به وبسایت گروه صنعتی مگا خوش آمدید

آشنایی با انواع کابین با تزئینات منحصر به فرد

کابین با تزئینات منحصر به فرد

آشنایی با انواع کابین با تزئینات منحصر به فرد

کابین با تزئینات منحصر به فرد بی شک یکی از خواسته های اصلی و مهم برای مالکان ساختمان ها است. جایی که امروزه این وسیله نه تنها به عنوان ابزاری جهت بالا و پایین رفتن از طبقات، بلکه یک وسیله مهم در زیباسازی و موثر در دکوراسیون شناخته می شود. از همین رو هر چقدر آسانسور ما تزئینات زیباتر، لوکس تر و البته خاص تر داشته باشد، به نوعی توجه و احترام بیشتری را به مسافران داشته است. این امر مخصوصا در برج های تجاری و فروشگاه ها، و یا هتل ها نمود بیشتری پیدا می کند. از همین رو استفاده از یک آسانسور و یا یک کابین با تزئینات لوکس بسیار مهم و ضروری است.

اما شاید برایتان جالب باشد که کابین های زیبا چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟ و با توجه به اهمیت ایمنی و حفظ سلامت مسافران، چه بخش هایی قابلیت تزئین دارند؟ به همین خاطر و به دلیل اینکه کابین ها در زمان طراحی و نقشه کشی از بخش های مختلفی تشکیل شده و برای راه اندازی مرتبط با قطعات گوناگونی هستند، ساختار کلی آن را نیز برایتان شرح می دهیم. تا با شناخت بیشتری نسبت به اجزای داخلی کابین ها، بتوانید مدل های زیبا، منحصر به فرد و خاص آن را بریا ساختمان خود انتخاب نمایید. تا ضمن دریافت یک محصول خاص، و زیبا، از کیفیت فنی و کارکرد مناسب آن نیز سود ببرید.

مهم ترین بخش های کابین با تزئینات منحصر به فرد

همان طور که می دانید کابین آسانسور از قسمت ها و اجزای گوناگونی تشکیل شده است. به شکلی که هر یک از این قسمت ها به تنهایی تاثیر زیادی در نوع طراحی و کیفیت نهای کابین دارند. ضمن اینکه در عین تشکیل کابین ها از قسمت هیا مختلف، هماهنگی و ارتباط موثر در بین آن ها بسیار مهم است. عاملی که نه تنها در بحث زیبایی کابین، بلکه در نوع کارایی و البته مشخصات فنی نیز می تواند موثر باشد. به همین خاطر در زمان طراحی آن ها توسط مهندسان و کارشناسان فنی، آگاهی از قوانین و الزامات و استانداردها بسیار مهم است. تا محصول نهایی در عین تزئینی زیبا و لوکس، کارایی لازم را نیز داشته باشد. در ادامه به معرفی مهم ترین قسمت های تشکیل دهنده انواع کابین ها می پردازیم.

 • دیواره ها
 • پنل ها شستی خارجی و داخل کابین ها
 • پد های محافظ دیواره ها
 • لامپ ها و نورپردازی فضای داخلی
 • تابلو اعلانات
 • روکش درب ها و قاب ورودی، که تاثیر بسزایی در شناخت و معرفی یک کابین با تزئینات منحصر به فرد دارد
 • کفپوش
 • نشانگر کابین
 • پنل عملیاتی آسانسور (COP)

کابین با تزئینات لوکس

معرفی انواع کابین با تزئینات لوکس

همان طور که اشاره کردیم، هماهنگی بین اجزا و نوع طراحی کابین با نمای کلی ساختمان بسیار مهم است. چرا که این روزها آسانسورها تنها وسیله برای جابجایی نیست. و قطعا امکانات و شرایط محیطی زیبای آن بر روی مسافران تاثیر می گذارد. به همین خاطر باید توجه ویژه ای به آن شده و در همین راستا برخی افراد تاکید زیادی به راه اندازی آسانسوری با کابین با تزئینات منحصر به فرد دارند. چرا که سبب می شود بهره وری و بازخورد مناسبی را نیز از افراد بگیرند. برای این کار باید شناخت خوبی از قطعات و قسمت هایی داشته باشیم که می خواهیم آن ها تزئین کنیم. ضمن اینکه سوال بسیار مهمی که برای برخی پیش می آید این است که آیا امکان بازسازی برخی آسانسورهای قدیمی وجود دارد یا خیر؟

