامت و البته افزایش رفاه افراد استفاده از این نوع محصول بسیار مرسوم و پرکاربرد شده است. به همین خاطر در این مقاله به تفصیل در مورد این محصول صحبت خواهیم کرد.

آسانسور خانگی دقیقا چیبست؟

همان طور که گفتیم این محصول بالابرهایی با برخی از امکانات آسانسورها هستند که به آن ها مینی آسانسور نیز می گویند. این محصولات برای خانه ها و یا ساختمان هایی که فاقد آسانسور هستند بسیار مناسب است. همچنین در ساختمان هایی که محلی برای راه اندازی آسانسور در نظر گرفته نشده است. هوم لیفت ها معمولا دارای ظرفیت های محدود همچون 3 تا 6 نفر می باشند. ضمن اینکه در ساختمان هایی با تعداد طبقات 2 تا 4 طبقه مورد استفاده قرار می گیرند. از همین رو می توان به مغازه ها، آشپزخانه های رستوران ها، خانه های دوبلکس و… اشاره کرد.

این محصول نیز مانند آسانسورهای معمولی دارای دو نوع کششی و هیدرولیک می باشد. که در صورت نیاز و متناسب با محل مورد استفاده می توان از هر یک از آن ها استفاده کرد. این تنوع سبب شده تا استفده از آن و راه اندازی آن در خانه ها بیش از پیش گسترش پیدا کرده و برای جابجایی افراد مخصوصا افراد سالمند، معلول و یا دارای مشکلات جسمی بسیار مناسب است.

مشخصات فنی مینی آسانسورها

مشخصات فنی انواع هوم لیفت

همان طور که گفته شد این محصول دارای محدودیت هایی است. از همین رو طبق استانداردها و کاربردهای مخصوصی ساخته شده است. چرا که نیازی به حمل بار، طی کردن مسافت های طولانی، سرعت بالا و… در این مدل محصول وجود ندارد. به همین علت و متناسب با این مشخصات کلی دارای یک مشخصه فنی کلی نیز می باشد. بیشترین استفاده از این محصول همان طور که کگفتیم، در طبقات کم و به منظور جابه جایی بارهای سبک و یا یک یا دو نفر است. که این افراد هم بیشتر سالمندان و یا افرادی که توانایی طی کردن مسافت و یا بالا رفتن از پله را ندارند، تشکیل می دهد. در ادامه به مهم ترین آن ها می پردازیم.

 • امکان نصب این محصول تا حداکثر ارتفاع ۵.۱۲ متر
 • دارای سیستم ضد سقوط (پاراشوت) و ترمزهای مکانیکی
 • بکارگیری حسگر پوششی برای اتاقک
 • حداکثر میزان ظرفیت کابین 4 نفر
 • استفاده از شیر هیدرولیکی مخصوص خود

مزایای استفاده از هوم لیفت

یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از این محصول در خانه هایی است که با مشکل برق مواجه هستند. چرا که انواع اینگونه محصولات علاوه بر مصرف مناسب و بسیار کم، فضای زیادی را نیز اشغال نمی کند. پس اگر شما هم از ابتدا محلی را برای راه اندازی آسانسور در نظر نگرفته بودید، می توانید با توجه به ابعاد این محصول به راحتی آسانسور خانگی خود را اره اندازی نمایید. از دیگر مزیت های این محصول عدم نیاز به چاه و حفر عمیق می باشد. چرا که تنها حدود 40 تا 45 سانتی متر برای آن کافی است. ضمن اینکه عدم استفاده از وزنه تعادل در هوم لیفت، به میزان قابل توجهی از اشغال فضای خانه کم می کند.

مینی آسانسورها نیازی به استفاده از فضای بیش از حد برای موتورخانه ندارند. که در مقایسه با آسانسورهای معمولی این فضا بسیار کم تر از آن می باشد. ضمن اینکه علاوه بر اشغال فضا و جمع و جور بودن، از لحاظ اقتصادی نیز بسیار مقرون به صرفه تر از آسانسورهای معمولی می باشند. همچنین همان طور که گفته شد از لحاظ مصرف و نوع برق نیز با یکدیگر تفاوت دارند. چرا که برای راه اندازی آسانسورهای معمولی نیاز به برق سه فاز است، اما این محصولات تنها با برق تک فاز نیز کار می کنند.

