به وبسایت گروه صنعتی مگا خوش آمدید

آشنایی با آسانسور برج ایفل فرانسه

آسانسور برج ایفل

آشنایی با آسانسور برج ایفل فرانسه

آسانسور برج ایفل قطعا یکی از جذابیت های موجود در جهان، چه برای مسافران و چه برای افرادی که در حوزه صنعت آسانسور فعالیت می کنند، به شمار می رود. چرا که این برج همواره یکی از نمادهای اصلی کشور فرانسه و البته یکی از جاذبه های گردشگری مهم جهان شناخته می شود. نوع طراحی و معماری خاص، بزرگ ترین سازه فلزی جهان، قدمت و تاریخ ساخت این سازه، زیبایی و … همگی بخشی از ویژگی های آن به حساب می آیند.

تا چند سال گذشته بسیاری از مردم گمان نمی کردند که امکان بالا رفتن در داخل این برج نیز میسر است. در واقع بسیاری از افراد فکر می کردند که این برج تنها یک سازه فلزی بوده و قابلیت جابجایی در داخل آن وجود ندارد. اما اینگونه نبوده و یکی از اصلی ترین ویژگی های این برج بالا رفتن از آسانسور آن و مشاهده منظره بینظیر شهر است. همچنین رستوران و سایر خدماتی که در داخل برج ساخته شده، با استفاده از همین بالابر امکان دسترسی پیدا کرده اند. به همین دلیل قصد داریم تا به تفضیل در این مقاله راجب به آسانسور این برج شگفت انگیز صحبت کنیم.

ایفل، نماد شکوه یک کشور

برج ایفل فرانسه و آسانسور آن

همان طور که اشاره کردیم، این برج به عنوان بزرگ ترین سازه فلزی جهان، در شهر پاریس، کشور فرانسه شناخته می شود. این برج به مناسبت صدمین سال جشن انقلاب فرانسه طی دو سال ساخته شد. بیش از 850 نفر در ساخت آن مشارکت داشته و دارای ارتفاع 324 متری نیز می باشد. 18038 قطعه فلزی در ساخت این برج به کار رفته است. که تعداد زیادی محسوب شده، تا تشکیل دهنده یکی از زیباترین و خاص ترین سازه های جهان شوند. این سازه که با یک ساختمان 80 طبقه ای برابری می کند، دارای یکی از بهترین و با کیفیت ترین آسانسورها نیز می باشد. آسانسور برج ایفل این امکان را به مسافران می دهد، تا در ارتفاعی بالا، نمای بسیار خاص از شهر را مشاهده کنند.

این برج توسط طراح خود یعنی گوستاو ایفل، در سه سکو مجزا تقسیم بندی شده است. فاصله سکو اول تا زمین دارای ارتفاعی در حدود 57 متر دارد. فاصله سکو دوم تا زمین، 115 متر بوده و سکو سوم نیز فاصله ای 276 متری با زمین دارد. همچنین رستوران و آنتن رادیویی نیز بالاتر از این سکو و در قسمت بالایی برج طراحی شده است. ضمن اینکه برآورد شده، که در ساخت این برج در حدود 7000 تن آهن استفاده شده است. که سبب شده وزن این برج به حدود 10000 تن برسد. که آن را تبدیل به یکی از سنگین ترین سازه ها کرده است.

آسانسور برج ایفل و مشخصات آن

آسانسور برج ایفل به همراه مشخصات و ویژگی های آن

آسانسور این برج نیز در سه سطح مجزا همچون قسمت های اصلی خود برج ساخته شده است. در واقع برای طی کردن فاصله این برج تا بالاترین قسمت باید از سه آسانسور مجزا استفاده کرد. اولین آسانسوری که از طرح زمین افراد را بالا می برند، بیشتر شبیه به آسانسورهای معمولی که در ساختمان های مختلف استفاده می شود، نیست. این بالابر در قسمت پایه های برج و به شکلی قطری و مورب حرکت می کند. نوع حرکت این آسانسور شباهت هایی را نیز به آسانسورهای مغناطیسی دارد. اما در دو سطح بعدی از آسانسورهای معمولی استفاده شده که در بیشتر ساختمان ها قابل مشاهده است. همچنین کابین آسانسور این برج نیز به گونه ای است که زاویه دید مناسبی از بیرون را به مسافران می دهد.

طبق برآورد انجام شده و مسافرانی که در طی سال از این برج بینظر بازدید می کنند، میزان مسافتی که آسانسور برج ایفل در طی یک سال طی می کند، چیزی در حدود 103 هزار کیلومتر می باشد. این میزان مسافت برابر است با طی کردن دور زمین به تعداد دو مرتبه، که عدد بسیار جالبی است. آسانسورهای این برج به ترتیب در ارتفاع های 190 فوتی، 276 و 900 فوتی حرکت می کنند. ضمن اینکه یکی از اصلی ترین نکات میزان امنیت بالای این آسانسورها است که جابجایی ایمن و امن را برای مسافران به همراه داشته است. چرا که طراحی آسانسور این برج، یکی از مهم ترین اقدامات در صنعت آسانسور به حساب آمده که با دقت و دانش بالایی انجام شده است.

سرویس و نگهداری آسانسور ایفل

سرویس آسانسور و استفاده از پله برج ایفل

همواره پس از ساخت یک سازه یا آسانسور و یا هر چیز دیگری، یکی از مواردی که پیش از ساخت برنامه ریزی های لازم را برای آن انجام می دهند، نوع نگهداری آن است. در واقع نگهداری سازه گاهی برنامه ریزی بیشتری را برای ساخت آن سازه می طلبد. به همین خاطر با توجه به تعداد بالای مسافرانی که در طی روزها و ماه ها از این آسانسور استفاده می کنند، برنامه ویژه ای نیز بابت سرویس و نگهداری آن انجام می شود. همچنین با توجه به میزان سرعت، ترافیک بسیار بالا، و میزان ظرفیت، این کار با دقت بالاتری انجام می شود. ضمن اینکه عدم سرویس به موقع می تواند یک آسانسور را از دسترس خارج کرده، که این درآمدهای برج را با ضرری هنگفت مواجه خواهد کرد.

همچنین یکی دیگر از مواردی که در این برج به کار رفته، استفاده سراسری از پله است. به شکلی که ارتفاع از طرح زمین تا اولین طبقه ایفل در حدود 300 پله می باشد. که می توان برای رسیدن به بالاترین قسمت برج با طی کردن نزدیک به 1700 پله خود را به آن قسمت رساند. زمانی که آسانسور برج ایفل با ترافیک رو به رو است، می توان با استفاده از این پله تجربه و البته چالشی جدید را نیز تجربه کرد.