برای پاسخ به این سوال و تجهیز کابی های قدیمی تر به تزئیانت منحصر به فرد و لوکس، باید جوانب مختلفی را سنجید. یکی از آن ها امکان انجام عملیات بر روی فضای داخلی کابین است. همچنین میزان ظرفیت و باری که کابین می تواند حمل کند. در واقع گاهی افزودن المان های مختلف سبب افزایش وزن کابین شده و ممکن است مانع از حرکت صحیح آن شود. به همین خاطر در کنار این عوامل فضای داخلی چاه، نوع مکانیزم، درب آسانسور و … همگی از جمله عوامل مهم و تایین کننده ای هستند که برای تجهیز کردن کابین با تزئینات لوکس مورد نیاز است. که تمامی این موارد باید توسط کارشناس فنی و متخصص این حوزه بررسی و انجام شود. چرا که پیش از اجرا، نقشه کشی و طراحی آسانسور مورد نظر برای اجرا با کیفیت لازم است.

مهم ترین المان هایی تزئینی داخل کابین ها

المان لوکس در تزوین کابین های آسانسور

اگر نگاهی به کابین های مختلفی بیندازیم، برخی تفاوت ها را در قسمت های آن ها می بینیم. در واقع هر کابین در کنار ساختار کلی و اصلی تشکیل دهنده، دارای تفاوت هایی در برخی از بخش ها می باشد. که این بخش ها علاوه بر ایجاد تفاوت در مدل های مختلف، سبب ایجاد یک کابین با تزئینات لوکس نیز می شود. و به نوعی تعیین کننده در کیفیت و ظاهر یک کابین نیز می باشند. در واقع می توان تفاوت یک کابین لوکس با یک کابین معمولی را در استفاده یا عدم استفاده از برخی قطعات جانبی و المان های داخلی سنجید. که می تواند به خودی خود سبب افزایش کاربری کابین شده و جلب توجه کند. به همین خاطر در ادامه به مهم ترین قسمت ها و لوازمی که سبب این اتفاق در مدل های مختلف کابین می شود، اشاره می کنیم.

 • آیینه کابین، که در تمامی آسانسورها استفاده نشده و می تواند در زیبایی کابین نقش مهمی داشته باشد
 • دیواره های مختلف کناری و جانبی، که از متریال مختلفی ساخته می شوند.
 • دستگیره ها، که این بخش نیز الزامی نبوده و اگرچه جزو المان لوکس به حساب نمی آید، اما می تواند کاربردی باشد
 • موزیک و پخش صدا در داخل کابین ها، که یکی از فاککتورهای مهم در این زمینه می تواند باشد
 • درب های آسانسور، که با توجه به کارایی و تاثیر مهمی که در زیبایی لابی یا سالن ساختمان دارد، بسیار مهم هستند.
 • پنل طبقات و نمایشگر داخلی، که با استفاده از مدل های با کیفیت، زیبایی خاصی را هم در داخل کابین، و هم در طبقات ایجاد کرد.
 • سستم تهویه، که جزو الزامات هر کابین بوده، اما نوع آن می تواند متفاوت باشد
 • مانیتور، که بی شک جزو مهم ترین المان و تفاوت بین کایبن های لوکس آسانسور با مدل های معمولی است

نکات مهم و مراحل انجام کابین با تزئینات منحصر به فرد

مراحل اجرا کابین با تزئینات منحصر به فرد

ابتدا اگر بخواهیم در مورد مهم ترین نکات برای تزئیم کردن کابین ها بپردازیم، باید به یک سری از استانداردها و رعایت برخی اصول اشاره کنیم. به عنوان مثال نباید به هیچ عنوان پیچ و مهره و یا جای پرچ در تزئینات به کار رفته در فضای داخلی کابین ها مشخص باشد. این کار وجهه کابین و زیبایی و لوکس بودن آن را از بین می برد. وزن و متریال به کار رفته ترئینی باید بالانس بوده و کاملا محاسبه شده مورد استفاده قرار بگیرد. حتما باید از چسب های مرغوب جهت چسباندن بخش ها استفاده شود. چرا که نباید در زمان حرکت و با گذشت زمان قسمت کنده و یا بیفتد. که می تواند دردساز بوده و مشکلات فراوانی به وجود بیاورد. تزئینات انتخاب باید قابلیت اجرا داشته باشند، و نباید بر روی تجهیزات قدیمی سوار شوند. همچنین نصب شستی ها نیز باید توسط متخصص انجام شود.

