به وبسایت گروه صنعتی مگا خوش آمدید

کابین لوکس آسانسور و ویژگی های آن

کابین لوکس

کابین لوکس آسانسور و ویژگی های آن

کابین لوکس یا کابین لاکچری آسانسور یکی از محصولات خاصی است که از آن در پروژه های خاص و شیک استفاده می کنند. چرا که امروزه آسانسورها علاوه بر مزیت هایی که در جابجایی مسافران ایفا می کنند، در زیبایی و خاص کردن یک ساختمان نیز نقش بسزایی دارند. تا جایی که عدم استفاده از یک آسانسور با کیفیت در ساختمان، یک ایراد بزرگ محسوب می شود. چرا که همواره بخش کابین در ارتباط مستقیم با مسافران بوده و زیبایی و تمیز بودن آن، تاثیر بسزایی بر ذهن و روان مسافرا بر جای خواهد گذاشت. ضمن اینکه این وسیله امروزه یکی از بخش های مهم همچون لابی، راهرو، و یا سایر بخش های یک ساختمان بود ه که طراحان تلاش می کنند تا از بهترین ها در این بخش بهره ببرند.

با توجه به سازنده ها و شرکت های مختلفی که در این زمینه فعال هستند، ارائه بهترین طرح و زیباترین آن بسیار مهم است. به همین خاطر نیز با توجه به اهمیت آسانسور، شرکت ها در کنار تولیدات خود، تعدادی از محصولات لوکس و خاص خود را نیز عرضه می کنند. تا بتوان از آن ها در ساختمان های سوپر لاکچری بهره برد. اما ویژگی ها و تفاوت های این کابین های با انواع معمولی در چیست؟ در این مقاله قصد داریم تا علاوه بر آشنایی با انواع آن ها، ویژگی های مختلف این محصولات را نیز شرح دهیم.

مهم ترین نکات در طراحی کابین لوکس آسانسور

همواره در طراحی و تولید انواع کابین آسانسور رعایت برخی نکات الزامی است. به نحوی که از لحاظ فنی و تکنیکال تفاوت چندانی بین یک کابین معمولی و نوع لاکچری وجود ندارد. فقط می توان تفاوت آن ها را در تزئین فضای داخلی که شامل پنل دیواره ها، کفپوش، نوع نورپردازی، شیوه آیینه کاری و به طور کلی متریال کار شده دانست. همچنین امکانات جانبی که می تواند در انواع آن متفاوت باشد. چرا که شاسی و یا دکمه ها، به همراه برخی از ویژگی های منحصر به فرد در کابین لاکچری آسانسور اصلی ترین مسئله است که با یک کابین معمولی تفاوت ایجاد می کند.

برای طراحی یک کابین خاص و زیبا و یا به نوعی لوکس، طراحان و مهندسان باید نکات مختلفی را مدنظر قرار دهند. چرا که اصلی ترین مسئله در این مدل علاوه بر امکانات بیشتر، زیبایی آن است. که طراح باید به گونه ای این المان ها را در داخل آن بیفزاید، که نه باعث سنگینی وزن آن شود، و هم اینکه تمامی المان ها را به خوبی در جای مناسب قرار دهد. به همین علت اگر بخواهیم به صورت خلاصه و کلی به اصلی ترین این موارد اشاره کنیم، می توانیم به موارد ذیل برسیم.

