به وبسایت گروه صنعتی مگا خوش آمدید

چاه آسانسور و نکات جامع طراحی و ساخت آن

چاه آسانسور

چاه آسانسور و نکات جامع طراحی و ساخت آن

چاه آسانسور به فضایی گفته می شود که مسیر حرکت آسانسور درون آن انجام می شود. این فضا که جزو ابتدایی ترین و البته مهم ترین بخش ها در جهت راه اندازی آسانسور می باشد، از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که تمامی بخش های اصلی و قطعات درون این محفظه قرار می گیرند. به همین خاطر طراحی و ساخت این فضا باید به شکلی استاندارد و متناسب با مدل آسانسور انجام بگیرد. به همین خاطر قصد داریم تا در این مقاله به صورت جامع درباره طراحی و ساخت چاله آسانسور توضیح دهیم. تا با طی کردن این مراحل علاوه بر حرکت ایمن بالابر، در ادامه دچار مشکلات متعدد و مختلف نشوید.

چاه آسانسور چیست؟

همان طور که گفته شد یک فضای باریکی است که از ابتدایی ترین طبقه تا بالاترین قسمت یک ساختمان ادامه گیدا می کند. این فضا بدون هیچگونه پیچ خوردگی بوده و یک فضای باریک و صاف را شامل می شود. این فضا به وسیله ریل ها، کابین، وزنه های تعادل، سیم های بکسل و حتی درب آسانسور و… پر می شود. همچنین در این فضا تنها قطعات و بخش های مرتبط با آسانسور قرار داده می شود. و سایر بخش های ساختمان همانند سیم کشی برق، و یا حتی لوله کشی به هیچ عنوان از این قسمت عبور داده نمی شوند.

یکی دیگر از بخش هایی که در چاله قرار دارد، چاهک آسانسور می باشد. که این قسمت شامل جان پناه، محلی برای نظارت و حضور سرویس کاران و همچنین قرارگیری قطعاتی همچون بافر می باشد. چاهک در پایینی ترین قسمت چاه قرار دارد. در واقع فاصله بین کف چاه تا پایینی ترین نقطه را چاهک یا پیت می گویند. میزان سرعت و ظرفیت کابین از جمله عوامل مهم در تعیین این فاصله می باشند. به همین خاطر چاهک و ابعاد آن در ساختمان های مختلف متفاوت است. که این میزان توسط طراحان و کارشناسان پس از بررسی تمامی بخش ها تعیین می گردد.

مهم ترین مراحل طراحی و ساخت چاله آسانسور

مراحل ساخت چاله آسانسور

اولین قدم برای شروع کار تهیه نقشه می باشد. که تمامی محاسبات و نقشه کشی آن توسط مهندسان و کارشناسان انجام می پذیرد. سپس حفر و آماده کردن کف چاله ابتدایی ترین کار در مرحله اجرایی است. حدفاصل بین پایین ترین سطح چاه تا اولین طبقه از توقف آسانسور بتن ریزی می شود. این فاصله در کم ترین میزان خود 190 سانتی متر می باشد. پس از این کار نوبت به تن ریزی کف چاهک می رسد. که این کار نیز منطبق با مدل و نوع آسانسور که می تواند کششی، هیدرولیک و… باشد انجام می شود. که شامل 10 سانتی متر بتن مگر، سپس بتن آرمه کف و بعد از آن نیز 30 سانتی متر آرماتوربندی می شود.

پس از انجام مراحل بتن ریزی، نوبت به دیوارکشی اطراف چااله می شود. البته اگر این کار پیش از آهن کشی انجام نشده باشد. پس تمامی سه طرف باید دیوارکشی شده تا بالاترین نقطه یعنی تا پشت بام ساختمان باید این کار انجام شود. که در این قسمت شامل موتورخانه آسانسور می شود. عموما دیوارکشی چاه آسانسور در سه حالت انجام می شود. که می تواند به شکل رابیتس بندی شده و اندود بر روی آن باشد. یا به صورت اندودکاری با استفاده از سیمان باشد. و یا می تواند با استفاده از پانل های کچی و یا ورق کشی این کار انجام شود.

