به وبسایت گروه صنعتی مگا خوش آمدید

معرفی صفر تا 100 ریل آسانسور

ریل آسانسور

معرفی صفر تا 100 ریل آسانسور

ریل آسانسور قطعه ای است از جنس فولاد و یکی از مهم ترین بخش های آسانسور محسوب می شود. این بخش با سطح مقطعی به شکل T وظیفه هدایت و جلوگیری از حادثه (امنیت) را برعهده دارد. به نوعی موجب می شود تا کابین و کادر وزنه بدون انحراف از مسیر، درون چاه آسانسور حرکت کنند. ریل ها توسط قطعات مختلفی به یکدیگر متصل شده و به شکل عمودی به قسمت بدنه چاه وصل می شوند. این قطعه علاوه بر انواع مختلف، دارای ویژگی ها و مزیت های مختلفی است، که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

مهم ترین وظایف ریل آسانسور

مهم ترین وظایف ریل های آسانسور

به صورت کلی طبق آنچه که گفته شد، ریل ها وظیفه دارند تا کابین آسانسور و کادر وزنه را در مسیر اصلی حرکت خود هدایت کنند. اما این قطعه وظایفی دیگری نیز دارد که به شرح ذیل می باشد.

  • میزان لرزش و حرکات (ارتعاش افقی) را به حداقل می رساند
  • در زمان فعال شدن سیستم ضد صقوط (پاراشوت) کابین را متوقف می کند
  • در برابر نیروهای خارج از مرکز و وارده مقاومت کرده و مانع از نوسان کابین می شود
  • ریل راهنما حرکت کابین و وزنه را در حالت عمودی هدایت می کند. این بخش ها حداقل باید دارای 2 ریل راهنما باشند

همان طور که اشاره شد یکی از کاربردهای ریل در زمان پاراشوت است. که کابین در حال سقوط، توسط سیستم ایمنی و ضد سقوط متوقف می شود. در این زمان اهمیت مقاومت و استحکام ریل ها بسیار مهم است. تا در این زمان منحرف نشده و مانع از خارج شدن کابین از مسیر شود.

نحوه انتخاب ریل مناسب

انتخاب انواع ریل های آسانسور

همان طور که گفتیم مقاومت و استحکام زمان انتخاب ریل از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که در صورت وارد شدن نیرو باید از کم ترین میزان پیچش و کمانش برخوردار شود. همچنین باید به صورت کاملا صاف بر روی تیغه قرار بگیرد. از دیگر ویژگی های یک ریل آسانسور مناسب می توان به مناسب بودن ارتفاع، سرعت و ظرفیت آن اشاره کرد. در ادامه مشخصات انواع ریل و کاربرد هر یک بر روی انواع آسانسور را شرح می دهیم.

ریل T5: میزان ارتفاع چاه کم تر از 15 متر / تعداد ظرفیت حداکثر 4 نفر / سرعت آسانسور حداکثر 1 متر برثانیه

ریلT9: میزان ارتفاع چاه کم تر از 30 متر / تعداد ظرفیت حداکثر 7 نفر / سرعت آسانسور حداکثر 1.2 متر برثانیه

ریل T16: میزان ارتفاع چاه بین 30 تا 50 متر / تعداد ظرفیت حداکثر 12 نفر / سرعت حداکثر 1.6 متر بر ثانیه

ریل T125: میزان ارتفاع چاه بیشتر از 50 متر / تعداد ظرفیت بالای 12 نفر / میزان سرعت بیشتر از 1.6 متر برثانیه

مناسب ترین و همچنین متداول ترین نوع ریل 5 متر است. در برخی از موارد نیز در صورت وزن بالا، از طول 3 متر بهره می برند. یکی از مهم ترین دلایل استفاده از ریل های 5 متر امکان بررسی راحت تر آن است. میزان ضخامت ریل ها نیز که در بالا به آن ها اشاره شد متناسب با نوع آسانسور انتخاب می شود.

