به وبسایت گروه صنعتی مگا خوش آمدید

مقایسه ریل نورد گرم و نورد سرد آسانسور

ریل نورد گرم آسانسور و نورد سرد

مقایسه ریل نورد گرم و نورد سرد آسانسور

ریل نورد گرم آسانسور و ریل نورد سرد از تشکیل دهندگان مهم ترین قسمت راه اندازی آسانسور می باشند. چرا که همان طور که می دانید به طور کلی ریل ها، اصلی ترین بخش در هدایت صحیح کابین در داخل چاه محسوب می شوند. به همین دلیل استفاده از این قطعه در مدل های مختلف آن که می تواند در انواع گرم و سرد باشد، بسیار مهم و لازم است. این تفاوت در حالات دمایی ریل است ک باید بدانید در چه جایی از کدام یک از آن ها استفاده نمایید. به همین علت و با توجه به اهمیت ریل ها، در این مقاله به مهم ترین تفاوت ها و مشخصات انواع گرم و سرد آن می پردازیم.

اصلی ترین کاربردهای انواع ریل های آسانسور

پیش از آن که به انواع ریل های سرد و گرم بخواهیم بپردازیم، بد نیست تا با خود ریل و کاربردهای اصلی آنآشنا بشیم. همان طور که می دانید کابین آسانسور در داخل چاه آسانسور وظیفه جابجایی مسافران را برعهده دارد. این بخش از آسانسور با استفاده از مکانیزم های مختلفی همچون هیدرولیکی، کششی و… حرکت می کند. که در این راه قطعات جانبی زیادی درگیر هستند که می توان به سیم های بکسل، براکت ها و البته ریل راهنما اشاره کرد. که وظیفه حرکت صحیح کابین در داخل چاه و عدم خروج آن از مسیر اصلی بر عهده ریل ها است. ریل ها انواع مختلفی دارند که متناسب با میزان ظرفیت و البته ابعاد کابین انتخاب و در داخل چاه نصب می شوند.

ریل ها دارای اشکال مختلفی هستند که می توان به اشکال ال (L)، تی (T) و توخالی اشاره کرد. در این بین ریل نورد گرم آسانسور و یا نورد سرد وظیفه هدایت در برابر ضربه، ترمز، حرکت و… را برعهده دارد. یکی از موارد که در انتخاب ریل و یا نورد ریل بسیار مهم است، میزان باری است که باید تحمل کند. به همین علت انتخاب نورد گرم و یا نورد ریل سرد کاملا بستگی به میزان ظرفیت کابین دارد. و انتخاب آن باید مطابق با نوع کابین و میزان وزن آن انجام شود.

ریل نورد گرم آسانسور

معرفی ریل نورد گرم آسانسور

این قطعه در دمای بالا در حدود 800 الی 110 درجه سانتی گراد قالب گیری می شود. جنس ساخت این نوع ریل از شمش فولادی بوده و در کوره های مخصوص نوردسازی ساخته می شود. در مراحل ساخت این قطعه شمش های فولادی با عبور از غلطک های در حال چرخش، علاوه بر شکل پذیری به حالت دلخواه، دارای مقاومت بیشتری نیز می شوند. چرا که استحکام و کیفیت در ساخت این قطعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که باید توانایی هدایت و حمل کابین به عنوان اصلی ترین بخش آسانسور را داشته باشد.

به منظور دستیابی به ضخامت مورد نظر، عبور ریل های گرم از مراحل مختلف لازم است. به همین دلیل شمش های فولادی در زمان عبور از غلطک های در حال چرخش در دمای بسیار بالا، موجب ایجاد اصطکاک می شود. به همین دلیل و به خاطر وجود این اصطکاک در زمان ساخت، ضخامت آن با افزایش طول آن، کاهش می باید. با این شیوه می توان به میزان ضخامت و شکل مورد نظر رسید.

ریل نورد سرد آسانسور

معرفی نورد ریل سرد آسانسور

همان طور که ریل های نورد گرم در راه اندازی آسانسورها بسیار با اهمیت هستند، تنوردهای سرد نیز از اهمیت زیادی برخوردار هستند. اگر بخواهیم این مورد را با یک مثال توضیح دهیم، به موارد جالبی خواهیم رسید. در ساخت آانسورهای بیمارستانی و یا تجاری، به دلیل ترافیک بالا و تحمل وزن بالا، ریل نورد گرم آسانسور قادر به تحمل فشار زیاد نیست. به همین علت باید از نوردهای سرد که توانایی حمل بار زیادی دارند، استفاده کنیم. پس می توان با این استدلال اهمیت این مدل از ریل ها را دریافت. ضمن اینکه می توانیم متوجه شویم که در نوردهای سرد، هدف کاهش ضخامت ورق ریل می باشد.

