به وبسایت گروه صنعتی مگا خوش آمدید

بالابر فروشگاهی به همراه معرفی مراحل نصب و ویژگی های آن

بالابر فروشگاهی

بالابر فروشگاهی به همراه معرفی مراحل نصب و ویژگی های آن

بالابر فروشگاهی یکی از وسایل ضروری به منظور جابجایی اجسام و بارها در فروشگاه ها و مغازه ها می باشد. چرا که در اکثر این بخش ها که دارای انبار در طبقات پایینی هستند، جمل بارهای سنگین توسط افراد امکانپذیر نیست. به همین خاطر حتما باید از یک بالابر یا آسانسور برای این کار استفاده کرد. ساختار این آسانسورها که باید دارای ظرفیت بالایی باشند تا بدون مشکل وسایل سنگین را حمل کنند، از بخش های مختلفی تشکیل شده است. ضمن اینکه این وسیله در اواع مختلفی تولید شده و دارای مشخصات فنی مخصوصی نیز می باشد. به همین خاطر در ادامه بیشتر به معرفی جامع این بالابر به همراه مراحل نصب و اجرای آن می پردازیم. تا با شناخت کافی نسبت به تهیه این وسیله ضروری برای فروشگاه یا مغازه خود اقدام نمایید.

معرفی بالابر فروشگاهی

این وسیله دارای قابلیت های مختلفی است. که یکی از آن مزیت ها امکان نصب و اجرای آن در هر قسمتی می باشد. تا امکان جابجایی بارها در ارتفاع بلند و یا کوتاه قابلیت انجام باشد. این وسیله متناسب با نوع فروشگاه، و فضای موجود می تواند در ابعاد و ظرفیت های مختلف استفاده شود. همچنین یکی دیگر از قابلیت های این بالابرها امکان جابجایی ایمن افراد بین طبقات می باشد. چرا که ساختار کابین آسانسور استفاده شده در این آن ها کاملا ایمن هستند. همچنین علاوه بر صدای بسیار کم موتور آن، دارای جرکتی آرام و بدون تکانه های شدید و لرزش می باشد.

امروزه استفاده از این مدل بالابرها به دلیل شرایط رفاهی، کارکرد روان و آسان، و همچنین رعایت موارد ایمنی بسیار مرسوم شده است. چرا که حالت آرگونومی این بالابرها و کاهش ایجاد صدمه و خطرات از جمله مهم ترین دلایل این کاربری زیاد می باشد. به همین خاطر می توان این مدل از بالابرها را جزو محصولاتی پراستفاده و کاربردی برشمرد.

انواع آسانسور فروشگاهی

انواع آسانسور فروشگاهی

یکی از مهم ترین مزیت هایی و ویژگی های این نوع آسانسور استفاده از انواع سیستم های حرکتی است. این مدل از دو مدل کششی و هیدرولیک برای جابجایی بار و افراد استفاده می کنند. دو روشی که بیشتر آسانسورها و بالابرهای معمولی نیز از آن ها استفاده می کنند. در این سیستم مدل کششی به دلیل استفاده از سیستم پیچیده تر کمی دارای سختی در زمان استفاده است. به همین دلیل سرویس و نگهداری آن نیز سخت تر است. اما در مقابل سیستم هیدرولیک به دلیل مزیت های مختلف و راحتی کار دارای طرفدارارن بیشتری بوده، و در اکثر قسمت ها ا این مدل استفاده می شود.

یکی از مزیت هایی که مدل هیدرولیکی دارد، قدرت بیشتر و کیفیت فنی بالاتر است. از همین رو نسبت به مدل کششی با اقبال بیشتری نیز رو به رو شده است. همچنین مدل هیدرولیک به دلیل انعطاف بیشتر جزو بهترین بالابر فروشگاهی نیز محسوب شده و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

اصلی ترین مشخصات فنی بالابرهای مغازه ای

مشخصات فنی آسانسور فروشگاهی

تنوع ساخت در انواع آسانسورهای مغازه ای و یا فروشگاهی بالا است. به همین خاطر هر یک از مل های شیشه ای، خوردروبر و … دارای مزیت ها و ویژگی های مختلفی هستند. مدل های فروشگاهی نیز دارای ویژگی هایی است که در مقایسه با دیگر مدل ها متفاوت بوده و مخصوص استفاده در مغازه ها و فروشگاه ها ساخته شده است. یکی از این تفاوت ها نوع کابین استفاده شده در مدل فروشگاهی است. این کابین با استفاده از سیم بکسل و قدرت موتور، در جهت ناوردانی به حرکت در می آید. زمان رسیدن به طبقه مورد نظر نیز کف کابین به قطعه میکرو سوئیچ برخورد کرده و پس از قطع برق، سبب توقف کابین در طبقه مورد نظر می شود.

