به وبسایت گروه صنعتی مگا خوش آمدید

همه چیز درباره درب اتوبوسی آسانسور

درب اتوبوسی آسانسور

همه چیز درباره درب اتوبوسی آسانسور

درب اتوبوسی آسانسور یکی دیگر از چند مدل انواع درب هایی است که برای یک آسانسور مورد استفاده قرار می گیرد. به صورت کلی درب هایی که برای یک آسانسور مورد استفاده قرار می گیرد، شامل سه دسته کلی است. درب های اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و مدل های اتوبوسی. که همه این موارد متناسب با نوع کاربری ساختمان، میزان بودجه و البته میزان فضای موجود می توانند استفاده شوند. از آنجایی که مدل های اتوبوسی کاربردهای مختلفی داشته و هنوز هم در برخی از ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند، در این مقاله قصد داریم تا بیشتر به آن بپردازیم. و به شکلی جامع به مدل ها، مشخصات و مزایای این مدل از درب ها اشاره خواهیم کرد.

معرفی درب اتوبوسی آسانسور

آشنایی با انواع درب اتوبوسی آسانسور

یکی قطعات و بخش های مهم در راه اندازی هر آسانسوری، استفاده از یک درب آسانسور با کیفیت است. چرا که این بخش علاوه بر ظاهر و تاثیر بر زیبایی محیط، در کیفیت و کارایی بالابر شما نیز نقش مهمی را ایفا می کند. بر همین اساس شرکت ها و سازندگان آسانسورها، برای افزایش کاربری و کیفیت محصولات خود اقدام به تولید انواع درب ها کرده اند. که هر کدام از آن ها دارای ویژگی ها و مشخصات مخصوصی هستند. که می توانند کاربردهای مختلفی نیز داشته باشند. یکی از مدل هایی که مورد استفاده قرار می گیرد نیز مدل اتوبوسی است. کاکرد این درب نیز همان طور که از اسمش مشخص است مانند اتوبوس ها بوده، و مکانیزم باز و بسته شدن آن به همان سبک است. (به حالت تاشو)

امروزه با توجه به وجود انواع درب های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، دلایلی دیگری نیز وجود دارد که می توان از این درب ها استفاده کرد. یکی از مهم ترین دلایل استفاده از درب اتوبوسی آسانسور، عدم وجود فضای کافی است. چرا که به دلیل نوع مکانیزم این درب، به راحتی می توان در مکان هایی که فاقد فضا هستند از درب اتوبوسی استفاده کرد. همچنین این درب دارای مکانیزم و کارکردی شبیه به مدل های اتوماتیک لولایی نیز است. البته که این مدل دارای معایبی نیز می باشد. که می توان به خرابی بیش از اندازه و عدم کاربری و ظاهر مدرن آن اشاره کرد. که بهتر است به منظور پیگیری از خرابی زودهنگام حتما از شرکت ها و برندهای معتبر نسبت به تهیه آن اقدام نمایید.

مشخصات ظاهری و فنی مدل های اتوبوسی

این محصولات دارای ویژگی ها، مشخصات و کاربردهای مختلفی هستند. چرا که همواره هر دربی از نظر ایمنی، زیبایی یا ظاهر و البته کیفیت مهم ترین معیارها برای افراد می باشد. به همین خاطر با توجه به موارد ذکر شده، این مدل از درب ها که به اتوبوسی مشهور است، تمامی این مزیت ها را دارا می باشد. ضمن اینکه از جمله مهم ترین و اصلی ترین ویژگی ها این است که فضای کمی را نیز اشغال می کند. که به دلیل نوع کاربری و مکانیزم آن حالت جالب توجهی را نیز ایجاد می کند. این ویژگی در همخوانی با کابین ها و البته در تولید و مراحل کابین سازی نیز نقش مهمی دارد. هزینه های خرید این درب نسبت به مدل های دیگر کم تر بوده چرا که حالت قدیمی تری دارد. و تکنولوژی به کار رفته در آن به مانند مکانیزهای امروزی با کیفیت و خاص نیست.

