به وبسایت گروه صنعتی مگا خوش آمدید

قیمت آسانسور صنعتی و نکات شگفت انگیز آن

آسانسور صنعتی

قیمت آسانسور صنعتی و نکات شگفت انگیز آن

آسانسور صنعتی از جمله مهم ترین وسایل در کارخانجات و کارگاه های صنعتی به شمار می رود. این وسیله به منظور انتقال و جابجایی وسایل و اجسام سنگین مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل این نوع بالابرها دارای میزان ظرفیت بالایی هستند تا بدون هیچ گونه مشکلی بتواند بارهای سنگین را حمل کنند.

مکانیزم ها و قطعات به کار رفته در بالابرهای صنعتی بسیار پرقدرت و پیشرفته هستند. ضمن اینکه باید تمامی اصول و استانداردها نیز در ساخت آن ها رعایت شود. از همین رو و با توجه به اهمیت کیفیت، و کاربرد آن، قیمت آن نیز برای افراد حائز اهمیت می باشد. به همین جهت نیز ما قصد داریم تا ضمن معرفی مشخصات این نوع بالابر، شما را در خرید بهترین آن راهنمایی کنیم.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت آسانسور صنعتی

عوامل موثر بر روی قیمت آسانسور صنعتی

قیمت این بالابرها مانند انواع دیگر آسانسورها متناسب با ایتم های مختلف متغیر است. بر هیمن اساس می توان از عواملی چون نوع برند، میزان ظرفیت، سرعت، قطعات به کار رفته، میزان ابعاد، تعداد طبقات ساختمان و… به عنوان ایتم های موثر بر قیمت این نوع آسانسور نام برد. برای تشریح بهتر و آشنایی بیشتر با این عوامل در ادامه توضیحات بیشتری ارائه می کنیم.

اهمیت نوع آسانسور بر قیمت آن

شاید بتوان اولین و مهم ترین عامل در تعیین قیمت آسانسور صنعتی را متاثر از نوع آن دانست. در ساخت این نوع بالابر از روش های مختلفی همچون هیدرولیکی صنعتی، کششی صنعتی و… استفاده می شود. که هر یک از این مدل ها به تاثیر ا عوامل مختلف دارای مزیت هایی هستند. که کارفرما متناسب با نوع پروژه و بودجه خود نسبت به خرید آن اقدام می کند.

به طور مثال می توان گفت آسانسور هیدرولیکی صنعتی میزان مصرف برق پایینی دارند، و برای ساختمان های با تعداد طبقات کم مناسب هستند. همچنین این مدل از آسانسورهای کششی صنعتی ارزان تر نیز می باشد. همچنین در مدل کششی صنعتی به دلیل استاده از قطعات و ایتم های مختلف مناسب پروژه های بزرگ تر بوده و قیمت بالاتری نیز دارد. اما به صورت کلی همه این مدل ها در سه دسته اصلی طراحی و تولید می شوند که به شرح ذیل می باشند.

  • مدل صنعتی کفی
  • کابین دار و نیم کابین
  • مدل صنعتی متحرک

در انواع آسانسورها مدل کابین دار و نیم کابین علاوه بر امنیت و کاربرد بیشتر، قیمت بالاتری نیز در مقایسه با سایر مدل ها دارد. همچنین آسانسورهای مدل کفی نیز نسبت به سایر قیمت کم تری دارد. همچنین آسانسورهای صنعتی متحرک در کارگاه ها و کارخانجات بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و به نوعی طرفداران بیشتری دارد.

تاثیر ابعاد آسانسور بر قیمت بالابرهای صنعتی

تاثیر ابعاد آسانسور بر قیمت آسانسورهای صنعتی

همان طور که می دانید عاملی که در این مورد ثابت است، ازفایش قیمت در صورت افزایش ابعاد است. به همین جهت هرچه ابعاد انتخابی آسانسور صنعتی شما کوچک تر باشد، قیمت تمام شده آن نیز کم تر خواهد شد. این عامل نیز از طرف کارفرما و پس از بررسی بازرسان تعیین می شود. و سفارش آن برای کابین سازی متناسب با ابعاد مورد نیاز داده می شود. به طور مثال برای کارگاه های صنعتی دو طبقه نیازی به استفاده از ابعاد بزرگ نیست و حداقل اندازه کفایت می کند.