  • انتخاب بهترین و با کیفیت ترین متریال جهت استفاده در ساخت کابین
  • استفاده از بهترین طرح و المان ها جهت زیبایی فضای داخلی (مخصوصا توجه ویژه به سقف)
  • انتخاب جنس کابین متناسب با محل استفاده و نوع متریال
  • طرح کلی و در واقع ظاهر نهایی

متریال مناسب کابین لاکچری آسانسور

متریال کابین لاکچری آسانسور

انتخاب متریال و یا مصالح در ساخت کابین های لاکچری و سوپر لوکس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که تشکیل دهنده اجزای آن باید به گونه ای باشد، که علاوه بر زیبایی و خاص بودن، چشم نواز نیز باشند. به همین علت نیز در کنار انتخاب نوع آن، کیفیت متریال نیز بسیار مهم است. همچنین میزان استحکام و مقاومت متریال دیگر نکته ای است که در ساخت کابین باید به آن توجه کرد. چرا که مواد باید به گونه ای باشد تا عایق مناسبی بوده و هنگام بکارگیری آن در کابین لوکس سبب افزایش مقاومت آن نیز گردد. در غیر این صورت کابین فاقد استاندارد می باشد. چرا که برای بحث فنی و ایمنی، دستورالعمل ها و ضوابط مختلفی تدوین شده است. که پیش از طراحی باید نسبت به آن آگاهی داشته و بر اساس آن ها کابین طراحی شود.

برای ساخت بخش بیرونی کابین نیز باید از متریال مناسب استفاده نمود. امروزه موارد ایمنی و استاندارد در ساخت کابین ها بسیار مهم هستند. و تمامی بخش ها و قسمت ها باید کاملا با کیفیت و از مواد اصلی تشکیل شده باشند. در هنگام ساخت کابین ها نیز در صورت استفاده از انواع متریال مانند ورقه استیل، بر روی آن روشک های دیگری قرار می گیرد. که می تواند به عنوان نمای زیبا به کار روند. همچنین سایر بخش های مرتبط مانند درب آسانسور نیز در افزایش جذابیت کابین نقش بسزایی دارد. در ساخت کفپوش ها نیز متناسب با نوع کابین از موادی همچون انواع سنگ، کاشی، چوب و کامپوزیت و … استفاده می کنند. ضمن اینکه حتی در کابین های چوبی نیز اسکلت زیرین از فلزهای فولادی تشکیل شده اند. تا مقاومت و استحکام این بخش حفظ شود.

امکانات و طراحی کابین های تزئینی

امکانات و ویژگی های کابین لاکچری آسانسور

همان طور که اشاره شد، ظاهر در طراحی و ساخت کابین لاکچری از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین خاطر نیز همواره طراحان و مهندسان تلاش می کنند تا بهترین و خاص ترین طرح ها در این پروژه ها پیاده کنند. امروزه با توجه به سبک های مختلفی که در ساخت و تعیین طراحی اینگونه کابین ها انجام می شود، سه طرح کلی استفاده می شود. که شامل طرح های مدرن، اروپایی و کلاسیک می شود. همچنین انتخاب نوع رنگ و انتخاب متریال مناسب و همخوانی آن ها نیز بخش دیگری است که بسیار مهم می باشد. عموما برای کابین لوکس از رنگ های تیره، قهوه ای، طلایی و یا آبی تیره استفاده می شود. ضمن اینکه در بسیاری از ساختمان های لوکس نیز در صورت عدم وجود هوای شرجی، از MDF برای طراحی داخل کابین ها استفاده می کنند.

امکانات خاص و یا ویژه نیز از جمله مهم ترین مواردی است که در داخل کابین های لاکچری مورد استفاده قرار می گیرند. این امکانات در انواع آن ها متغیر است و بستگی به میزان کمال گرایی طراح دارد. مانند استفاده شیشه و ایجاد یک آسانسور شیشه ای در این بخش. همچنین از شاسی ها و دکمه های خاص و زیبا گرفته، تا استفاده از انواع مانیتور در داخل کابین، که می تواند آن را متمایز از انواع دیگر کند. همچنین نصب تلویزیون، اسپلیت ها و یا هواکش های مخصوص، استفاده از سیستم مطبوع و خوش بو کننده کابین و… دیگر مواردی هستند که می توان در اینگونه از محصولات مشاهده کرد. البته که باید در نظر داشت نباید از المان های بیش از حد نیز استفاده کرد. چرا که هر کابین بر اساس ظرفیت دارای یک وزن استاندارد است، که باید مورد توجه قرار بگیرد.