یکی از مهم ترین سوالاتی که در رابطه با نوردهای سرد وجود دارد، شیوه ساخت آن است. چرا که در کوره های داغ به منظور نازک سازی ریل نورد سرد، استفاده نمی شود. در همین رابطه باید گفت که این کار با ایجاد فشار بسیار زیاد انجام می شود. که این کار در محیط های معمولی با دمای تقریبی 200 درجه سانتی گراد انجام می شود. همچنین برای کمک به ایجاد اشکال و ضخامت مورد نظر از انواع غلطک های چهار طبقه، اقماری، و یا خوشه ای استفاده می کنند.

مهم ترین تفاوت های ریل نورد گرم و سرد آسانسور

مهم ترین تفاوت های ریل نورد گرم و سرد آسانسور

همواره برای بیان تفاوت های این دو نوع نورد ریل ها از دو روش و دو دیدگاه استفاده می کنند. ابتدا از مراحل ساخت، و دیگر کاربرد و استفاده آن ها. که در ادامه به معرفی هر کدام از این روش ها و تفاوت انواع ریل نورد گرم آسانسور و نورد ریل سرد می پردازیم.

  • تفاوت در ضخامت: ضخامت نهایی نوردهای سرد نسبت به نورد گرم بسیار کم تر و به نوعی نازک تر است
  • اختلاف دما: همان طور که پیش تر نیز ذکر کردیم، نوردهای ریل گرم در دماهای 1100 درجه و نوردهای سرد در دمای 200 درجه سانتی گرادی ساخته می شوند
  • میزان اعمال نیرو در نوردسازی: در نوردسازی سرد، فشار بسیار زیادی از جانب غلتک ها به شمش فولادی وارد می شود. در نوردسازی گرم دما بسیار بالاتر بوده و غلطک ها در حال چرخش هستند.
  • تفاوت نوع تیغه: میزان سختی به کار رفته در نوردهای سرد بیشتر از نوع گرم است. به همین علت نوردهای ریل سرد دارای مقاومت بیشتری نسبت به ریل نورد گرم آسانسور بوده و در زمان سقوط آسانسور یا فعال سازی سیستم پاراشوت مقاومت بهتری از خود نشان می دهد.
  • تفاوت در طول عمر مفید: نورد ریل سرد دارای طول عمر بیشتری نسبت به نورد گرم بوده و پایدارتر می باشد
  • کاربرد و کارایی در ظرفیت وزن کابین: نوردهای سرد در آسانسورهای با ظرفیت بیشترو به نوعی سنگین تر کارایی داشته، اما نوردهای گرم مناسب آسانسورهای معمولی با میزان ظرفیت کم تر طراحی و ساخته شده است.
  • قیمت: از لحاظ نوع قیمت، به دلیل استحکام و مقاومت بالاتر، طول عمر مفید و بیشتر، مراحل ساخت و کیفیت بالاتر و… قیمت نهایی نوردهای سرد بیشتر از نوردهای گرم است.

روش های تشخیص ریل های گرم و سرد

روش های تشخیص ریل نورد سرد و گرم

قبل از این که بخواهیم در مورد روش های تشخیص ریل نورد گرم آسانسور و سرد توضیحاتی ارائه کنیم، باید بدانید که ریل های راهنما مدل های مختلفی دارد. همان طور که قبلا نیز اشاره کرده ایم، ریل های راهنما بر اساس میزان ظرفیت کابین تعیین می شوند. چرا که باید بتوانند وزن و بار این بخش را به خوبی تحمل کرده و در صورت افزایش ناگهانی سرعت کابین و حرکت آن بر روی ریل ها دچار شکستگی و یا انحنا نشود. از همین رو بسته به انتخاب نمره یا شماره ریل، براکت ها و پیچ و مهره نیز جهت اصتال این بخش به دیواره های چاه آسانسور انتخاب می وشند. ضمن اینکه انتخاب ریل ها بر اساس نوردهای سرد و گرم نیز انجام می پذیرد. که در ادامه روش های تشخیص آن و انتخاب این قطعات می پردازیم.

در مدل های T5 و T9 ریل های آسانسور، از نوردهای گرم و در مدل های T16 و T25 از نورد سرد استفاده می کنند. پس بدانید که این انتخاب بر اساس این نمرات انجام می شود. که بر اساس استانداردها و دستورالعمل های ایمنی می باشد. ضمن اینکه نکته ای که در این مورد وجود دارد، استفاده از پسوندهای مختلف بر روی ریل می باشد. که اگر روی ریلی پسوند حرف B را مشاهده نمودید، به معنای این است که ریل دارای رده های ماشین کاری شده می باشد. در واقع یعنی این ریل با استفاده از نورد گرم ساخته شده است. همچنین اگر پسوند A را ملاحظه کردید، به معنای این است که تیغه های ریل به شکل دانه دانه هستند. که در این حالت یعنی با ریل نورد سرد ساخته شده اند.