اصلی ترین متعلقات و بخش های ریل

مهم ترین متعلقات و اجزای ریل ها

ریل ها از اجزا و قسمت های مختلفی تشکیل شده اند. تا بتوانند کارایی لازم را در برابر نیروهای وارده تحمل کرده تا کابین، درب آسانسور و تمامی بخش های مختلف آن ها را در مسیر مناسب هدایت کنند. حتی در زمان کابین سازی نیز به عوامل مختلفی توجه می شود که انتخاب ریل مناسب با نوع کابین نیز یکی از همان موارد است. به صورت کلی اصلی ترین بخش ها و متعلقات ریل آسانسور شامل موارد ذیل می شوند.

1- براکت

2- پشت بند

3- لقمه ها

4- پیچ و مهره شماره 8

5- پیچ و مهره شماره 10

6- پیچ و مهره شماره 12

لقمه ریل آسانسور

لقمه ریل آسانسور

وظیفه اتصال ریل ها به براکت بر عهده لقمه می باشد. لقمه ریل را با نام لقمه پیچ هم می شناسند. این قطعه در انواع معمولی و سرخود متناسب با نوع کاربری آسانسور و تشخیص کارشناس مورد استفاده قرار می گیرند. به دلیل ویژگی ها و متریالی که در ساخت این نوع قطعه به کار رفته، امکان جابجایی یا انقباض و انبساط برای ریل ها وجود دارد. به همین دلیل است که در زمان زلزله یا هر حادثه ای، ریل ها در جای خود باقی می مانند. به همین علت است که لقمه ها تاثیر بسزایی در عملکرد ریل داشته و از بخش های مهم آن محسوب می شود.

کفشک ریل آسانسور

یکی از قطعاتی که سبب می شود تا امکان لغزش کابین و وزنه تعادل بر روی ریل امکان پذیر باشد، کفشک می باشد. کفشک ها در دو نوع اصطکاکی و لغزشی ظراحی و تولید می شوند. با توجه به ویژگی های این قطعه کیفیت و راحتی حرکت کابین بر روی ریل فراهم می شود. تا بدون هیچ مشکل و یا لرزشی بر روی ریل حرکت کند.

روش نصب ریل های آسانسور

روش نصب ریل های آسانسور

به منظور نصب ریل ها، قسمت چاه آسانسور باید کاملا دقیق شاقول شود. میزان ابعاد و ارتفاع نیز طبق نقشه و متناسب با نوع کاربری آسانسور تعیین می شود. برای نصب در دو طرف ریل جمعا 4 سوراخ ایجاد می شود. این کار به منظور اتصال ریل ها انجام می شود. 2 ریل توسط 8 پیچ بر روی یک صفحه قرار می گیرند. نکته دیگر این است که نمی توان ریل ها را با جوشکاری به یکدیگر متصل کرد. چرا که باید در زمان نشست احتمالی ساختمان فاصله ایجاد شده قابل جبران بوده و کاملا در یک راستا قرار داشته باشند. این مورد جزو الزامات و دستورالعمل های ایمنی است.

دقت در نصب ریل ها نیز از اهمیت بالایی برخودار است. چرا که حتی 1 میلی متر خطا هنگام نصب ریل آسانسور موجب کاهش و اختلال در حرکت آسانسور می شود. میزا خطا 1 میلی متر در سرعت های 1 متر بر ثانیه کاملا مشهود و برای سرعت بیشتر از 1.2 متر بر ثانیه نگران کننده خواهد بود. به صورت کلی دو فاکتور انتخاب ریل با کیفیت، و نصب اصولی از اهمیت بالایی برخودار است. چرا که در هنگام پاراشوت در صورت عدم استحکام کافی، ریل ها خم خواهند شد و باعث خارج شدن کابین از مسیر اصلی می شوند.

