به وبسایت گروه صنعتی مگا خوش آمدید

کابین لوکس آسانسور و ویژگی های آن

کابین لوکس

کابین لوکس آسانسور و ویژگی های آن

کابین لوکس یا کابین لاکچری آسانسور یکی از محصولات خاصی است که از آن در پروژه های خاص و شیک استفاده می کنند. چرا که امروزه آسانسورها علاوه بر مزیت هایی که در جابجایی مسافران ایفا می کنند، در زیبایی و خاص کردن یک ساختمان نیز نقش بسزایی دارند. تا جایی که عدم استفاده از یک آسانسور با کیفیت در ساختمان، یک ایراد بزرگ محسوب می شود.

با توجه به سازنده ها و شرکت های مختلفی که در این زمینه فعال هستند، ارائه بهترین طرح و زیباترین آن بسیار مهم است. به همین خاطر نیز با توجه به اهمیت آسانسور، شرکت ها در کنار تولیدات خود، تعدادی از محصولات لوکس و خاص خود را نیز عرضه می کنند. تا بتوان از آن ها در ساختمان های سوپر لاکچری بهره برد. اما ویژگی ها و تفاوت های این کابین های با انواع معمولی در چیست؟ در این مقاله قصد داریم تا علاوه بر آشنایی با انواع آن ها، ویژگی های مختلف این محصولات را نیز شرح دهیم.

مهم ترین نکات در طراحی کابین لوکس آسانسور

همواره در طراحی و تولید انواع کابین آسانسور رعایت برخی نکات الزامی است. به نحوی که از لحاظ فنی و تکنیکال تفاوت چندانی بین یک کابین معمولی و نوع لاکچری وجود ندارد. فقط می توان تفاوت آن ها را در تزئین فضای داخلی که شامل پنل دیواره ها، کفپوش، نوع نورپردازی، شیوه آیینه کاری و به طور کلی متریال کار شده دانست. همچنین امکانات جانبی که می تواند در انواع آن متفاوت باشد. چرا که شاسی و یا دکمه ها، به همراه برخی از ویژگی های منحصر به فرد در کابین لاکچری آسانسور اصلی ترین مسئله است که با یک کابین معمولی تفاوت ایجاد می کند.

برای طراحی یک کابین خاص و زیبا و یا به نوعی لوکس، طراحان و مهندسان باید نکات مختلفی را مدنظر قرار دهند. چرا که اصلی ترین مسئله در این مدل علاوه بر امکانات بیشتر، زیبایی آن است. که طراح باید به گونه ای این المان ها را در داخل آن بیفزاید، که نه باعث سنگینی وزن آن شود، و هم اینکه تمامی المان ها را به خوبی در جای مناسب قرار دهد. به همین علت اگر بخواهیم به صورت خلاصه و کلی به اصلی ترین این موارد اشاره کنیم، می توانیم به موارد ذیل برسیم.

  • انتخاب بهترین و با کیفیت ترین متریال جهت استفاده در ساخت کابین
  • استفاده از بهترین طرح و المان ها جهت زیبایی فضای داخلی (مخصوصا توجه ویژه به سقف)
  • انتخاب جنس کابین متناسب با محل استفاده و نوع متریال
  • طرح کلی و در واقع ظاهر نهایی

متریال مناسب کابین لاکچری آسانسور

متریال کابین لاکچری آسانسور

انتخاب متریال و یا مصالح در ساخت کابین های لاچری و سوپر لوکس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که تشکیل دهنده اجزای آن باید به گونه ای باشد، که علاوه بر زیبایی و خاص بودن، چشم نواز نیز باشند. به همین علت نیز در کنار انتخاب نوع آن کیفیت متریال نیز بسیار مهم است. همچنین میزان استحکام و مقاومت متریال دیگر نککته ای است که در ساخت کابین باید به آن توجه کرد. چرا که مواد باید به گونه ای باشد تا عایقمنسابی بوده و هنگام بکارگیری آن در کابین لوکس سبب افزایش مقاومت آن نیز گردد. در غیر این صورت کابین فاقد استاندارد می باشد.