ابعاد و استاندارد آسانسورهای لوکس

همیشه از مهم ترین نکاتی که پیش از طراحی باید بررسی و تمامی طرح بر مبنای آن برنامه ریزی شود، ابعاد آسانسور است. چرا که بسیار مهم است که کاربری آسانسور شما چیست و به چه ابعادی نیاز دارد. معمولا آسانسورهای باربری، مسافربری و برانکاردبر یا بیمارستانی، ابعاد متفاوتی دارند. همچنین بر اساس میزان ظرفیت یک کابین نیز ابعاد آن می تواند متغیر باشد. به همین خطار باید این مورد به خوبی و متناسب با کاربری آسانسور تعیین شود. در همین راستا در طراحی آسانسورهای لوکس نیز این مورد بررسی شده و با جابجایی افراد معمول و یا دارای ویلچر نیز تمهیداتی اندیشیده می شود. به صورت کلی و براساس استانداردهای ابلاغی، به منظور طراحی ابعاد یک آسانسور، برای یک کابین لوکس یا مدل های دیگر، اندازه های ذیل باید اعمال شود.

  • ۱۰۰*۹۰
  • ۱۲۵*۱۲۵
  • ۱۲*۱۸۰

بر همین اساس ارافع استاندارد در نظر گرفته شده برای کابین نیز 220 سانتی متر به بالا است. همچنین این را باید در نظر گرفت که هر چقدر ابعاد یک کابین بیشتر باشد، تجهیزات و متریال کار شده در آن نیز بیشتر می شود. مخصوصا در کابین های لوکس که این امر از لحاظ قیمتی نیز تاثیر زیادی در نتیجه نهایی خواهد داشت. به همین خاطر سعی کنید به منظور کاهش هزینه ها حتما متناسب با نیاز و ابعاد چاه خود و کاربری مدنظر نسبت به تهیه کابین لاکچری اقدام نمایید. در صورت عدم توجه به قیمت نیز می توانید بر اساس چاه و نظر کارشناس از حداکثر فضای موجود بهره ببرید. ضمن اینکه هماهنگی با سایر قطعات آسانسور در راه اندازی و تعیین ابعاد کابین بسیار مهم بوده که حتما باید مدنظر قرار داشته باشد.

معرفی انواع آسانسورها و کابین لوکس

همواره یکی از نکاتی که در ساخت و راه اندازی این مدل آسانسور که به مدل های لوکس و لاکچری نیز معروف هستند، تنوع آن است. به همین خاطر نیز علاوه بر آپشن های گوناگون، متریال مختلف، امکانات متعدد و… مدل های آن نیز متفاوت هستند. که در بین آن ها نیز بسته به میزان آپشنال بودن کابین، قیمت ها متفاوت هستند. در واقع طراحان و شرکت های سازنده کابین، برای برآورده کردن تمامی سلیقه ها و همچنین ایجاد همخوانی کابین ها با انواع ساختمان ها، دست به طراحی مدل های مختلفی زدند. به همین خاطر در ادامه قصد داریم تا برخی از مدل های لاکچری را به شما معرفی کنیم. این مدل ها بیشتر در برج ها و یا ساختمان هایی مورد استفاده قرار می گیرند، که بسیار خاص بوده و یا دارای قیمت بالایی هستند.