محاسبه و تعیین ابعاد چاله

ابعاد استاندارد چاله آسانسور

به منظور این کار باید شرایط مختلفی را سنجید. چرا که ابعاد چاله باید به گونه ای انتخاب شود که علاوه بر همخوانی با کابین و متعلقات آن، با درب نیز همخوانی داشته باشد. چرا که درب های اتوماتیک طراحی شده نیاز به فضای بیشتری جهت نصب دارند. و این فضا نسبت به درب های لولایی که در گذشته ساخته می شد و امروزه نیز به کار می روند، بیشتر است. به همین خاطر حداقل فضای در نظر گرفته شده برای اینگونه درب ها باید 160 سانتی متر باشد. تا افراد و یا وسایل مختلف بدون مشکل به داخل آسانسور راه گیدا کنند.

پس از تعیین ابعاد، نوبت به تعیین عمق چاه می رسد. که این مورد نیز ابتدا به تعداد طبقات، و سپس مدل آسانسور باز می گردد. ضمن اینکه عرض چاله آسانسور نیز در تعیین عمق تاثیرگذار بوده و باید عرض را نیز در این مورد منظور نماییم. در همین رابطه می توان در چاله هایی که عرض 160 سانتی متر در نظر گرفته شده بود، عمق آن را برای هر نفر 10 سانتی متر بیشتر در نظر بگیریم.

آب بندی چاه بالابر

آب بندی چاله آسانسور

همواره در ساخت هر نوع سازه ای و در احداث هر پروژه بررسی تمامی شرایط محیطی مهم هستند. به همین خاطر و با توجه به حساسیت های بسیاری که در راه اندازی آسانسورها وجود دارد، یکی دیگر از نکان مهم در احداث آن، توجه به شرایط آب بندی آن می باشد. به همین خاطر و با توجه به نزدیکی قسمت چاهک با آب های زیرزمینی احتمال نفوذ آب و ایجاد مشکل در قسمتی زیرین آسانسور وجود دارد. به همین دلیل حتما باید آب بندی پیش از شروع مراحل به طور کامل و دقیق انجام شود. گرچه ممکن است این کار هزینه هایی را نیز در بر داشته باشد، اما از جمله اقدامات الزامی است که در صورت چشمپوشی می تواند مشکلی زیادی را به وجود بیاورد. که تعمیر و رفع آن مشکلات هزینه های چند برابری را در پی دارند.

همواره چاله بالابر باید خشک و عاری از هرگونه آب و رطوبت باشد. به همین خاطر نمی توان از مواد آب بندی معمولی و یا غیر استاندارد استفاده کرد. همچنین در کنار آب های زیر زمینی، دیگر عوامل همچون بارش باران، و یا تغییرات آب و هوایی از دیگر عواملی است که می تواند در این امر تاثیرگذار باشند. به همین خاطر جهت پیشگری از تلفات جانی و هزینه ها، چاه آسانسور خود را به شکلی کامل و استاندارد آب بندی نمایید.

اصلی ترین نکات جهت آب بندی چاه آسانسور

نکات مهم آب بندی چاه آسانسور

با توجه به اهمیت این موضوع بر آن شدیم تا نکات بیشتری را جهت پیشگری از نشتی آسانسور بیان کنیم. در صورتی که نشتی در چاله به وقوع پیوست، اولین کار استفاده از پمپ کف کش می باشد. که با استفاده از آن می توانید آب اضافی را خارج کنید. سپس با کمک مواد خشک کننده بتن اقدام به خشک کردن سطح چاله آسانسور نمایید. پس از انجام این مراحل می توانید متناسب با میزان نشتی از مواد مختلفی جهت مقاوم سازی چاهک و قسمت های مختلف چاه خود استفاده کنید. تا علاوه بر خشک کردن آب و پیشگری از نفوذ آن به بخش های دیگر، مانع از تشدید نشت آب در ادامه شوید.