برای ساخت بخش بیرونی کابین نیز باید از متریال مناسب استفاده نمود. امروزه موارد ایمنی و استاندارد در ساخت کابین ها بسیار مهم هستند. و تمامی بخش ها و قسمت ها باید کاملا با کیفیت و از مواد اصلی تشکیل شده باشند. در هنگام ساخت کابین ها نیز در صورت استفاده از انواع متریال مانند ورقه استیل، بر روی آن روشک های دیگری قرار می گیرد. که می تواند به عنوان نمای زیبا به کار روند. که در واقع هر یک از این ها باید مقاوم، با کیفیت، سبک و عایق باشند. در ساخت کفپوش ها نیز متناسب با نوع کابین از موادی همچون انواع سنگ، کاشی، چوب و کامپوزیت و … استفاده می کنند.

امکانات و طراحی کابین های تزئینی

امکانات و ویژگی های کابین لاکچری آسانسور

همان طور که اشاره شد، ظاهر در طراحی و ساخت کابین لاکچری از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین خاطر نیز همواره طراحان و مهندسان تلاش می کنند تا بهترین و خاص ترین طرح ها در این پروژه ها پیاده کنند. امروزه با توجه به سبک های مختلفی که در ساخت و تعیین طراحی اینگونه کابین ها انجام می شود، سه طرح کلی استفاده می شود. که شامل طرح های مدرن، اروپایی و کلاسیک می شود. همچنین انتخاب نوع رنگ و انتخاب متریال مناسب و همخوانی آن ها نیز بخش دیگری است که بسیار مهم می باشد. عموما برای کابین لوکس از رنگ های تیره، قهوه ای، طلایی و یا آبی تیزه استفاده می شود.

امکانات خاص و یا ویژه نیز از جمله مهم ترین مواردی است که در داخل کابین های لاکچری مورد استفاده قرار می گیرند. این امکانات در انواع آن ها متغیر است و بستگی به میزان کمال گرایی طراح دارد. از استفاده از شاسی ها و دکمه های خاص و زیبا گرفته، تا استفاده از انواع مانیتور در داخل کابین، که می تواند آن را متمایز از انواع دیگر کند. همچنین نصب تلویزیون، اسپلیت ها و یا هواکش های مخصوص، استفاده از سیستم مطبوع و خوش بو کننده کابین و… دیگر مواردی هستند که می توان در اینگونه از محصولات مشاهده کرد.

قیمت کابین لوکس آسانسور

خرید و قیمت کابین لوکس آسانسور

همان طور که اشاره شد با توجه به نوع متریال و اپشن هایی که در اینگونه از محصولات به کار می رود، قیمت آن در مقایسه با مدل های معمولی بیشتر است. اما در همین بین نیز باز هم تفاوت هایی وجود دارد. چرا که برای راه اندازی یک آسانسور در ساختمان های مختلف شرایط مختلفی نیز وجود دارد. به طور مثال در برج ها و یا مراکز تجاری به دلیل ترافیک بالای استفاده از آسانسور، سرعت بسیار مهم است. و یا در برخی از موارد تعداد ظرفیت برای مشتریان اهمیت پیدا می کند. که همین موارد سبب تغییر در قیمت نهایی کار می شود.

نکته مهم دیگر در انواع کابین های لاکچری، در کنار میزان ظرفیت (ابعاد)، نوع متریال و سرعت، میزان امکانات آن است. چرا که همان طور که اشاره شد بسته به سلیقه طراح و یا نیاز مشتری از امکانت مختلفی می توان استفاده نمود. که طبیعتا هرچقدر این امکانات بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند. به همین خاطر و جهت کسب اطلاعات بیشتر بهتر است همین حالا با مشاوران گروه صنعتی مگا تماس حاصل فرمایید، تا شما را راهنمایی کنند.

بهترین شرکت تولیدکننده کابین های لاکچری

بهترین شرکت سازنده کابین های لاکچری آسانسور

امروزه در ایران کارخانه ها و شرکت های مختلفی هستند که اقدام به طراحی و تولید کابین می کنند. که انتخاب شرکت مناسب و با کیفیت از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که در امر کابین سازی عوامل مختلفی دخیل هستند که علاوه بر دانش، مهارت و امکانات، نیاز به تجربه نیز دارد. که گروه صنعتی مگا با سال ها تجربه ارزشمند در این زمینه به عنوان یکی از قطب های صنعت آسانسور به عنوان طراح و تولید کننده انواع کابین های لوکس نیز فعال است. شما نیز اگر برای ساختمان خود نیاز به یک کابین با کیفیت، زیبا و اصتاندارد دارید، همین حالا با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۷۶۲۱۷۹۰۷

۰۲۱-۷۶۲۱۷۷۳۰