یکی از مدل هایی که راحتی بیشتری در نصب دارد، آسانسورهای هیدرولیکی می باشند. این مدل در انواع مستقیم و یا غیر مستقیم وجود دارند. در مدل مستقیم جک ها بدون هیچ گونه واسطه ای، در زیر یوک و یا یوک ها در کنار کابین قرار می گیرند. که سبب می شود تا جک به شکل مستقیم با کابین در ارتباط بوده و سبب حرکت آن شود. اما در نوع غیر مستقیم جک ها توسط ریل هدایت شده و سیم های بکسل به قسمت کابین متصل می شوند. که حرکت فلکه سبب حرکت سیم بکسل و در نتیجه حرکت هوم لیفت می شود.

نحوه عملکرد آسانسورهای خانگی

ویژگی ها و عملکرد انواع هوم لیفت

یکی از نکات برجسته و بارز در عملکرد این محصولات در زمان قطعی برق و یا وقوع مشکل است. که همانند آسانسورهای معمولی به دلیل سیستم های به کار رفته در آن امکان سقوط را به حداقل می رساند. به طور مثال در زمان قطعی برق با کمک یک شیر سلونوئیدی که با باتری عمل می کند، باعث حرکت آرام کابین به سمت پایین می شود. همچنین در انواع مختلف و در بیشتر این هوم لیفت ها با استفاده از مکانیزم های مخصوصی می توان به راحتی آن را پایین آورد. تا صدمه و مشکلی برای افراد در آن به وجود نیاید. این ویژگی بسیار مورد توجه قرار گفته و تبدیل به یکی از نقاط قوت در این محصولات شده است. چرا که کم تر آسانسوری دارای این ویژگی می باشد. 

اگر بخواهیم مینی آسانسورها را با آسانسورهای معمولی مقایسه کنیم، تفاوت آنچنانی در سیستم آن ها مشاهده نمی شود. و بیشتر قطعات مکانیکال به کار رفته در هر دوی آن ها برابر هستند. امروزه در ساخت آسانسور خانگی از مدل های مختلفی همچون شیشه، پی وی سی و یا استیل استفاه می کنند. ضمن اینکه در این محصولات نیز از سیستم های پاراشوت یا همان ضد سقوط بهره می برند. قفل برقی، سیستم برق اضطرای، سیستم فرمان سفارشی و… نیز از دیگر امکانات به کار رفته در این محصول می باشند. به همین خاطر نیز می توان با خیالی آسوده و با صرف هزینه بسیار مناسب و کم تر از آسانسورهای معمولی، یک بالابر کاربردی و مناسب را در خانه راه اندازی نماییم.

مهم ترین ویژگی های بالابرهای خانگی

ویژگی های هوم لیفت ها

همان طور که ذکر کردیم این محصول مزایای زیادی دارد. که افراد را ترغیبت به استفاده از آن می کند. ویژگی هایی که سبب می شود تا با حفظ ایمنی و سلامت افراد دیگر نیازی به دست و پنجه نرم کردن با مشکل بالا و پایین رفتن از پله ها نداشته باشند. به همین دلیل و برای آشنایی بیشتر برخی از ویژگی های این محصول را در ادامه و به شکل خلاصه به شما معرفی می کنیم.

 • قیمت مناسب و صرفه اقتصادی
 • صرفه جویی در میزان مصرف برق (نزدیک به نصف آسانسورهای معمولی)
 • امکان راه اندازی با برق تک فاز
 • ایمنی و امنیت بالا
 • بدون نیاز به ساخت چاه آسانسور عمیق
 • کارکرد مناسب همراه با طول عمر بالا
 • عدم نیاز به آهن کشی های زیاد
 • بدون نیاز به دیوار کشی
 • حرکت آرام و بی سر و صدا
 • به دلیل استفاده از سیستم پاراشوت احتمال سقوط بسیار پایین
 • بدون نیاز به ساخت موتورخانه در بالای آن

طریقه نصب و راه اندازی هوم لیفت ها

جهت نصب این سیستم ها باید به نکات متعددی دقت نمایید. اولین نکته، احساس نیاز و کارایی استفاده از این وسیله می باشد. سپس با مشورت با کارشناسان مربوطه نسبت به امکان راه اندازی آن و همچنین محل مورد نظر اطمینان حاصل نمایید. بعد از این مراحل می توانید نوع آن را بر حسب نیاز و میزان بوجه انتخاب نمایید. سپس برای نصب آن با کمک افراد متخصص در این زمینه اقدام نمایید.