آسانسورهای لوکس نیمه استیل و استیل

کابین لاکچری آسانسور نیمه استیل و استیل

یکی از مدل های انواع کابین که بسیار مورد توجه قرار گرفته و از زیبایی زیادی نیز بهره مند است، مدل استیل است. چرا که جنس این فلز به گونه ای است که در کنار کیفیت و استحکام، دارای یک جلوه با شکوه و زیبایی نیز می باشد. در مدل های استیل تمامی قسمت ها و اجزا از همین جنس ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین عمدتا برای کفپوش کابین لوکس از انواع سنگ استفاده می کنند. تا میزان کیفیت یا به وعی لوکس شدن آن را به حداکثر برسانند. در طراحی و ساخت این مدل از کابین لاکچری آسانسور می توان به مدل های استیل دودی، طلایی، نقره ای، شامپاینی، براق و طرح برجسته، خش دار، بدون خس و… نام برد. که تمامی این طرح ها از زیبایی خاصی برخوردار می باشند.

یکی دیگر از مزیت هایی که کابین های مدل استیل یا نیمه استیل از آن بهره می برند، قیمت مناسب آن است. که در مقایسه با سایر مدل ها بسیار مقرون به صرفه تر و کارایی و کیفیت لازم را نیز دارا می باشد. به همین خاطر بسیاری از افراد با تهیه این مدل از کابین، علاوه بر خرید یک کابین لاکچری و لوکس، قیمت زیادی را نیز صرف آن نمی کنند. ضمن اینکه با توجه به ساختار به کار رفته در ساخت آن، می توان در برابر هرگونه ضربه و یا مشکلی مقاومت بیشتری از خود نشان دهد. که این امر موجب افزایش طول عمر و کارایی این مدل نیز می شود. برای درک بهتر م توان آن را با مدل های ام دی اف مقایسه کرد. که علاوه بر عدم امکان استفاده در محیط های مرطوب، امکان خوردگی و آسیب پذیری بالایی نیز دارد.

کابین های طرح ام دی اف

یکی دیگر از مدل های مرسوم و مورد استفاده در انتخاب نوع کابین ها، استفاده از چوب و یا همان ام دی اف در فضای داخلی است. که در این بین نیز می توان از المان های مختلف بر روی آن و یا استفاده از آیینه و دستگیره اشاره کرد. البته که به دلیل نمایان شدن بیشتر چوب، کم تر در این مدل از آیینه استفاده می شود. اما آنچه که مسلم است به دلیل اینکه همواره طرح چوب و استفاده از آن در بخش های مختلف نمایان گر زیبایی و کیفیت است، در کابین های لوکس و لاکچری نیز در بخش کابین سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. به همین خاطر همواره این نوع از کابین ها در دسته بندی مدل های لوکس، جزو مدل های اصلی به شمار می رود. البته که در برخی مناطق و شرایط محددیت هایی در استفاده از آن وجود دارد.

از جمله مهم ترین این محدودیت ها می توان به عدم سازگاری مدل های MDF با شرایط مرطوب و یا مناطق پر باران باشد. در واقع به دلیل حساسیت های چوب به نم و خیسی، در صورت استفاده از این نوع کابین، می توان شاهد وقوع برخی مشکلات باشیم. به همین خاطر گرچه مدل های چوبی جزو کابین لوکس و زیبا به حساب می آیند، اما بهرت است به محل استفاده از آن نیز توجه نماییم. چرا که با توجه به هزینه های بسیار زیادی که برای تهیه کابین و المان های مربوط به آن می شود، این عدم سازگاری می تواند هزینه های اضافی زیادی را به ما تحمیل کند. البته که در صورت دریافت خدمات از کارخانه و یا یک شرکت معتبر، افراد حاضر و کارشناسان در این خصوص مشاوره های لازم را به شما ارائه خواهند کرد.

معرفی مهم ترین بخش در زیبایی یک کابین لاکچری

همان طور که اشاره کردیم، کابین های لاکچری دارای امکانات زیادی هستند. ضمن اینکه هر قسمت از این کابین ها، از متریال ویژه ای نیز ساخته شده اند. که با یکدیگر همخوانی داشته و تناسب مطلوبی را نیز شکل داده اند. اما با این وجود، در کنار اهمیت کفپوش، پنل های کار شده در بخش دیواره ها و پشت، آیینه کاری، شستی ها، سیستم تهویه و یا استفاده تلویزیون در داخل کابین، یکی از مهم ترین قسمت ها در یک کابین لاکچری آسانسور، سقف آن است. چرا که شکوه و عظمت یک کابین زیبا، با سقف آن شروع می شود. مخصوصا اینکه نورپردازی ها نیز از آن جا انجام می شود. در واقع همواره سقف از جمله قسمت های مهمی بوده که دارای طراحی های خاص و همخوان با سایر اجزا و قسمت ها دارد.