اما شاید مهم ترین ایراد در درب اتوبوسی آسانسور هزینه های سرویس و نگهداری بالاتر آن ها است. که به دلیل قدیمی بودن قطعات آن کم تر پیدا شده و مکانیزم کمی پیچیده ای دارد. اما در مجموع این درب کماکان طرفداران خاص خود را داشته و در برخی از ساختمان ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع قدیمی بودن و عدم دسترسی به تمامی قطعه ها و اجزای آن مانع از استفاده از آن نشده است. به همین منظور در ادامه به مهم ترین و اصلی ترین مشخصات آن می پردازیم.

 • روکش: استیل همراه با رنپ پودری الکترواستاتیک
 • عرض: از 60 تا 100 سانتی متر
 • نوع بازشو: اتوبوسی
 • نوع لته: چهار لته

بهترین برندها و ویژگی های درب های اتوبوسی

ویژگی های درب های تاشو اتوبوسی

همان طور که اشاره کردیم، یکی از نکاتی که حتما باید در خرید این محصول به آن توجه شود، کیفیت و نوع برند آن است. در همین رابطه در ایران نیز شرکت ها وبرندهای مختلفی نسبت به تولید این درب اقدام می کنند. که میزان کیفیت و قدمت و تجربه تولید در آن ها متغیر است. از همین رو از جمله شرکت های تولیدکننده انواع درب اتوبوسی آسانسور شامل شرکت های، روانکار، آکان، آلومین، توتال، آتور، پارسان و… می شود. که پیش از خرید حتما مشاوره های درستی را نسبت به تهیه درب مناسب دریافت نمایید.

اما دلایلی که سبب می شود که ما از این دبر برای ساختمان خود استفاده کنیم نیز مختلف است. جایی که ویژگی ها و مشخصات بارز این محصول سبب می شود تا نسبت به انتخاب آن اقدم کنیم. از همین رو در ادامه به معرفی ویژگی های مهم و مشخصات اصلی و کلی این درب های تاشو می پردازیم.

 • مطابقت با فضاهای کوچک و رعایت محیط ها و فضاهای استاندارد
 • دارای موتور با کیفیت و درایو نوع 3vf
 • امکان تولید در انواع مدل های سفارشی و در ابعاد متغیر 50 تا 110 (که متناسب با نوع کاربری و ظرفیت کابین آسانسور تعیین می شود)
 • دارای گارانتی و خدمات پس از فروش
 • دارای مکانیزمی شبیه به مدل درب های سانترال و بدون استفاده از میکروسوئیچ
 • بدون نیاز به مگنت های برقی
 • دارای قیمت مناسب و مقرون به صرفه و کیفیت مطلوب
 • دارای سیم کشی شبیه به درب سماتیک، و مجهز به بازویی و همچنین دارای کمان مکانیکی

مزیت درب های تاشو نسبت به درب های لولایی

تفاوت درب اتوبوسی و درب لولایی آسانسور

همان طور که می دانید موضوعی که همیشه وجود دارد، مقایسه انواع قطعات آسانسور با یکدیگر است. چرا که این کار به افراد و مشتریان کمک می کند تا راحت تر محصول مورد نیاز خود را تهیه کنند. همان طور هم که گفتیم، درباره درب ها نیز این وضعیت وجود دارد. و با توجه به تعدد مدل ها و مکانیزم ها در ساخت آن ها، مقایسه مدل های مختلف با یکدیگر بسیار مرسوم است. از همین رو و به دلیل تشابه کاربری درب های مدل لولای با انواع درب اتوبوسی آسانسور در ادامه به تفاوت های آن ها اشاره خواهیم کرد. در واقع مزیت هایی که مدل های اتوبوسی نسبت به مدل های لولایی دارند به شرح ذیل می باشد.

 • درب های اتوبوسی نیاز به فضای بسیار کم تری داشته و اصلی ترین دلیل کاربرد این درب نسبت به سایر مدل ها همین ویژگی است. که سبب حفظ و ذخیره فضایبیشتر شده و مناسب برای راهروهای باریک با فضا کم می باشد.
 • از لحاظ امنیت دارای شرایط بسیار مطلوب و استانداردی است
 • کم تر کردن میزان شعاع حرکتی در زمان سوار و پیاده شدن
 • صرفه جویی در زمان افراد برای استفاده از آسانسور
 • به دلیل استفاده از قطعات و بخش های مناسب در ساخت آن، دارای حرکتی بسیار روان و بدون سر و صدا است
 • در شرایط بحرانی و اضطراری سرعت بسیار بالایی در زمان باز و بسته شدن نسبت به مدل های لولایی دارد
 • میزان مصرف انرژی درب های تاشو اتوبوسی نسبت به درب های لولایی بسیار کم تر است
 • سرعت عملکرد بهتر نسبت به سایر انواع درب ها
 •  صرفه جویی در زمان و مطابقت مناسب با بحث ترافیک آسانسور
 • درب های تاشو امکان ساخت در مدل های شیشه ای و آلومینیومی را دارند. که می توان از آن ها در انواع ساختمان ها و مطابق با سلیقه های گوناگون استفاده کرد