اما برای انجام مراحل مرتبط جهت اجرای یک کابین با تزئینات لوکس باید به مراحل ذیل دقت نمایید. این مراحل ارتباطی به مکانیزم و نوع آسانسور ندارد. در واقع در انواع مدل هیا هیدرولیک و یا آسانسور کششی باید این مراحل را جهت تغییر کابین ها انجام داد.

 • در آوردن کفپوش های قدیمی از کف کابین
 • باز کردن تمامی شستی ها و پنل های داخلی
 • درآوردن و باز کردن قسمت سقف و بدنه کابین
 • صاف و مسطح کردن قسمت بدنه و کف

آیا امکان بازسازی یک کابین قدیمی با تزئین لوکس وجود دارد؟

بی شک در ساختمان های قدیمی تر، شاهد آسانسورهایی هستیم که به نسبت امکانات و شرایط ایمنی و فنی از مدل های امروزی شرایط پایین تری دارند. در واقع نه تنها عامل زیبایی، بلکه شرایط ایمنی و امنیت نیز به گونه ای است که بهتر است این مدل ها با مدل های جدید تر تعویض شوند. در واقع در پروسه بازسازی یک آسانسور، اولین شرط امکان تعویض آسانسور قدیمی با مدل جدید تر است. در واقع برخی از ساختمان ها با توجه به شرایطی که دارند و همچنین میزان فضای موجود، و همین طور ابعاد چاه، نمی توان آسانسور را در همان فضا تغییر داد. بر همین اساس اگر شرایط و نقشه آن شرایط تعویض داشته باشد، و استحکام ساختمان بالا باشد، در این صورت با تایید ناظران و مهندسان این کار انجام می شود.

بر همین اساس همان طور که اشاره کردیم، علاوه بر شرایط داخلی، مکانیزم ها و عوامل بیرونی آسانسور مانند درب ها و مکانیزم های آن نیز باید تغییر کنند. که بی شک استفاده از یک مکانیزم با کیفیت مانند درب سلکوم می تواند تاثیر بسزایی در کارکرد آسانسور شما و بهبود باز و بسته شدن درب داشته باشد. مابقی بخش ها همانند آنچه که گفته شد، باید تعویض شده تا یک کابین با تزئینات منحصر به فرد و لوکس در اختیار داشته باشیم. ضمن اینکه این کارخانه با توجه به سابقه و اهمیت کیفیت آسانسورهای خود، از دیگر مکانیزم با کیفیت وارداتی یک مکانیزم درب فرماتور نیز سود مکی برد. که هر دو این مکانیزم ها از کشورهای اسپانیا و چین با کیفیت عالی و به وصرت اورجینال توسط گروه صنعتی مگا وارد می شوند.

خرید کابین با تزئینات منحصر به فرد

خرید کابین با تزئینات لوکس

همان طور که اشاره کردیم و می دانید، کابین ها انواع مختلفی دارند. چرا که در ساخت هر یک از آن ها از قطعات و بخش های گوناگونی استفاده می شود، که سبب ایجاد تفاوت در مدل های مختلف می شود. از همین رو در کنار تمامی این بخش ها و اهمیت کیفیت آن ها، طراحی و نوع قطعات آسانسور به کار ر فته در آن ها نیز با اهمیت است. تا جایی که امروزه در بازار کارخانه های مختلفی نسبت به تولید کابین های مختلف اقدام می کنند. در همین رابطه تهیه این محصول از بهترین و با کیفیت ترین کارخانه از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که کیفیت محصول، رعایت استانداردها، خدمات پس از فروش، گارانتی و … در این امر بسیار مهم هستند.

گروه صنعتی مگا با سال ها تجربه در این زمینه طراح و تولید کننده انواع کابین با تزئینات لوکس می باشد. این کار خانه صنعتی با بکارگیری متخصصان با دانش و متخصص، علاوه بر تولید، تمامی مراحل طراحی و ساخت را نیز انجام می دهد. تا بدل به یکی از بهترین ها در صنعت آسانسور شود. از همین رو شما می توانید انواع کابین های آسانسور را در طرح ها و مدل های گوناگون از طریق این مجموعه دریافت نمایید. کافی است جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات محصولات با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید. تا کارشناسان ما شما را در این امر راهنمایی کنند.

۰۲۱-۷۶۲۱۷۹۰۷

۰۲۱-۷۶۲۱۷۷۳۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
امتیازدهی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button