نقشه ریل های چاه آسانسور

یکی از نکات مهم در هنگام راه اندازی آسانسور، تهیه نقشه به منظور اجرای صحیح و اصولی آن است. مخصوصا رای نصب ریل ها این نقش بسیار مهم و ضروری است. ضمن اینکه تمامی محاسبات و اندازه گیری چاه و تناسب آن با ریل ها باید به درستی محاسبه شده باشد. در صورت وجود کوچک ترین ایراد و یا نقص در اجرای صحیح می تواند مشکلات مختلفی را چه از لحاظ، چه ایمنی به وجود بیاورد.

یکی از روش های پیشگیری از ایجاد خطا هنگام نصب، قرار دادن نبشی بین دهانه و مرکز دو ریل می باشد. همچنین پیش از اجرای عملیات ریل گذاری، چاه باید کامل شاقول گذاری شود تا از تراز بودن بخشهای مختلف آن مطمئن شد. در صورت وجود کوچک ترین انحراف یا عدم تراز در تمامی بخش ها، اجرای مراحل امکان پذیر نیست.

کارشناسان و نصابان حداقل و حداکثری را نیز برای وجود خطا قائل هستند. به طور مثال در چاه های تا عمق 30 متر حداکثر 25 میلی متر ناشاقولی پذیرفتنی است. همچنین در صورت اضافه شدن هر 3 متر به عمق چاه یک میلی متر بیشتر ناشاقولی نیز قابل چشم پوشی است. حداکثر خطای ناشاقولی در چاه ها 50 میلی متر است. و بیشتر از این مقدار در هر عمقی از چاه دیگر پذیرفتنی نیست و باید خطا اضافی گرفته شود.

روش حمل و نقل ریل ها

از جمله مواردی که سبب حفظ کیفیت ریل ها می شود شیوه حمل و نقل آن است. چرا که این قطعات باید به گونه ای جابجا شوند که آسیبی به آن ها وارد نشده تا در زمان نصب مشکلی وجود نداشته باشد. به همین خاطر و به دلیل اهمیت این موضوع در ادامه نکات مهم برای جا به جایی ریل ها را شرح می دهیم.

  • بهتر است که این قطعات به صورت بکجا و با استفاده از لیفتراک و یا جرثقیل جا به جا شوند. تا احتمال میزان آسیب و ایجاد خمش در آن ها کم تر شود.
  • نباید شیء و یا اشیای سنگین را بر روی ریل قرار داد. همچنین آن ها را باید به شکل یک پک دسته بندی کرد.
  • انتقال به چاه برای نصب باید با نهایت دقت و احتیاط انجام شود تا ریل آسیبی نبیند.
  • اصلی ترین آسیب در زمان جا به جایی مربوط به برخورد لبه های ریل به زمین می باشد. برای جلوگیری از این سیب می توان از پشتبند بر روی لبه ها استفاده کنیم. همچنین می توان از یک سری از قالب های پلاستیکی نیز در آن قسمت استفاده کرد.

خرید ریل آسانسور ارزان و با کیفیت

خرید ریل آسانسور با کیفیت

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را بیشتر با ریل ها، کاربرد و اهیمت آن در صنعت آسانسور آشنا کنیم. این قطعات به عنوان بخشی جدایی ناپذیر و مهم در آسانسور ایفای نقش می کنند. به همین منظور خرید بهترین و با کیفیت ترین آن از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که عدم کیفیت و کارایی شما را با مشکلات مختلفی اعم از اختلال در نوع حرکت کابین و البته ایمنی پایین مواجه می کند.

گروه صنعتی مگا ارائه دهنده انواع ریل های آسانسور در مدل های ریل فیکسر کابین به همراه پایه بافر، ریل بالانسینگ و ریل فیکسر می باشد. این قطعات از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و به خوبی کابین و متعلقات آن را درون چاه هدایت می کند. برای خرید انواع این محصول می توانید با شماره های ذیل و با کارشناسان فروش این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۷۶۲۱۷۹۰۷

۰۲۱-۷۶۲۱۷۷۳۰

 

جدیدترین مقالات