برای نصب home lift باید موارد لازم جهت تعیین ابعاد بخش ها مختلف انجام شود. این بخش شامل قطعاتی همچون کابین، جک ها، کاراسلینگ و… می شود. تا به سایر بخش ها که ریل ها، بدنه و شاسی کشی می شود آسیبی وارد نشود. اندازه گیری ابعاد و مونتاژ قطعات در این زمینه بسیار با اهمت است. چرا که این کار تاثیر زیادی در راحتی نصب آسانسورهای خانگی ایفا می کنند. به همین خاطر حتما محصول خود را از یک شرکت معتبر تهیه نمایید. در غیر این صورت باید در مدت زمان کوتاه نسبت به رفع خرابی ها دست به کار شوید.

عوامل موثر در قیمت آسانسور home lift

قیمت هوم لیفت

همواره در اکثر محصولاتی که از قطعات مختلف تشکیل می شوند، قیمت ها کمی متفاوت هستند. چرا که در ساخت یک قطعه با افزودن و یا کاهش یک بخش به کلی ویژگی ها و کارکرد آن تغییر می کند. همین طور کیفیت قطعات، اصل بودن آن ها و… نیز در این قسمت موثر هستند. به همین دلیل نیز در تعیین قیمت یک هوم لیفت نیز این مورد وجود دارد. با توجه به طرفدارانی که این محصول دارد و البته نیازی که به آن در بسیاری از خانه ها وجود دارد، قصد داریم تا به مهم ترین عوامل موثر در قیمت آن اشاره کنیم.

توجه داشته باشید، در تعیین قیمت یک آسانسور عوامل مختلفی دخیل هستند. که هر یک از این عوامل می تواند سبب افزایش و یا کاهش قیمت آن شود. اما به منظور صرفه جویی در زمان به مهم ترین آن ها به صورت تیتر وار می پرازیم.

 • هوم لیفت کابین دار یا بدون کابین
 • تعداد طبقات خانه
 • ابعاد آسسانسور خانگی کار شده
 • شیوه نصب و محل قرارگیری آسانسور
 • تعداد ظرفیت آن
 • نوع ولتاژ برق که در موارد تک و سه فاز متغیر است
 • میزان هزینه نصب
 • نوع سیستم آسانسور که می تواند هیدرولیکی یا کششی باشد

خرید آسانسور خانگی با کیفیت و ارزان

خرید آسانسور خانگی ارزان و با کیفیت

همان طور که در این مقاله گفته شد، این بالابرها ویژگی های مختلفی دارند. که به جای راه اندازی یک سیستم بزرک و صرف هزینه های زیاد می توان در خانه از این آسانسور استفاده کرد. چرا که در خانه های کوچک تر و یا در بخش های مختلف کاربردی بوده و از امکانات مناسب ایمنی نیز برخوردار است. پس اگر شما نیز به دنبال همچنی محصولی هستید استفاده از این مینی آسانسورها می تواند گزینه مناسبی باشد.

با توجه به تعدد محصولات و البته دریافت مشاوره های لازم جهت را اندازی این سیستم، حتما با کارشناسان مربوطه مشورت نمایید. چرا که می توانند شما را در انتخاب مدل مناسب و البته محل و نوع راه اندازی راهنمایی کنند. گروه صنعتی مگا  آسانسور خانگی هیدرولیک بدون چاهک (حداکثر 11 سانتی متر) را نیز عرضه می کند که تبدیل به یکی از محبوب ترین محصولات این مجموعه گردیده است. از همین رو شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در این زمینه با مشاوران گروه صنعتی مگا تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۷۶۲۱۷۹۰۷

۰۲۱-۷۶۲۱۷۷۳۰