با توجه به اینکه امروزه استفاده از سیستم های روشنایی و نورپردازی در قسمت های مختلف، نه تنها صرفا جنبه روشنایی ندارند، بلکه بیشتر به عنوان المانی هت زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند. به همین خاطر با استفاده از یک سیستم روشنایی حرفه ای و با کمک تکنولوژی ال ای دی می توان فضای خاصی را در کابین ایجاد کرد. استفاده از نورهای مخفی، تابش یکنواخت و رنگ نور و مشدت متناسب با پنل های کار شده در داخل کابین همگی فاکتورهای مهم و تعیین کننده در زیبایی یک کابین لوکس به حساب می آیند. جهت زیبایی بیشتر سقف ها عموما از پلاستیک، مدل کاذب، وزق های استیل، پلاستیک مقاوم و … استفاده می کنند.

اهمیت هماهنگی کابین با درب های آسانسور

تاثیر مکانیزم درب بر روی کیفیت کابین لوکس آسانسور

یکی دیگر از نکاتی که می تواند به کابین و به نوعی به آسانسور شما جلوه و زیبایی خاصی ببخشد، استفاده از درب های با کیفیت است. در واقع کابین و درب به عنوان دو بخش اصلی در آسانسورها، قسمت هایی به حساب می آیند که به شکلی مستقیم با افراد در ارتباط هستند. به همین خاطر برای جلوه بهتر و افزایش زیبایی کابین لوکس آسانسور خود، بهتر است از درب های با کیفیت نیز استفاده نمایید. درب هایی که با طراحی و استفاده از بهترین مکانیزم ها مانند درب سلکوم می توانند تاثیر بسزایی در کاکرد و البته زیبایی آساسنور شما داشته باشند.

البته که در بحث مکانیزم ها و مدل های درب، می توان به دو بخش اشاره کرد. ابتدا به ظاهر درب، که علاوه بر تنوع رنگی، امروزه درب ها دارای بازشوهای مختلف و البته طرح های گوناگون نیز هستند. اما در بحث فنی همان طور که اشاره د بهتر است از مکانیزم نوع سلکوم و یا درب فرماتور بهره ببرید. که علاوه بر کیفیت بسیار بالا و حرکت روان، جزو مهم ترین بخش ها در افزایش کاربری و کیفیت آساسنور شما خواهند بود.

قیمت کابین لوکس آسانسور

خرید و قیمت کابین لوکس آسانسور

همان طور که اشاره شد با توجه به نوع متریال و آپشن هایی که در اینگونه از محصولات به کار می رود، قیمت آن در مقایسه با مدل های معمولی بیشتر است. اما در همین بین نیز باز هم تفاوت هایی وجود دارد. چرا که برای راه اندازی یک آسانسور در ساختمان های مختلف شرایط مختلفی نیز وجود دارد. به طور مثال در برج ها و یا مراکز تجاری به دلیل ترافیک بالای استفاده از آسانسور، سرعت بسیار مهم است. و یا در برخی از موارد تعداد ظرفیت برای مشتریان اهمیت پیدا می کند. که همین موارد سبب تغییر در قیمت نهایی کار می شود. چرا که موجب تغییر در مکایزنم حرکتی و مطابق با آن جهت ایجاد هماهنگی در وزن و ظرفیت کابین اثر مسقیم دارد. که تمامی این موارد بر روی طراحی و استفاده از المان ها اثرگذار می باشد.