یکی دیگر از مشخصات بالابر فروشگاهی میزان ظرفیت و ابعاد آن می باشد. که همان طور که گفته شد در قسمت های مختلف و بسته به شرایط متعددی متغیر است. اما به طور کلی و استاندارد ابعاد آن 90 در 90 در نظر گرفته می شود. که این میزان بنا به درخواست و سفارش مشتریان قابل تغییر است.

مهم ترین ویژگی آسانسورهای فروشگاهی استاندارد

مشخصات آسانسور فروشگاهی استاندارد

همواره انتخاب یک محصول مناسب، با کیفیت و استاندارد باید از ویژگی های خاصی پیروی کند. تا با کمک این ویژگی ها بتواند با کارکردی صحیح و مناسب سبب رضایت افراد شود. انواع آسانسور فروشگاهی نیز همین شرایط را دارد. و باید طراحی و ساخت آن به گونه ای باشد که از این موارد پیروی کند. دینام، شاسی، میکروسوئیچ و دینام از جمله مهم ترین بخش هایی هستند که کیفیت و سلامت آن ها تاثیر زیادی در کارکرد این وسیله دارد. به همین خاطر و جهت انتخاب راحت تر در ادامه به مهم ترین ویژگی های این محصول اشاره کردیم. تا با شناخت آن ها در زمان خرید بتوانید بهترین و با کیفیت ترین محصول را انتخاب نمایید.

 • بهره مندی از سیستم برق اضطراری
 • امکان نصب و راه اندازی در محیط های کوچک با ابعاد مناسب
 • دارای طراحی ساده و شیک و بسیار کاربردی
 • سر و صدا و لرزش بسیار کم در زمان حرکت
 • دارای یک سازه از پیش ساخته همراه با اتصالات پیچ و مهره
 • امکان انتقال راحت آن از یک مکان به قسمتی دیگر (جابجایی راحت)
 • افزایش ضریب ایمنی و اطمینان با استفاده از دو میکروسوئیچ در هر طبقه
 • حرکت نرم و بسیار روان
 • امکان استفاده از برق های سه فاز و تک فاز در راه اندازی آن
 • امکان حرکت به سمت پایین بدون استفاده از موتور و با کمک نیروی وزن
 • طول عمر بالا
 • ایمنی و امنیت بسیار بالا

خرید بالابر فروشگاهی ارزان و با کیفیت

خرید بالابر فروشگاهی ارزان

همان طور که اشاره شد استفاده از این محصول می تواند کمک شایانی به سرعت در خدمات رسانی و افزایش رفاه افراد می شود. به همین خاطر با بررسی شرایط فروشگاه و یا مغازه خود و متناسب با آن نسبت به خرید بالابر فروشگاهی مورد نظر اقدم نمایید. اما نکته مهمی که در این باره وجود دارد، توجه به انجام به موقع سرویس های دوره ای است. چرا که این بالابرها نیز مانند دیگر آسانسورها نیاز به بررسی قطعات، شرایط کاکرد و در صورت لزوم تعمیرو تعویض قطعات دارند. به همین خاطر علاوه بر سرویس به موقع می توان از احتمال خرابی جلوگیری، راندمان بالابر را افزایش و سبب طولانی تر شدن عمر مفید وسیله شد.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره های لازم جهت خرید انواع بالابر و آسانسورها همین حالا با گروه صنعتی مگا تماس بگیرید. تا با دریافت اطلاعات بیشترو تکمیلی تر نسبت به تهیه بهترین و با کیفیت ترین قطعات و آسانسورها اقدام نمایید. راه های ارتباطی با این مجموعه به شرح ذیل می باشند.

۰۲۱-۷۶۲۱۷۹۰۷

۰۲۱-۷۶۲۱۷۷۳۰