مزایای برخی از بهترین برندهای درب های اتوبوسی

بهترین برند درب های اتوبوسی آسانسور

امروزه با اینکه تعداد زیادی از برندهای مختلف و معتبر در بازار وجود دارند، اما به دلایلی که ذکر شد، کماکان استفاده از مدل های اتوبوسی در برخی از قسمت ها رایج است. تا جایی که بعضی از شرکت های ارائه دهنده و تولید کننده این درب، سعی در بهبود کیفیت آن دارند. البته که نمی توان این درب را هم تراز و هم کیفیت بهترین مکانیزم های درب همچون درب سلکوم و یا فرماتور قرار داد. اما به هر جهت انواع درب اتوبوسی آسانسور نیز ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارد. در ادامه به برخی از مهم ترین این ویژگی ها که توسط شرکت های سازنده آن ارائه می شود، اشاره می کنیم.

 • ارائه درب های اتوبوسی در ابعاد مختلف و متناسب با میزان شرایط چاه آسانسور
 • دارای گواهینامه های ISO 9001 از کشور آلمان
 • ارائه مدل های خاص اینگونه درب ها با شرایط مختلف و همخوانی با انواع مکانیزم ها، همانند آسانسور کششی
 • دارای استاندارد های ایمنی و کیفیتی، به همراه مجوزهای لازم از سازمان های استاندارد بین المللی و ایرانی
 • بکارگیری ابزار آلات پیشرفته و بروز در تهیه و تولید آن
 • استفاده از دانش بروز متخصصان، طراحی خاص و ویژه با استفاده از نرم افزارهای پیشرفته مهندسی

خرید درب اتوبوسی آسانسور بهتر است یا مدل های اتوماتیک؟

همان طور که اشاره کردیم، مدل های اتوبوسی که به نوعی درب های قدیمی تر محسوب می شوند، در کنار مزایای مختلف، دارای معایب هم هستند. از همین رو استفاده از آن ها در ساختمان های امروزی پیشنهاد نمی شود. و در واقع با توجه به مکانیزمی که دارد، نمی تواند پاسخ گوی نیاز افراد باشد. از همین رو همان طور که اشاره نیز کردیم، بهتر است برای راه اندازی آسانسور خود به جای درب اتوبوسی آسانسور از درب های اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک استفاده نمایید. که در این بین نیز هر کدام دارای انواع مختلفی هستند. ضمن اینکه با استفاده از تکنولوژی روز دنیا ساخته شده و هماهنگی بهتری با کابین وسایر قطعات دارند. که بر حسب نیاز و البته میزان کیفیت و بودجه، با توجه به تنوع این درب ها، می توانید از آن ها استفاده نمایید.

یکی از مهم ترین ویژگی های کارخانه گروه صنعتی مگا، ارائه انواع بهترین درب های آسانسور در کشور می باشد. که این درب ها مطابق با استانداردهای روز دنیا، چه از لحاظ ظاهری و چه فنی عرضه می شوند. تا جایی که این شرکت برای افزایش کیفیت و بازدهی بیشتر، از مکانیزم های برتر دنیا با عنوان درب فرماتور و یا مکانیزم های سلکوم استفاده می کند. که این دو مکانیزم به صورت اورجینال از کشورهای چین و اسپانیا توسط این کارخانه بر روی درب ها نصب می شوند. تنوع در رنگ، استفاده از رنگ های پودری الکترواستاتیک، متریال با کیفیت و طرح های مختلف بر روی درب بخشی از ویژگی هیا این محصولات می باشد. جهت دریافت اطلاعات و تهیه انواع درب های آسانسوری شما می توانید با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۷۶۲۱۷۹۰۷

۰۲۱-۷۶۲۱۷۷۳۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
امتیازدهی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button