نکته مهم دیگر در انواع کابین های لاکچری، در کنار میزان ظرفیت (ابعاد)، نوع متریال و سرعت، میزان امکانات آن است. چرا که همان طور که اشاره شد بسته به سلیقه طراح و یا نیاز مشتری از امکانت مختلفی می توان استفاده نمود. که طبیعتا هرچقدر این امکانات بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند. به همین خاطر و جهت کسب اطلاعات بیشتر بهتر است همین حالا با مشاوران گروه صنعتی مگا تماس حاصل فرمایید، تا شما را راهنمایی کنند.

شکل ظاهری و جنس کابین های لاکچری

همان طوری که برخی از انواع کابین های لاکچری و لوکس را معرفی کردیم، عمدتا جنس آن ها متفاوت و از متریال گوناگونی در ساخت آن ها استفاده می شود. به همین خاطر نیز می توان از انواع استیل های خش دار و دودی، شیش های سکوریت و مقاوم، و استیل مدرن و … نام ببریم. ضمن اینکه جنس و متریال کابین متناسب با نوع ساختمان انتخاب می شود. در صورتی که قصد داشته باشیم تا یک آسانسور بسیار شکیل و زیبا را داشته باشیم، چه در یک برج و یا در یک پاساژ شیک، طبیعتا طراحان و مهندسان مدل های شیشه ای را ترجیح می دهند. تا بتوانند زیبایی و شکل خاصی را از طریق بالابرها به فضا بدهند. نمونه های آن را نیز می توان در برج میلاد، یا خلیفه دوبی یا پاساژ های لوکس مشاهده کرد.

ابعاد و شکل ظاهری کابین ها نیز متفاوت هستند. اما به صورت کلی دارای اشکال مربعی، مستعطیلی، استوانه ای و نیم دایره می باشند. که مدل های استوانه و نیم دایره ای مخصوصا کابین لوکس شیشه ای هستند، و سایر اشکال نیز می تواند دارای جنس کابین مختلف باشد. که نوع ظاهری آن هم به مانند متریال و جنس کابین باید متناسب با محل و نوع کاربری ساختمان انتخاب شود. که این قسمت از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که نیازمند بررسی تمامی جوانب و بخش های مختلفی است. همانند میزان ظرفیت مورد نظر، نوع جنس کابین، محل استفاده از کابین، بحث نمایش یا عدم نمایش چاه و دیواره کناری آن و… از جمله این موارد می باشند، که باید به دقت بررسی شوند.

بهترین شرکت تولیدکننده کابین های لاکچری

بهترین شرکت سازنده کابین های لاکچری آسانسور

امروزه در ایران کارخانه ها و شرکت های مختلفی هستند که اقدام به طراحی و تولید کابین می کنند. که انتخاب شرکت مناسب و با کیفیت از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که در امر کابین سازی عوامل مختلفی دخیل هستند که علاوه بر دانش، مهارت و امکانات، نیاز به تجربه نیز دارد. که گروه صنعتی مگا با سال ها تجربه ارزشمند در این زمینه به عنوان یکی از قطب های صنعت آسانسور به عنوان طراح و تولید کننده انواع کابین لوکس نیز فعال است. که شامل مدل های کلاسیک، مدرن و پانوراما می شود. شما نیز اگر برای ساختمان خود نیاز به یک کابین با کیفیت، زیبا و استاندارد دارید، همین حالا می توانید با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید.گرفته، تا مشاوره های لازم را جهت تهیه بهترین کابین متناسب با نیازتان دریافت نمایید.

۰۲۱-۷۶۲۱۷۹۰۷

۰۲۱-۷۶۲۱۷۷۳۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
امتیازدهی

2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مبینا آریانژاد
مبینا آریانژاد
1 سال قبل

با سلام، امکان سفارش کابین لوکس با المان و طراحی سفارشی هست؟

Call Now Button