اهمتی میزان ظرفیت آسانسور

این ایتم در بالابرهای صنعتی بسیار حائز اهمیت است. چرا که همواره از آسانسور صنعتی به منظور حمل و جابجایی وسایل سنگین استفاده می شود. به همین دلیل نیز باید نسبت به سایر آسانسور از مقاومت و میزان ظرفیت بیشتری نیز برخوردار باشد. به همین منظور نیز برای اینکه آسانسور توانایی حمل بار را داشته باشد، باید تمامی قطعات منتسب به آن نیز مناسب و پر قدرت باشد.

امروزه بالابرهای صنعتی را در میزان ظرفیت های متفاوتی می سازند. از جمله بیشترین ظرفیت مربوط به تحمل بار تا 1، 1.5 و 2 تن می باشد. همچنین میزان ارتفاعی که آسانسور می تواند بار را تحمل کند تا 300 متر می باشد. به همین جهت هرچه ارتفاع افزایش یابد باید به همان نسبت از موتور و قطعات با کیفیت تر و پرقدرت تری نیز استفاده کرد. همین عامل نیز سبب افزایش قیمت آسانسور می شود.

تاثیر برند قطعات آسانسور بر روی قیمت آن

بهترین برندهای آسانسورهای صنعتی

یکی دیگر از عوامل موثر بر روی قیمت آسانسورها، برند آن می باشد. هموراه برندهای تولیدکننده این نوع بالابر از قطعات مختلفی بهره می برند. درب، کابین، قطعات مکانیکال، مکانیزم ها، تابلوفرمان و…  به همراه موتور از جمله مهم ترین قسمت های تشکیل دهنده آسانسور می باشند. که هر شرکت متناسب با نوع قطعات قیمت آسانسور صنعتی خود را تعیین می کند. یکی از اصلی ترین بخش ها در این قسمت نوع موتور آن است. که اگر ایرانی انتخاب شود از قمت کم تری نیز برخوردار است.

موتورهای ایرانی به کار رفته به شکل تک سرعته، دو سرعته و گیرلس و گیربکس دار توسط شرکت های مختلف تولید می شوند. همچنین موتورهای خارجی نیز در برندهای مختلف ساسی ایتالیا، زیلابگ آلمان، آکیش ترکیه و… مورد استفاده قرار می گیرند. که البته باید دقت نمایید تا موتور خارجی به کار رفته در آسانسور شما اورجینال باشد.

تعداد ایستگاه های آسانسور

تعداد طبقات و توقف هایی که آسانسور باید در هر یک از آن ها داشته باشد، عمل دیگری است بر روی قسمت آسانسورها. با توجه به اینکه هر طبقه به منظور حمل و یا تخلیه بار می باشد، این عامل نیازمند قطعات بیشتر و با کیفیت تر می باشد. به همین دلیل نیز هرچه تعداد طبقات کارگاه شما بیشتر باشد سبب افزایش قیمت نهایی بالابر صنعتی شما می شود. همچنین به منظور صرفه جویی و افزایش کارایی، در کارگاه ها صنعتی وسیع با تعداد سبقه کم می توان از آسانسورهای متحرک نیز استفاده کرد.

قیمت آسانسور صنعتی

قیمت آسانسور صنعتی

همان طور که در این مقاله اشاره کردیم، عوامل متعددی بر روی قیمت این نوع بالابر تاثیرگذار هستند. همچنین مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت آن را نیز بیان کردیم. اگر شما نیز دارای یک کارگاه و یا کارخانه صنعتی هستید و نیاز به بالابر برای حمل و جابجایی قطعات خود دارید، حتما پیش از خرید با افراد کارشناس در این زمینه مشورت نمایید. تا متناسب با نوع و کاربری کارگاه خود آسانسوری را انتخاب نمایید که علاوه بر کیفیت بالا، قیمت مناسبی نیز داشته باشد.

 برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید انواع آسانسور می توانید همین حالا با کارشناسان گروه صنعتی مگا تماس حاصل فرمایید. تا به عنوان یکی از بهترین شرکت های عرضه کننده انواع آسانسورها و قطعات جانبی آن شما را در خرید بهترین و با کیفیت ترین ها راهنمایی کنند.

۰۲۱-۷۶۲۱۷۹۰۷

۰۲۱-۷۶۲۱۷۷۳۰

 

 

 

 

 

جدیدترین مقالات